Results 1 to 5 of 5

Thread: Truman TM9090S-HD

 1. #1
  New Member
  Join Date
  01-04-2006
  Posts
  7
  Uploads
  0

  Truman TM9090S-HD

  Pershendetje

  Desha mundesisht me shume informata ose ndonje lidhje interneti ku sqaron si instalohet firmware, came te reja sepse ky qe eshte tash i instaluar kishte cccam 2.0.11 pra shume i vjeter, thjesht si mirmbahet ky reciver me gjersisht.

  Pershendetje dhe faleminder shume

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Truman TM9090S-HD

  Ne fillim tek tema e prezantimeve dhe pershendetjeve duhet te prezantohesh, dhe te pershendesesh antaret e tjere, pastaj mund te besh pyetje sa te duash
  Quote Originally Posted by pz007 View Post
  Pershendetje

  Desha mundesisht me shume informata ose ndonje lidhje interneti ku sqaron si instalohet firmware, came te reja sepse ky qe eshte tash i instaluar kishte cccam 2.0.11 pra shume i vjeter, thjesht si mirmbahet ky reciver me gjersisht.

  Pershendetje dhe faleminder shume

 3. #3
  New Member
  Join Date
  01-04-2006
  Posts
  7
  Uploads
  0

  Truman tm9090s-hd

  Pershendetje

  Nga 67 vete qe e kan lexuar askush nuk pergjigjet apo ndoshta une e kam formulu gabimisht pytjen, po provoj edhe njer

  1. Qfar kablli duhet per ta mirembajt ket reciver a ban ai i ngjajshem si per dreambox apo ban edhe permes kabllit te rrjetit
  2. Si quhet dhe ku mund te shkarkohet (meret) firmware ma e fundit per kete lloj boxi
  3. A jane lista e kanaleve dhe camet p.sh cccam te instaluara permes firmware apo mund te instalohen me vone
  4. Password kryesore a mund ti vehet aparatit nuk po mendoj per pin per disa kanale por password kryesor per te gjithe aparatin

  Shpresoj se ksaj rradhe jam ma i qarte ne pyetjet e mija dhe se dikush ka kohe dhe njohuri te pergjigjet.

  Faleminder dhe qofshi mire kudo qe jeni...

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: Truman tm9090s-hd

  Ky resiver mirmbahet me kabell null modem RS-232 ose me lehte dhe shpejt me nje USB.
  Persa i perket firmware te ketij boxi i ke ne kete forum por e keqja e ketij resiveri eshte se suportohet nga forume arabe pra ky resiver vjen nga shtete arabe. http://www.satsupreme.com/search.php?searchid=1293248
  Sigurisht cccam apo newcamd etj instalohen nepermjet firmware pra nuk ka nevoje te instalohen sikur tek resiverat linux.
  Cdo aparati mund ti vihet pasword. Ate pasword mund ta ndryshosh vete ti sipas deshires tende.

  Meqe jemi tek ky resiver sa e ke blere dhe ku e ke blere?

 5. #5
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Truman tm9090s-hd

  eshte nje teme e hapur per Truman >>Ketu<< tema mbyllet

Similar Threads

 1. Truman 400 m
  By vulpea in forum Romanian / Română
  Replies: 1
  Last Post: 11-02-2009, 16:16:22
 2. Update Firm truman for bigsat, truman, yumatu....
  By titi007 in forum Truman Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 12-06-2008, 14:49:06
 3. tps.bin et truman tm 150
  By mohamed59 in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 01-01-2007, 23:59:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •