Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  per besmirin dhe tosi006. ju dergova te dyve pm.

  te futemi ne teme tashi.

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  12-02-2011
  Location
  «•»Albania«•»
  Posts
  4,395
  Uploads
  3,139

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Per mua ne rregull per diskutimin qe pata me tosin, pjesen time te gabimit e marr persiper, per me teper nuk eshte e hujshme me bo fjale neper forume, ketu jemi me nidhmu njeri-tjetrin jo me u zene.

  Shpresoj te kutpohemi qe sot e tutje dhe te flasim me qetesi.

  Ju pershendes.

 4. #4
  Banned
  Join Date
  30-06-2005
  Location
  Kukes,Albania
  Posts
  4,252
  Uploads
  3,558

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by *Besmiri* View Post
  Per mua ne rregull per diskutimin qe pata me tosin, pjesen time te gabimit e marr persiper, per me teper nuk eshte e hujshme me bo fjale neper forume, ketu jemi me nidhmu njeri-tjetrin jo me u zene.

  Shpresoj te kutpohemi qe sot e tutje dhe te flasim me qetesi.

  Ju pershendes.
  shpresoj qe diskutime te tilla te mos ndodhin me,ti rikthehemi temes

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Mirembrema cuna !
  Kam nje dreambox800hd se origjinal.Kush me thote si mund ta programoj kete aparat?
  Perdor dream up 1.3.38 Te fundit fus imazhin, ngarkohet imazhi pastaj kur aparati shkon te flashoj nga vetja e tij nuk me ben asgje.
  Lutem me sqaroni si te veproj me detaje.

 6. #6
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pse nuk e flashon nga web direkt. ske nevoj ta flashosh me dreamup. Kontrollo imazhin nese eshte per dm800se dhe sigurohu mire qe seshte klon perndryshe mund te nxjeri probleme.
  Quote Originally Posted by florinda View Post
  Mirembrema cuna !
  Kam nje dreambox800hd se origjinal.Kush me thote si mund ta programoj kete aparat?
  Perdor dream up 1.3.38 Te fundit fus imazhin, ngarkohet imazhi pastaj kur aparati shkon te flashoj nga vetja e tij nuk me ben asgje.
  Lutem me sqaroni si te veproj me detaje.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  eshte origjinal dreamboxicilin imazh me sugjeron?Dua nje imazh qe te kete cccamin te instaluar
  si te veproj?

 8. #8

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by florinda View Post
  eshte origjinal dreamboxicilin imazh me sugjeron?Dua nje imazh qe te kete cccamin te instaluar
  si te veproj?
  Nes e do me cccam te instaluar futi newnigma2 dhe e ka te instaluar cccam 2.2.1
  pastaj per menyren e fleshimit beje me mire duke i vendosur IP ,nuk di e ke provuar ndonjehere , fike apartin
  dhe mbaj shtypur butonin e ndezjes dhe aty do te dale IP ate vendose ne PC si adrese dhe me pas fut imazhin eshte menyre me lehete dhe me shpejte .

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Si te veproj me konkretisht.Me ndihmo te lutem

 10. #10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by florinda View Post
  Si te veproj me konkretisht.Me ndihmo te lutem
  Shikoje njeher kete dhe do te ndihmoj.
  DM 800se HD Firmware update via browser
  Kujdes me gjuhen ketu eshte seksioni shqip.
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53
 2. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •