Results 1 to 8 of 8

Thread: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

 1. #1
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  atehere per ata qe kane interes dhe duan te riparojne nje smargo te prishur.
  Attached Files Attached Files

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  e ka bere njeri prove kte ka sukses apo jo?
  desha ta di qe ta vendosim ne temen e manualeve apo jo?

  Quote Originally Posted by tosi006 View Post
  atehere per ata qe kane interes dhe duan te riparojne nje smargo te prishur.

 3. #3
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  e ka bere njeri prove kte ka sukses apo jo?
  desha ta di qe ta vendosim ne temen e manualeve apo jo?
  Sigurisht qe kam testuar psh kisha kaq kohe qe e mbaja ne bodrum nje smargo sepse nuk reagonte fare ose nuk e njihte me as dm dhe as pc.
  O fiku, po me thuaj nje dicka te keqe ose me te futme qe kane bere gjermanet ?
  mesa di une vetem 2 luftra boterore dhe kaq.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  ja na i shesin dreamboxat sa frangu pulen, kurse kinezi na i shet te njejtet sa nji akullore.


  do e vendos tek manualet atehere flm.


  Quote Originally Posted by tosi006 View Post
  O fiku, po me thuaj nje dicka te keqe ose me te futme qe kane bere gjermanet ?

 5. #5
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  Ich hatte mit dem Updater Tool auf 1.07 umgestellt. Dann Settings geändert, und nach "Save" konnte ich die Settings NICHT nochmal auslesen.
  Ich kam nicht mehr auf den Reader.

  Ein Downgrade auf die 1.05er oder 1.04er hatte nichts gebracht.

  Ich habe dann mit dem Smartreader Tool 1.0.0 den Reader neu geflasht, und dann konnte ich auch wieder Settings lesen, und ändern.

  Danach konnte ich wieder auf das 1.07 gehen.
  Alles Gut!


  translate.google

  I kishte ndryshuar me software upgrade pėr 1,07. Pastaj ndryshuar settings, dhe pėr tė "shpėtuar" Unė nuk mund tė lexoj settings pėrsėri.
  Unė nuk e kam marrė nė Reader.

  Njė degraduar tė 1.05er ose 1.04er kishte sjellė asgjė.

  Unė pastaj ri-flashed me Tool zgjuar Reader 1.0.0 Reader, dhe pastaj unė mund tė lexoni atė pėrsėri pėr tė ndryshuar settings, dhe.

  Atėherė unė mund tė shkoj pėrsėri nė 1,07.
  ju uroj gjithė tė mirat!
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  Smargo Argolis 1.07 inkl. Tool

  Kujdes: Jo pėr Smargos MaxDigital!

  Paketa pėrfshin:

  - Tool tė flash nė 1.07

  - Tool pėr tė ndryshuar emrin e pajisjes ... ju lutem bėrė 8 shifra!

  Kjo bėn tė mundur pėr Argolis Smargo pėrsėri tė flasė nė protokollin "lexues i zgjuar"!

  Nė "oscam.server" pėr tė futur tė thjeshtė:
  Kodi:

  protokoll = smartreader
  device = pajisje Serial: 12345678
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  Treiber dhe Programe per Smargon qe ju dispononi.
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Si ta rregullojme nje smargos qe na eshte prishur

  Paket per downgraden te Smargo nga v1.05 ne 1.03
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Rai eshte mbyllur?
  By fati54 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 13-07-2009, 19:23:24
 2. A eshte e vertete
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 13-02-2009, 21:09:09
 3. Ēfare eshte key.dat file?
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 23-01-2009, 08:26:37
 4. Question Kush eshte aparati sat me i mire?
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 12
  Last Post: 27-07-2008, 22:52:08
 5. cili eshte moduli me i mire per momentin?
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 14-10-2006, 03:06:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •