Results 1 to 7 of 7

Thread: dekoder COMAG SEGA2 CI

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  dekoder COMAG SEGA2 CI

  PERSHENDETJE

  kush me ndihmon me nje firmware per nje dekoder COMAG SEGA2 CI

  FLM

 2. #2
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  PERSHENDETJE

  kush me ndihmon me nje firmware per nje dekoder COMAG SEGA2 CI

  FLM

  Sa me shume detaje te jepen aq me shpejt zgjidhet puna.

  Hidh nje sy KETU

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Sa me shume detaje te jepen aq me shpejt zgjidhet puna.

  Hidh nje sy KETU
  flm durresi por aty nuk ka gje per kete dekoder

  ky dekoder eshte blere ne supermekato lidl ne vitin 2005-6 , me eshte bllokuar duke kerkuar kanalet ne satelit dhe nuk c'bllokohet, i kam bere disa here jtag me sukses por ne display ngelen 0000 famoze dhe nuk jep asnje shenje tjeter

  sot e cova te nje teknik ketu afer dhe ai ngul kembe se fajin e ka nje mikrocip i memorjes i cili sipas tij eshte i mbaruar dhe duhet nderruar

  pak me vone do sjell edhe foto

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Sa me shume detaje te jepen aq me shpejt zgjidhet puna.

  Hidh nje sy KETU
  nje info tjeter qe mund te sjell eshte kjo cipi qe ka problemin eshte ky ===> STI5518 ( TDI,TDO )

 5. #5
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  SL65B1-DS1 - Bulsat $ $ ORF Austro-All-Sat hale Dracan - janė pėrshtatur vetėm pėr listėn e stacioneve nga y person. Nė tė janė ruajtur 19 Astra, Hotbird 13, SIRIUS dhe Thor 4.8 0.8 gradė.

 6. #6
  Member redi 95's Avatar
  Join Date
  24-08-2010
  Location
  Albania
  Posts
  87
  Uploads
  0

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  Prsh dhe mbaresi per te gjithe 2012!Kam nje Comag Fta 2ci me SOFTWARE-2.32 BOOTLOADER 2.00. Munde ti shkarkoj te dhenat e mesiperme te derguara nga Tosi06.Ja kalofshi mire

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: dekoder COMAG SEGA2 CI

  Quote Originally Posted by redi 95 View Post
  Prsh dhe mbaresi per te gjithe 2012!Kam nje Comag Fta 2ci me SOFTWARE-2.32 BOOTLOADER 2.00. Munde ti shkarkoj te dhenat e mesiperme te derguara nga Tosi06.Ja kalofshi mire
  keys dhe loader jane te rregull perdori pa problem

  firmware perdor kete me poshte,lexo mire edhe guiden sepse po vendose softin e gabuar dekoderi iken per lesh arapi, dhe do duhet te bredhesh lart e poshte qe ti besh nje jtag
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. Question keshille dekoder i ri...
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 11-02-2009, 09:31:13
 2. dekoder hd
  By mihali in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 27-01-2009, 23:16:18
 3. Info keshille dekoder i ri...
  By riky222000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 04-01-2009, 13:22:21
 4. D+ titanium sega2
  By joedoe in forum Titanium Card
  Replies: 1
  Last Post: 03-04-2005, 13:17:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •