Results 1 to 5 of 5

Thread: Matrix Reborn nuk programmohet

 1. #1

  Matrix Reborn nuk programmohet

  Pėrshėndetje!

  Kam njė modul matrix reborn tė cilin e kam blerė disa vite mė parė. Deri pak ditė mė parė reborn kishte zcas 1.1 dhe e pėrdorja pėr kartėn origjinale tė digilalb. Njėsoj me matrix kam blerė dhe cas interface 2 plus. Kur fus reborn tek cas 2 dhe zgjedh magic kam mė del ky mesazh :
  Detecting CAM ...
  Device not detected: 1FFFFFFFFFFFFFFF
  For more information goto this link :
  http://www.duolabs.com/Faq_tree/Cas2...ffff/menu.html
  Nė internet lexova se edhe pse del ky mesazh duhet tė fshija flash dhe tė programoja reborn. Kėshtu bėra. E lashė reborn tė lidhur gjithė natėn pėr tė fshirė flash por asgjė. Kur shkoj tek Erase All mė del mesazhi nėse dua tė fshi flash dhe unė shtyp tek po, pas kėsaj nuk ndodh asgjė. Nėse shtyp esc mė del mesazhi Erasing stopped by user kėshtu qė mendoj se ėshtė flash po fshihet nga reborn por unė nuk shikoj asnjė pėrqindje qė tė mė tregoj se ku ka arritur dhe edhe pse e lashė gjithė natėn ashtu si e lashė reborn e gjeta nė mėngjes. Ok. Provova tė vendos njė firm tė neo mrb nė formatin .bin por tashmė reborn nuk punon fare nqs e vendos nė aparat, ose nqs e shikoj direkt nga cas nuk punon. Thotė se moduli po fillon dhe e rifillon pėrsėri pas disa sekondash. Nėse dikujt i ka ndodhur njė gjė e tillė, i lutem tė mė ndihmoj. Faleminderit!

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Matrix Reborn nuk programmohet

  po pse matrixin me opsjon magic e programon?
  mos gaboj ska tek cas interface studio nje opcjon per matrix?

  shikoje mire.
  e dyta shiko mos ke cas studio te vjeter, shko ketu
  dhe shkarko versionin e fundit te cas studio,

  na thuaj po nuk mbarove pune.
  Quote Originally Posted by danilo View Post
  Pėrshėndetje!

  Kam njė modul matrix reborn tė cilin e kam blerė disa vite mė parė. Deri pak ditė mė parė reborn kishte zcas 1.1 dhe e pėrdorja pėr kartėn origjinale tė digilalb. Njėsoj me matrix kam blerė dhe cas interface 2 plus. Kur fus reborn tek cas 2 dhe zgjedh magic kam mė del ky mesazh :
  Detecting CAM ...
  Device not detected: 1FFFFFFFFFFFFFFF
  For more information goto this link :
  http://www.duolabs.com/Faq_tree/Cas2...ffff/menu.html
  Nė internet lexova se edhe pse del ky mesazh duhet tė fshija flash dhe tė programoja reborn. Kėshtu bėra. E lashė reborn tė lidhur gjithė natėn pėr tė fshirė flash por asgjė. Kur shkoj tek Erase All mė del mesazhi nėse dua tė fshi flash dhe unė shtyp tek po, pas kėsaj nuk ndodh asgjė. Nėse shtyp esc mė del mesazhi Erasing stopped by user kėshtu qė mendoj se ėshtė flash po fshihet nga reborn por unė nuk shikoj asnjė pėrqindje qė tė mė tregoj se ku ka arritur dhe edhe pse e lashė gjithė natėn ashtu si e lashė reborn e gjeta nė mėngjes. Ok. Provova tė vendos njė firm tė neo mrb nė formatin .bin por tashmė reborn nuk punon fare nqs e vendos nė aparat, ose nqs e shikoj direkt nga cas nuk punon. Thotė se moduli po fillon dhe e rifillon pėrsėri pas disa sekondash. Nėse dikujt i ka ndodhur njė gjė e tillė, i lutem tė mė ndihmoj. Faleminderit!

 3. #3

  Re: Matrix Reborn nuk programmohet

  Flm qė u pėrgjigje fiku75.
  Atėherė, kam cas studio tė fundit 9.3.0. Hap cas dhe shkoj tek Cam Module - Magic Cams - Matrix Reborn Cam. Pas kėsaj tė gjitha tė tjerat i kam shkrujtur tek mesazhi i parė. Nuk di ētė them, nuk e di pse nuk e programon reborn. Kam provuar dhe ta kthej tek zcas 1.0 por asgjė. Mos duhet tė provoj shumė firmware? Deri tani kam provuar mrb 3.12, neo 4.75 dhe zcas 1.0

 4. #4

  Re: Matrix Reborn nuk programmohet

  ok, tani ēdo gjė ėshtė nė rregull.
  Problemi ishte tek cis 9.3. Instalova cis 8.7.1 dhe njeh reborn.
  Pėr tė instaluar cis 8 nuk duhet tė jeni nė internet dhe duhet tė ndryshoni datn e kampjuterit nė qershor 2010.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Matrix Reborn nuk programmohet

  me behet qefi qe e zgjidhe.
  tema mbyllet atehere.

Similar Threads

 1. HELP! Matrix Reborn
  By vomitino79 in forum Italian / Italiano
  Replies: 11
  Last Post: 20-11-2009, 17:51:50
 2. Matrix Reborn
  By _Ronin in forum Matrix Reborn Cam
  Replies: 2
  Last Post: 17-01-2006, 00:03:27
 3. Matrix Reborn
  By swan1 in forum Модули
  Replies: 1
  Last Post: 06-01-2006, 23:52:39
 4. Matrix Reborn
  By stathis7 in forum » More Cams
  Replies: 4
  Last Post: 19-12-2005, 14:12:32
 5. matrix reborn
  By BOUDICCA22 in forum Matrix Reborn Cam
  Replies: 1
  Last Post: 14-12-2005, 02:25:11

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •