Results 1 to 5 of 5

Thread: Matrix Reborn nuk programmohet

Matrix Reborn nuk programmohet

Pėrshėndetje!

Kam njė modul matrix reborn tė cilin e kam blerė disa vite mė parė. Deri pak ditė mė parė reborn kishte zcas 1.1 dhe e pėrdorja pėr kartėn origjinale tė digilalb. Njėsoj me matrix kam blerė dhe cas interface 2 plus. Kur fus reborn tek cas 2 dhe zgjedh magic kam mė del ky mesazh :
    Detecting CAM ...
    Device not detected: 1FFFFFFFFFFFFFFF
    For more information goto this link :
    http://www.duolabs.com/Faq_tree/Cas2...ffff/menu.html
    Nė internet lexova se edhe pse del ky mesazh duhet tė fshija flash dhe tė programoja reborn. Kėshtu bėra. E lashė reborn tė lidhur gjithė natėn pėr tė fshirė flash por asgjė. Kur shkoj tek Erase All mė del mesazhi nėse dua tė fshi flash dhe unė shtyp tek po, pas kėsaj nuk ndodh asgjė. Nėse shtyp esc mė del mesazhi Erasing stopped by user kėshtu qė mendoj se ėshtė flash po fshihet nga reborn por unė nuk shikoj asnjė pėrqindje qė tė mė tregoj se ku ka arritur dhe edhe pse e lashė gjithė natėn ashtu si e lashė reborn e gjeta nė mėngjes. Ok. Provova tė vendos njė firm tė neo mrb nė formatin .bin por tashmė reborn nuk punon fare nqs e vendos nė aparat, ose nqs e shikoj direkt nga cas nuk punon. Thotė se moduli po fillon dhe e rifillon pėrsėri pas disa sekondash. Nėse dikujt i ka ndodhur njė gjė e tillė, i lutem tė mė ndihmoj. Faleminderit!

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Re: Matrix Reborn nuk programmohet

po pse matrixin me opsjon magic e programon?
    mos gaboj ska tek cas interface studio nje opcjon per matrix?

shikoje mire.
    e dyta shiko mos ke cas studio te vjeter, shko ketu
    dhe shkarko versionin e fundit te cas studio,

na thuaj po nuk mbarove pune.
    Quote Originally Posted by danilo View Post
    Pėrshėndetje!

Kam njė modul matrix reborn tė cilin e kam blerė disa vite mė parė. Deri pak ditė mė parė reborn kishte zcas 1.1 dhe e pėrdorja pėr kartėn origjinale tė digilalb. Njėsoj me matrix kam blerė dhe cas interface 2 plus. Kur fus reborn tek cas 2 dhe zgjedh magic kam mė del ky mesazh :
    Detecting CAM ...
    Device not detected: 1FFFFFFFFFFFFFFF
    For more information goto this link :
    http://www.duolabs.com/Faq_tree/Cas2...ffff/menu.html
    Nė internet lexova se edhe pse del ky mesazh duhet tė fshija flash dhe tė programoja reborn. Kėshtu bėra. E lashė reborn tė lidhur gjithė natėn pėr tė fshirė flash por asgjė. Kur shkoj tek Erase All mė del mesazhi nėse dua tė fshi flash dhe unė shtyp tek po, pas kėsaj nuk ndodh asgjė. Nėse shtyp esc mė del mesazhi Erasing stopped by user kėshtu qė mendoj se ėshtė flash po fshihet nga reborn por unė nuk shikoj asnjė pėrqindje qė tė mė tregoj se ku ka arritur dhe edhe pse e lashė gjithė natėn ashtu si e lashė reborn e gjeta nė mėngjes. Ok. Provova tė vendos njė firm tė neo mrb nė formatin .bin por tashmė reborn nuk punon fare nqs e vendos nė aparat, ose nqs e shikoj direkt nga cas nuk punon. Thotė se moduli po fillon dhe e rifillon pėrsėri pas disa sekondash. Nėse dikujt i ka ndodhur njė gjė e tillė, i lutem tė mė ndihmoj. Faleminderit!

Flm qė u pėrgjigje fiku75.
    Atėherė, kam cas studio tė fundit 9.3.0. Hap cas dhe shkoj tek Cam Module - Magic Cams - Matrix Reborn Cam. Pas kėsaj tė gjitha tė tjerat i kam shkrujtur tek mesazhi i parė. Nuk di ētė them, nuk e di pse nuk e programon reborn. Kam provuar dhe ta kthej tek zcas 1.0 por asgjė. Mos duhet tė provoj shumė firmware? Deri tani kam provuar mrb 3.12, neo 4.75 dhe zcas 1.0

ok, tani ēdo gjė ėshtė nė rregull.
    Problemi ishte tek cis 9.3. Instalova cis 8.7.1 dhe njeh reborn.
    Pėr tė instaluar cis 8 nuk duhet tė jeni nė internet dhe duhet tė ndryshoni datn e kampjuterit nė qershor 2010.

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

me behet qefi qe e zgjidhe.
    tema mbyllet atehere.