Page 1 of 7 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68

Thread: USB Phoenix

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

USB Phoenix

Колеги търся работеща схема на usb програматор phoenix. Гледам цените са над 60 лв за няма нищо, реално за няколко елемента толкова пари не ми се дават. Имам познания по електроника и мога да направя и поръчам платки, които няма да препродавам и ще пусна файла със схемата и платката тук. Фирмите искат за направа на платка 2-3 лв., които може сам да си сглоби феникса според мен частите за него няма да са повече от 20 лв. Пък който не разбира ще му сглобя (след като осигури нужните елементи) все пак електрониката ми е хоби и професия и ми прави удоволствие да се занимавам с това. Стига да не е с програмиран процесор, ако някой от вас има купен феникс може да свалим схемата от него.

viu1354703045z.jpg

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Re: USB Phoenix

с това пробвал ли си ?

Regards

Uploads
    112

Благодаря колега небях се стил за това, Всъщност аз си купих такъв програматор от западен сайт понеже в бг тея дето са дистрибутори на фирмата производител само така от нищото искаха с 20 лв. повече. Ще сваля схемата на програматора и който иска да си направи сам въпросният програматор работи супер.

Поздрави.

Junior Member
    Uploads
    0

Ако искаш разгледай и тук - http://www.buydvb.net/, това е официалния сайт на производителя. Като метод за доставка можеш да избереш Singapure Post, пратките пристигат за около 10-12 дни и цената (с включена доставка) е около 35 лв. за брой. Поне за мен е доста по-изгодно като предложение, особено ако се поръчват повече от една бройки.

Quote Originally Posted by BluetoothBG View Post
    Ако искаш разгледай и тук - http://www.buydvb.net/, това е официалния сайт на производителя. Като метод за доставка можеш да избереш Singapure Post, пратките пристигат за около 10-12 дни и цената (с включена доставка) е около 35 лв. за брой. Поне за мен е доста по-изгодно като предложение, особено ако се поръчват повече от една бройки.
    Наистина има изгодни оферти без голяма надценка като от нашите магазини. А някои по запознат да каже каква е разликата между функциалноста на феникса и смаргото че маи ще си взема един, но се двоумя какъв да бъде.

Uploads
    112

Въпросният програматор си го купих от най-известният световен сайт за електронна търговия сами се сетете кой е ако някой не се сеща да ми пише лично за да му го кажа (да не правим реклама тук). Цената за единична бройка беше 42 лв с доставката като дойде за 3 работни дни в София.
    Предимството пред смартгото е че няма софтуер - няма как повредим програматора от префлашване или да попаднем на менте, честотите са фиксирани тоест можем да сме сигурни че картата е клокната точно колкото искаме и можем да задаваме дали картата ще работи на 5 V или на 3.3 V (това за мен е най-интересната екстра).
    Смартгото има основен плюс, че е със софтуерна поддръжка което му осигурява до някъде съвместимост с картите който ще излязат в бъдещето (но пък е по скъпо и може да се попадне на менте).

Свалям схемата на купеният от мен програматор така, че който може да си го направи ще си спести парите от покупка.
    С въпросният програматор клокнах карта булкрипт на 12 MHz и свалих времената и под 100 msec.

Uploads
    112

Ето търсената от мен схема за жалост трябваше първо да си купя програматора, който други от нас 100 % вече имат, но какво да се прави, аз споделям не съм като тях

phoenix_usb.pdf

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Cynep ;)

Много копчета има това нещо, ще трябва и инструкцията, че аз лично не мога да се ориентирам кое за кво е (освен честотите и напреженията де - те са ясни). Това AFNOR също не ми е ясно кво е, и за кво служи. Този чип FT232RL, разпознава ли се от wXP без допълнителен драйвер?
    Не виждам RS232, което не ме кефи, но не е фатално (прави се).
    Някой ако знае от къде мога да си купя слота за картата да казва, ще ми спести извесно разкарване, ако пък не, аз ще кажа след като се поразходя ;)
    @боби
    Беше споменал нещо за поръчване на платки, ако може малко инфо?

Regards

Uploads
    112

Пояснение:
    ISO е четеца и изводите са както следва
    C1 - CLK
    C3 - VCC card
    C6 - RST
    C7 - I/O

SV1 превключва на 12 MHz или 3.57
    SV3 е ключето което задава какво захранване да пускаме към картата.
    SV4 e ключ за режим на работа Smart mouse или Phoenix

Четец може да се намери в конрад или комет (може и да има и на др места но съм копувал само от двете)
    За платките да на лично да ми напише който иска и ще са на цената на която ми поискат от платкаджийницата без надценки от моя страна. Колкото повече хора се съберем толкова по-евтино ще ни излезе понеже първоначално се заплаща за фотошаблон който трябва да си го разделим. Според мен ако сме се събрали 10 човека ще излезе с 60 % по евтино както се продават в бг.
    Интересното е че уж представителя на фирмата производител на оригиналният програматор продава с 100% надценка (по нашенски) спрямо цената от магазина на производителя.

Драйверите за windows ги има в сайта на производителя на FT232RL дано само няма някакъв запис в тая интеграла и купените от нас да трябва да се програмират. Всеки от вас да рискува на собствена отговорност не съм пускал въпросният програматор така, че не гарантирам нищо за него. Каквото е от мен (платките) ще са ок за това единствено гарантирам.

Uploads
    112

Направени са и печатните оригинали, който иска може да ги използва за шаблон.
    Attached Files Attached Files

Page 1 of 7 1236 ... LastLast