Page 1 of 8 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 79

Thread: Ndihm pr aparat t ri HD

 1. #1

  Ndihm pr aparat t ri HD

  Mirmbrma djema!

  Doja nj kshill nga ju q dini shum m tepr se mua n lidhje me aparatet satelitore.
  Kam ndrmend t blej nj aparat HD dhe dua t bj disa pyetje, shpresoj mos tju mrzis shum. Ju them q tani se nuk dua t shpenzoj m shum se 120 euro sepse teknologjia do t rinovohet prsri dhe mbase pas nj viti do t ndrroj aparat, plus q ky aparat sht pr babain tim, kur t blej aparatin tim besoj se do m duhet nj dreambox apo qbox.

  1. Nse blej nj aparat HD ka ndryshim nse ky aparat sht MPEG2 apo MPEG4. Si sht m mir dhe po patt mundsi t m shpjegoni ndryshimin.
  2. Besoj se n aparatin HD duhet t funksionoj dhe Dragon Cam dhe Reborn dhe m pas karta Digitalb HD apo jo?
  3. Cilt aparat m kshilloni dhe ku mund ti blej n internet me mime t arsyeshme?

  Shpresoj q dikush t m prgjigjet

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,112
  Uploads
  12

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Mirmbrema danilo. Atehere duket qe kerkon nje aparat dixhial, HD qe te suportoje mpeg4 te kete vend per modul edhe per karte, edhe per nje cmim reth 120 Euro... eshte nje aparat, qe punon me emulatore te ndryshem, ka edhe 1 vend per modul 1 vend per kart, Ethernet port, hdmi, etj etj, mpeg4 :D
  per me shume info, edhe ke ca adresa te tjera ku ta blesh me oferta si cmimi qe do ti:
  p.s: mos harro te shtypesh yllin poshte :D :D

  Linku:http://www.satsupreme.com/showthread...UE-SOLO-hd-800

 3. #3
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  564
  Uploads
  63

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Quote Originally Posted by danilo View Post
  Mirmbrma djema!

  Doja nj kshill nga ju q dini shum m tepr se mua n lidhje me aparatet satelitore.
  Kam ndrmend t blej nj aparat HD dhe dua t bj disa pyetje, shpresoj mos tju mrzis shum. Ju them q tani se nuk dua t shpenzoj m shum se 120 euro sepse teknologjia do t rinovohet prsri dhe mbase pas nj viti do t ndrroj aparat, plus q ky aparat sht pr babain tim, kur t blej aparatin tim besoj se do m duhet nj dreambox apo qbox.

  1. Nse blej nj aparat HD ka ndryshim nse ky aparat sht MPEG2 apo MPEG4. Si sht m mir dhe po patt mundsi t m shpjegoni ndryshimin.
  2. Besoj se n aparatin HD duhet t funksionoj dhe Dragon Cam dhe Reborn dhe m pas karta Digitalb HD apo jo?
  3. Cilt aparat m kshilloni dhe ku mund ti blej n internet me mime t arsyeshme?

  Shpresoj q dikush t m prgjigjet
  N.q.s do te blesh dekoder te ri ai duhet te jete patjeter qe suporton Hd mpeg-4 .
  Saper Cam Dragon Cam dhe Reborn duhet te blihet nje dekoder qe ka vend per modul , sa per digitalbin nuk funksionon asnje dekoder pervec ato qe shit digitalbi.
  Dekoderin qe do blesh si do ta perdoresh p.sh per cardsharing duhet dekoder linux.apo per celsa.
  Per 120 euro nuk besoj qe do gjesh nje dekoder te mire.

 4. #4
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  300
  Uploads
  10

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  per mu blej nje OPENBOX S10 HD

 5. #5

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Quote Originally Posted by MATJANI View Post
  Saper Cam Dragon Cam dhe Reborn duhet te blihet nje dekoder qe ka vend per modul , sa per digitalbin nuk funksionon asnje dekoder pervec ato qe shit digitalbi.
  N radh t par flm pr prgjigjet t gjithve.
  Po m thua se karta e digitalb HD nuk funksionon n dragon kam me nj aparat HD. Un e prdor tani digitalb n nj aparat dvd s1 me dragon dhe me reborn dhe punon mir, edhe kur rinovoj kartn rinovohet nprmjet dragon. Nuk sht m e mundur kjo gj me kartn hd t digitalb?

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,527
  Uploads
  430

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Quote Originally Posted by danilo View Post
  Mirmbrma djema!

  Doja nj kshill nga ju q dini shum m tepr se mua n lidhje me aparatet satelitore.
  Kam ndrmend t blej nj aparat HD dhe dua t bj disa pyetje, shpresoj mos tju mrzis shum. Ju them q tani se nuk dua t shpenzoj m shum se 120 euro sepse teknologjia do t rinovohet prsri dhe mbase pas nj viti do t ndrroj aparat, plus q ky aparat sht pr babain tim, kur t blej aparatin tim besoj se do m duhet nj dreambox apo qbox.

  1. Nse blej nj aparat HD ka ndryshim nse ky aparat sht MPEG2 apo MPEG4. Si sht m mir dhe po patt mundsi t m shpjegoni ndryshimin.
  2. Besoj se n aparatin HD duhet t funksionoj dhe Dragon Cam dhe Reborn dhe m pas karta Digitalb HD apo jo?
  3. Cilt aparat m kshilloni dhe ku mund ti blej n internet me mime t arsyeshme?

  Shpresoj q dikush t m prgjigjet
  hidhi nje sy ketij sitit ketu shiko cmimet dhe karakteristikat teknike per cdo dekoder dhe pastaj zgjidh dhe bli ate qe te duket me i mir per ty

 7. #7
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,650
  Uploads
  226

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Mua sma do mendja qe dragon dhe matrix reborn ta hapi karten e dga HD sepse me sa di une eshte ne cas7 dhe asnje nga keto module nuk e suporton cas7. Ndoshta thua per abonim normal jo hd.
  Te na falin antaret qe dolem pak jasht teme por mu duk shum tunduse
  Quote Originally Posted by danilo View Post
  N radh t par flm pr prgjigjet t gjithve.
  Po m thua se karta e digitalb HD nuk funksionon n dragon kam me nj aparat HD. Un e prdor tani digitalb n nj aparat dvd s1 me dragon dhe me reborn dhe punon mir, edhe kur rinovoj kartn rinovohet nprmjet dragon. Nuk sht m e mundur kjo gj me kartn hd t digitalb?

 8. #8
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  374
  Uploads
  10

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Sigurisht qe danilo flet per abonimin normal ,por qe nuk mund ta perdor me ne janar .Ne se do te mbaj abonimin e DigitAlb ngelet te perdore vetem aparatin e tyre HD.Ndersa dekoder HD qe kushtojne aq sa eshte bugeti yt mund te gjesh edhe Ketu

 9. #9
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  564
  Uploads
  63

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  Quote Originally Posted by missoervin View Post
  Mua sma do mendja qe dragon dhe matrix reborn ta hapi karten e dga HD sepse me sa di une eshte ne cas7 dhe asnje nga keto module nuk e suporton cas7. Ndoshta thua per abonim normal jo hd.
  Te na falin antaret qe dolem pak jasht teme por mu duk shum tunduse
  Mire qe ka cas7 por ka edhe pairing .

 10. #10

  Re: Ndihm pr aparat t ri HD

  mmmmm.. po kjo gj sht normale? Digitalb punon vetm me aparatin e tij as me conax cam n nj aparat tjetr? Dmth. digitalb e ka si monopol kt gj, sepse pr aparatin e digitalb duhet t paguash. Ndryshe kur nuk paguan dhe e ke t bllokuar aparatin. Sa m shum njerz po largohen nga digitalb

Page 1 of 8 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. Aparat IG320 HD PVR
  By florinda in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 26-08-2015, 00:27:47
 2. Software per aparat Truman 1100 ?
  By keno135 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 13-04-2011, 12:32:54
 3. New firmware per aparat satelitor LG LDR 440CICX
  By alfonsodilo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 04-08-2009, 12:47:10
 4. Hivion-100xii a di gje njeri per kete aparat
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 10-06-2009, 11:09:07
 5. aparat vantage
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 12-09-2008, 15:17:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •