Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Digital 1200 ci

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Digital 1200 ci

  kam kete dekoder dhe e di qe ka shume klone ky lloj.me sugjeroni ju lutem kush soft eshte me i mire dhe me i fundit per tja futur?

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Digital 1200 ci

  ai qe ke ti origjnal eshte apo clone?
  si ky ne foto eshte? 3. #3
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Digital 1200 ci

  provo ketu nese gjen dicka, ishte gjermanisht! :S nuk kuptoja asgje!

 4. #4
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Digital 1200 ci

  po origjinal si ai ne figure eshte .e ka dhe ate stampen e bardhe mbrapa qe lexon emrin e dekoderit.i bie origjinal eshte?e kam pare ate sitin qe the po softet jane cik te vjeter per kte.a mund ta klonoj me na nji tjeter me soft te ktij vit psh?

 5. #5
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Digital 1200 ci

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  po origjinal si ai ne figure eshte .e ka dhe ate stampen e bardhe mbrapa qe lexon emrin e dekoderit.i bie origjinal eshte?e kam pare ate sitin qe the po softet jane cik te vjeter per kte.a mund ta klonoj me na nji tjeter me soft te ktij vit psh?
  dakord ervin ti beje por kam frik se nuk ka me new relase per kete aparat qe nga viti 2005 ne mos gaboj, me aq sa kerkova, :)

 6. #6
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Digital 1200 ci

  pastaj edhe sikur te kete, mjafton te beje punen, normal qe do jete me stabel por...
  edhe keshtu edhe ashtu nuk ka ;) :D :D hhhhhh

 7. #7
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Digital 1200 ci

  me mire ta klonoj ne goldmaster 8300 ci apo opticum 1200 ci?kush eshte me i mire dhe si ta klonoj

 8. #8
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Digital 1200 ci

  Ka shume Clone

  1 - Opticum 1200
  2 - Goldmaster 8300
  3 - Owna X6
  4 - Moonstar 50000


  Por ska sw te afert, vetem te 2006 gjeta une...

 9. #9
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Digital 1200 ci

  Quote Originally Posted by durresi View Post
  Ka shume Clone

  1 - Opticum 1200
  2 - Goldmaster 8300
  3 - Owna X6
  4 - Moonstar 50000


  Por ska sw te afert, vetem te 2006 gjeta une...
  e pra, sw me te fundit deri ne 2005 kishte! :)
  ja qe qenka nje i 2006, ky duhet te jete i fundit vini
  p.s: mos harro te shtypesh yllin se na duhet :D

 10. #10
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digital 1200 ci

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  kam kete dekoder dhe e di qe ka shume klone ky lloj.me sugjeroni ju lutem kush soft eshte me i mire dhe me i fundit per tja futur?
  vini-el

  provo kete firmware eshte i ketij viti

  ishalla mbaron pune per ate qe kerkon
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question starsat 1200 key loader
  By thgp hgfodj in forum Starsat
  Replies: 0
  Last Post: 22-02-2009, 06:58:18
 2. Digital Firmware Softcam 800-1000-1200
  By MISSILEDEMO in forum Digital-Sat Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 06-06-2007, 20:26:32
 3. plus que 1200 chaines
  By Hagen74 in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 17-03-2007, 09:39:02
 4. Digital 1200 CI
  By dobbys1 in forum French / Français
  Replies: 3
  Last Post: 29-01-2006, 11:15:51
 5. cobra mad max cb 1200
  By tomcat in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 12-01-2006, 10:19:28

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •