Results 1 to 10 of 10

Thread: Edision Pingulux

 1. #1
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Edision Pingulux

  Mirembrema ne te gjith ,
  Sa kam blere nje aparate edision pingulux HD.Do doja te beja ca pyetje se kam problem.Nuk i kam vendosur akoma enigma2 sepse e kam vetem 2 dite edhe nuk jam mare shume.Dua te provoje si punon cccam ne spark.Ne shpi kam nje debian server ne dyqanin tim kam edisionin pingulux.Kur e punoj me ccam punon shume mire per 15 minuta pastaj mbyllet edhe duhet qe te fik cccam pluginin (nga menu plugins)edhe ta ndez prap qe te punoj.Pse ndodhet kjo qje...?????Mos ka faj serveri apo sparku i edisionit....???Me tha nje shok qe te punonj ne pingulux me oscam edhe vertet punon me mire.......
  Cfar te beje??te lej sparkun me oscam client,,,,apo te vendos enigma2 me cccam client....????
  Kush eshte me stable?
  shum faleminderit

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Edision Pingulux

  fakti qe s'merr pergjigje eshte sepse ndoshta nuk e njeh njeri kte aparat prandaj dhe ska pergjigje, mos kujto se nuk lexohet postimi yt.

  Quote Originally Posted by denisvl View Post
  ??????????????????????

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Edision Pingulux

  Quote Originally Posted by denisvl View Post
  ??????????????????????
  e ke plot googlen me info, programe e cdo gje tjeter qe te duhet,nese nuk arrin ti gjesh na thuaj qe te jap sitin dhe aty merr ate qe te mbaron pune per dekoderin tend


  kalo mire
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Edision Pingulux

  Nga opinionet e ndryshme qe kam lexuar del se pingulux nuk e "pertyp" mire 3c...me fw spark.Provo E2.

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Edision Pingulux

  Quote Originally Posted by Neim20 View Post
  Nga opinionet e ndryshme qe kam lexuar del se pingulux nuk e "pertyp" mire 3c...me fw spark.Provo E2.
  me stabel eshte mgcam ose newcamd eshte e njejta gje thjesht gjej server me mgcam dhe do te jesh shume i kenaqur ,simbas te dhenave nga shoket shumica e apar.edision nuk luajne mire ccam mbas dryshime te paketave me sistem twinkey gje qe veshtireson shikimin e shum kaneleve ne te njejten kohe dhe shton numrin e kartave per 1 server p.sh per 4 kanele te noves duhet 1karte origjinale qe te luajne mire etjer etjer.....provo kete qe te them.......

 6. #6
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Re: Edision Pingulux

  faleminderit.Do ta kthej serverin ne mgcam.

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Edision Pingulux

  Quote Originally Posted by denisvl View Post
  faleminderit.Do ta kthej serverin ne mgcam.
  provo keto te dyja me poshte pastaj vendos (une nuk kam mundesi ti shkarkoj ketu,po deshe me jep nje email me mp qe ti nis,ose mundohu ti shkarkosh vete mbasi ti gjesh ne google)

  1-> e2_AlienRSPb02_G1546.rar

  2-> Evo_is_back_on_Pingulux_V1.2.4.tar.gz

 8. #8
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Re: Edision Pingulux

  benard te dergova pm

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Edision Pingulux

  Quote Originally Posted by denisvl View Post
  Mirembrema ne te gjith ,
  Sa kam blere nje aparate edision pingulux HD.Do doja te beja ca pyetje se kam problem.Nuk i kam vendosur akoma enigma2 sepse e kam vetem 2 dite edhe nuk jam mare shume.Dua te provoje si punon cccam ne spark.Ne shpi kam nje debian server ne dyqanin tim kam edisionin pingulux.Kur e punoj me ccam punon shume mire per 15 minuta pastaj mbyllet edhe duhet qe te fik cccam pluginin (nga menu plugins)edhe ta ndez prap qe te punoj.Pse ndodhet kjo qje...?????Mos ka faj serveri apo sparku i edisionit....???Me tha nje shok qe te punonj ne pingulux me oscam edhe vertet punon me mire.......
  Cfar te beje??te lej sparkun me oscam client,,,,apo te vendos enigma2 me cccam client....????
  Kush eshte me stable?
  shum faleminderit
  programi i fundit qe me kerkove ( Evo_is_back_on_Pingulux_V1.2.5.tar.gz ) eshte ketu (ka dale para tre ditesh) rregjistrohu dhe shkarko cdo gje qe te duhet se ka shume suport per kete dekoder

  une nuk arrij ta hedh ne forum sepse eshte file e dimensionit te madh

  kalo mire

 10. #10
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Re: Edision Pingulux

  e sharkova .......shum faleminderit

Similar Threads

 1. ENIGMA2 for Edision Pingulux
  By skrap in forum Edision Firmware
  Replies: 1
  Last Post: 09-08-2012, 20:20:01
 2. Edision pingulux help
  By florinda in forum Edision
  Replies: 1
  Last Post: 02-05-2012, 22:42:21
 3. New ProLux Pingulux and V2 for the identical boxes
  By fushkrujs in forum Edision Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 07-10-2011, 17:30:33
 4. edision pingulux
  By jdo34 in forum Edision
  Replies: 7
  Last Post: 27-09-2011, 10:34:22
 5. Update WebMedia E2 plugin for Pingulux
  By fushkrujs in forum Edision Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 17-09-2011, 20:07:26

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •