Results 1 to 2 of 2

Thread: Dreambox 500-S

 1. #1
  New Member
  Join Date
  29-10-2011
  Posts
  4
  Uploads
  0

  Dreambox 500-S

  me falni per shqetesimin por kam nje problem.
  une kam dreambox 500-S dhe i kam pas kanalet e DIGITALB dhe Tring dhe punonin shum mir derisa pas nje aksioni te policise ne kosove u nderpren tani punojn vetem kanalet free qe jane. Mund te me tregoj dikush hap pas hapi pasi jam fillestar se si ta konfiguroj dreamboxin te me punojn prap keto kanale. e kam te instaluar Ccam 2.1.3. FLM per mirekuptim

 2. #2
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Dreambox 500-S

  Pershendetje Rinor,

  Kete po e mbyll se ne kemi nje Tem per DM dhe Ketu mundesh te besh pyetje per problemin e juaj.

Similar Threads

 1. Tutorial generale Dreambox Tutorials and Dreambox Guides
  By Tunimax in forum Dreambox Information and Tutorials
  Replies: 10
  Last Post: 01-08-2010, 03:24:17
 2. wholesale dreambox 500s,dreambox 500c,dreambox 800hd
  By Chinadreambox in forum Dealer Directory
  Replies: 5
  Last Post: 03-04-2010, 00:47:18
 3. Question probleme avec ma dreambox dreambox M 500s
  By ced.goffiin in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 06-03-2010, 21:33:55
 4. Replies: 0
  Last Post: 08-02-2010, 07:57:06
 5. Dreambox 7000S images into Dreambox 7020
  By enriquerif in forum Dreambox
  Replies: 2
  Last Post: 12-03-2006, 11:32:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •