Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31

Thread: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

 1. #1

  Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Pėrshėndetje

  Me falni kam njė problem me kanlet Tv21 ,KTV ne Proveider DIGITALB,
  kurse ne Proveiderin TRING nuk kam Problem ku mundėt me qen Problemi
  Ne DIGITALB vetem 1 sec i shof Programet TV21&KTVmandej bllokohet video,
  Resiver DM800pvr Original nuk esht Clone
  Newenigma2 ver.3.2.2 cccam.2.2.1
  Thuja tė gjitha Imaget i kam provu,prap e kam te njėjtin problem
  vetem me G.P 4.5 nuk kam problem ,edhe KLAN KOSOVA nuk ka problem,por mua g.p 4.5 po me duhet version i vjeter dhe nuk po me pėlqen
  Shpresoj se nuk e kam vetem une ket Problem.  Ju falm per mirkuptim

 2. #2
  Senior Member vlonjati2008's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Posts
  244
  Uploads
  0

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  qe te shohesh keto kanale,duhet me pare ta cosh te kanali Music al dhe pastaj te kohavision apo tv21.

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  12-02-2011
  Location
  «•»Albania«•»
  Posts
  4,395
  Uploads
  3,139

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  http://www.satsupreme.com/forumdispl...ambox-Settings
  Quote Originally Posted by vali900 View Post
  Pėrshėndetje

  Me falni kam njė problem me kanlet Tv21 ,KTV ne Proveider DIGITALB,
  kurse ne Proveiderin TRING nuk kam Problem ku mundėt me qen Problemi
  Ne DIGITALB vetem 1 sec i shof Programet TV21&KTVmandej bllokohet video,
  Resiver DM800pvr Original nuk esht Clone
  Newenigma2 ver.3.2.2 cccam.2.2.1
  Thuja tė gjitha Imaget i kam provu,prap e kam te njėjtin problem
  vetem me G.P 4.5 nuk kam problem ,edhe KLAN KOSOVA nuk ka problem,por mua g.p 4.5 po me duhet version i vjeter dhe nuk po me pėlqen
  Shpresoj se nuk e kam vetem une ket Problem.  Ju falm per mirkuptim
  Per mendimin tim eshte problem frekuencash, digitalb ka ndryshuar frekuencat keto dite, ben mire te marresh Setting gati qe kane te updatuar frekuencat.
  Ju sugjeroj ne seksionin Dreambox Setting te forumit tone KETU , shpresoj tu zgjidhe problemin tuaj

  Ju pershendes

 4. #4
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Jo ska te bej me Frekuencat por mendimi im ka te bej me Imagin,
  te une punojn shum mir.

 5. #5

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Quote Originally Posted by fushkrujs View Post
  Jo ska te bej me Frekuencat por mendimi im ka te bej me Imagin,
  te une punojn shum mir.
  Tung Fushkrujs e bėra Test ket Setting eh Besmirit por prap e kam tė njėjtin problem nuk bojn,nese
  nuk kishte me pas problem cilin IMAGE e ke tė Instalur?

  Ju Pershendes flm

 6. #6
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  peshendetje Vali,

  me vjen keq por une skam Dreambox,
  me Vu+ Uno time me imagin Black Hole punon mir,
  por kete problem qe ke ti e kan dhe shum te tjere me keto kanale,
  ajo ska te bej me ndryshimin e Frekuencave se kehet e fundin nuk jan nderruar por problemi eshte vet tek keto kanale,
  por mendimi im si e ke shkruart dhe ti me siper ka te bej dhe me Imagin,kete e kam lexuar dhe diku tjeter vend.

 7. #7
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Une mendoj se ky problem qendron tek frekuencat sepse para 6 vjetesh ka qene i njejti problem me disa kanale ne gjermani.
  dhe mbas shum ankesave qe u bene arriten ne nje zgjidhje qe jo ne te gjitha aparatet ndodhte i njejti fenomen
  dhe si perfundim ata nderruan menjeher frekuencat.

 8. #8
  VIP Member
  Join Date
  12-02-2011
  Location
  «•»Albania«•»
  Posts
  4,395
  Uploads
  3,139

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Quote Originally Posted by vali900 View Post
  Tung Fushkrujs e bėra Test ket Setting eh Besmirit por prap e kam tė njėjtin problem nuk bojn,nese
  nuk kishte me pas problem cilin IMAGE e ke tė Instalur?

  Ju Pershendes flm
  Nje problem te tille kishte dhe moderatori tjeter ketu gertl, problemi qendronte te nje kabul qe ishte me i gjate, se mbaj mend se cili kabell, por do kontaktoj me te te te ktheje nje pergjigje ketu.

 9. #9
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  me sa kam lexuar ska te bej me kabullin,
  se me Gimini 4.5 bejn por ndoshta e kam gabim.

 10. #10

  Re: Problem me Programet tv21.ktv,klan Kosova

  Edhe une e kam kete problem.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. SuperSport kosova
  By geni_ko in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 07-10-2010, 18:40:13
 2. Info Paketa DIGITALB - Info mbi Programet javore, etj..
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 353
  Last Post: 16-05-2010, 10:14:45
 3. Info Paketa TRING - Info mbi Programet javore, etj..
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 380
  Last Post: 16-02-2010, 15:38:08
 4. Question Aparati klan (receiver sat +)
  By tir2 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 18-08-2009, 16:08:21
 5. Tv21 Ka thor probleme
  By arsenal_82 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 20-03-2009, 12:54:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •