Results 1 to 4 of 4

Thread: Tune failed ! snr 0%

 1. #1

  Tune failed ! snr 0%

  Pershendetje !
  Kam problem vetem me dy kanale ne eutelsat 16e : tv 1 bosnia dhe DM sat . Nuk kane sinjal dhe shfaqet mesazhi ''tune failed'' nderkohe qe tek risiverat e tjere dreambox ose jo jane normal .Parametrat satelitore jane ne rregull. Me te gjitha kanalet e tjera ne eutelsat 16 apo satelite te tjere nuk kam problem.Nuk e di si mund te veproj. Risiverin e kam Dreambox 800 HD pvr

  Faleminderit !

 2. #2
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Tune failed ! snr 0%

  pershendetje,

  bej njeher update settingut dhe satelites.xml

 3. #3

  Re: Tune failed ! snr 0%

  E kam bėrė update por pėrsėri e njėjta gjė . Me sa kam parė nė tė dhėnat e kanalit ( VPID , APID etj.) mungon PMT PID nė dallim nga kanalet e tjerė qė e kanė . Kam provuar me Dreambox edit por nuk ekziston opsioni i PMT PID pėr ta vendosur vetė . Nuk e di si mund ta vendos ndryshe.

 4. #4
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Tune failed ! snr 0%

  Ekziston nje teme per dreambox dhe ske pse hap tjeter kalo atje dhe kerko ndime aty.
  Quote Originally Posted by prokletan View Post
  E kam bėrė update por pėrsėri e njėjta gjė . Me sa kam parė nė tė dhėnat e kanalit ( VPID , APID etj.) mungon PMT PID nė dallim nga kanalet e tjerė qė e kanė . Kam provuar me Dreambox edit por nuk ekziston opsioni i PMT PID pėr ta vendosur vetė . Nuk e di si mund ta vendos ndryshe.
  Tema mbyllet

Similar Threads

 1. US adults loyal to pay-TV but tune out of over-the-air
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 01-06-2011, 10:53:17
 2. tune failed message
  By benny/9 in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2010, 13:00:58
 3. Question Help require to tune ARISAT AR 500
  By attaunnoor in forum Channels and Transponders
  Replies: 0
  Last Post: 03-03-2010, 09:18:37
 4. Taquilla help to tune
  By stuarth in forum Manhattan
  Replies: 3
  Last Post: 20-06-2007, 08:23:05

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •