Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2009
  Location
  Kosova
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  E hapa kit teme per Resiver Hd se pom interson cili eshte ma quality per nga fotografia se une i kom 3 resivera hd secili dallon nga tjetri kur i lidhi ne TV LCD si pas pervojes se juve cili eshte me i mire

 2. #2
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Per kualitetin e vidios azbox me fw te opensat (jo te gjithe)dallohet nga te tjeret.

 3. #3
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Quote Originally Posted by beka20 View Post
  E hapa kit teme per Resiver Hd se pom interson cili eshte ma quality per nga fotografia se une i kom 3 resivera hd secili dallon nga tjetri kur i lidhi ne TV LCD si pas pervojes se juve cili eshte me i mire
  nuk ka te beje vetem aparati, por edhe kanali TV, jane 1001 gjera nga te dyja anet :)
  si me thene, ke do me shume, mamin apo babin? :D :D
  hhahaha

 4. #4
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Kur flitet per krahasim te kualitetit video ne dalje midis aparateve te ndryshem detyrimisht qe krahasimi behet me te njejtin kanal sat(ne kete rast),te njejtat impostacione ne te njejtin televizor.Ndryshe nuk ka kuptim...

 5. #5
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Quote Originally Posted by Neim20 View Post
  Kur flitet per krahasim te kualitetit video ne dalje midis aparateve te ndryshem detyrimisht qe krahasimi behet me te njejtin kanal sat(ne kete rast),te njejtat impostacione ne te njejtin televizor.Ndryshe nuk ka kuptim...
  shume pak ketu ka aq aparate sa te beje krahasime edhe te nxjerri perfundime e konkluzione! :D
  une psh per kanale HD kam provuar vec ate te dga edhe nje clone dm800HD
  edhe shenime nuk kam mbajtur, per detajet, vec kam thene, ky e nxirrka fig me paster edhe kaq. :D
  me duket disi absurde, te shoh mos ka bere dikush tjtr ne google kte gje edhe te te them! :D

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Quote Originally Posted by beka20 View Post
  E hapa kit teme per Resiver Hd se pom interson cili eshte ma quality per nga fotografia se une i kom 3 resivera hd secili dallon nga tjetri kur i lidhi ne TV LCD si pas pervojes se juve cili eshte me i mire
  clark tech i fundit full HD

 7. #7
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Vleresimet per kualitetin e figures mund te jene amatore, sic thua ti ,por dhe mund te krahason ne menyre profesionale.Personi qe hapi diskutimin ka tre aparate hd dhe natyrisht qe nidis tyre ka diference.Nuk ka pse te duket absurde kur ka me dhjetra opinione qe vleresojne azbox per kete gje dhe natyrisht lista mund te zgjatet me Clark...,Chatherin...etj.Ne menyre amatoriale une kam krahasuar azbox-ODs 2000 HD-Edision Mini HD-dm800 hd(clone) dhe vleresoj te parin .Per ne perdorusit mjafton konkluzioni "ky e nxirrka fig me paster edhe kaq" ...

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Beka, nje keshille,
  para se te blesh nje dekoder lexo karakteristikat e tij dhe shiko sa e kane rezolucjonin psh 576/720 apo 1080i apo 1080p etj.
  tashi duke u nisuar nga fakte azbox hd premium ose premium+ qe njof une jane te lindur me 1080p dhe pak aparate kane kte karakteristike te tille.
  te tjeret kane 1080i perfshire ketu edhe dremboxet 8000 qe kushtojne me shume se 800€uro.

  tani sado qe syu njerezor shikon apo jo diferencen midis 1080i dhe 1080p(varet shume dhe cilesia e TV) e cila egziston, nuk ka asnje dyshim qe nje dekoder qe lind 1080i nuk do kete kurre nje figure me te mire se ata qe lindin me 1080p.

  azbox hd ka lindur me 1080p nese e perdor me firmware/programin e fabrikes, nese e kthen ne dreambox enigma2 me nje firmware te modifikuar atehere do te punoje ne 1080i

  kaloni mire.

  Quote Originally Posted by beka20 View Post
  E hapa kit teme per Resiver Hd se pom interson cili eshte ma quality per nga fotografia se une i kom 3 resivera hd secili dallon nga tjetri kur i lidhi ne TV LCD si pas pervojes se juve cili eshte me i mire

 9. #9
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  Beka, nje keshille,
  para se te blesh nje dekoder lexo karakteristikat e tij dhe shiko sa e kane rezolucjonin psh 576/720 apo 1080i apo 1080p etj.
  tashi duke u nisuar nga fakte azbox hd premium ose premium+ qe njof une jane te lindur me 1080p dhe pak aparate kane kte karakteristike te tille.
  te tjeret kane 1080i perfshire ketu edhe dremboxet 8000 qe kushtojne me shume se 800€uro.

  tani sado qe syu njerezor shikon apo jo diferencen midis 1080i dhe 1080p(varet shume dhe cilesia e TV) e cila egziston, nuk ka asnje dyshim qe nje dekoder qe lind 1080i nuk do kete kurre nje figure me te mire se ata qe lindin me 1080p.

  azbox hd ka lindur me 1080p nese e perdor me firmware/programin e fabrikes, nese e kthen ne dreambox enigma2 me nje firmware te modifikuar atehere do te punoje ne 1080i

  kaloni mire.
  hej man, une nuk e paskam ditur kete, besoj se clone azbox nuk e kane kete feature :D

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Cili Resiver HD ka fotografin ma te paster

  per azbox clone nuk e di,
  i imi psh kur e perdorja me firmwarin origjinal asnje imazh hd skishte te krahasuar po ta shikoja diferencen me nje dm8000 te cilin e mbaja ndezur ne te njejtin kanal. duket diferenca me sy sidomos kur ka dokumentare natyror ku shfaqen lule, zogj, dmth gjera ne macro.
  dhe nje kanal arte HD po shikoja diferencat dhe me azbox dukej sikur do shikoje pjalmin e luleve ose sikur do i numeroje qimet kembeve te bleteve. kurse me dreambox kishte me teper nje sfokim (mjegullim i figures jo shume e qarte)
  ndersa nese shikoni kanale normale apo filma nuk do ndjeni asnje ndryshim me sy te lire.

  dhe ne fund azboxin tim e ktheva ne enigma2 me firmware te modifikuar vetem per arsyen se settings te mira nuk gjeja asnjehere me origjinalin gjithmone me duhej te sistemoja kanalet, kurse me enigma2 kanalet i karikoj te gatshme nga vhannibal.

  kaloni mire.

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  hej man, une nuk e paskam ditur kete, besoj se clone azbox nuk e kane kete feature :D

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question Koji Linux HD resiver je najbolji?
  By DJ_Darker in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 29-06-2010, 14:59:57
 2. New remote control for satelit resiver FTA S-100
  By Gogi1234 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 26-04-2009, 16:54:02
 3. tp4000pvr problem resiver
  By toni70 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 14-02-2009, 22:38:12
 4. which resiver software is the same as echolink el-707fta plus
  By eshagh82 in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 1
  Last Post: 31-03-2007, 18:55:45
 5. cili eshte moduli me i mire per momentin?
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 14-10-2006, 03:06:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •