Results 1 to 6 of 6

Thread: Gjithka pr Dreambox 7020S!

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  28-06-2006
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Gjithka pr Dreambox 7020S!

  T nderuar, ju prshndes

  N kt rubrik do t bisedojm pr dremabox 7020, prandaj lus t gjith ata q kan dituri pr kt t na msojn dhe t na informojn. Nga ana ime mund t ju ndihmoj shume fillestarve, por edhe m gjr.

  N nderkoh ju prdhndes

 2. #2

  Re: Gjithka pr Dreambox 7020S!

  pershendetje. ai qe don te di diqka le te pyes, mendoj dhe shpresoj qe te pergjigjem. me respekt

 3. #3

  Re: Gjithka pr Dreambox 7020S!

  ju pershendes te ghithve nqofse ka mundesi mem tregu per gbox ma teper me intereson per card sharing

 4. #4
  Senior Member Pirro's Avatar
  Join Date
  04-10-2006
  Location
  Rishikesh - India
  Posts
  125
  Uploads
  1

  Re: Gjithka pr Dreambox 7020S!

  Kush do t blej nj 7020 n nj nga dyqanet m t mira t Italis, me mimin special prej 290, le t m lr nj m.p.

 5. #5

  Re: Gjithka pr Dreambox 7020S!

  scorpion-x te pershendes aka mundesi mem tregu reth gbox dhe card sharing jam duke punu por disa pun nuk po i kuptoj

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  12-10-2006
  Posts
  18
  Uploads
  0

  Re: Gjithka pr Dreambox 7020S!

  Quote Originally Posted by zefansat View Post
  scorpion-x te pershendes aka mundesi mem tregu reth gbox dhe card sharing jam duke punu por disa pun nuk po i kuptoj
  Cardsharing med gbox eshte leht nvaret sa ke pervoj kompjuteri...

  OK Ne var/bin - Hyn gbox dhe duhet te behet chamod 755

  Ne var/keys hyn cwshare.cfg ...ident ignor list dhe gbox.cfg ...

  cwshare.cfg duket keshtu .................................................. ........

  I: { 02 }

  X: { 08 }

  W: { 01 01 01 }

  N: { 00 01 03 00 1100 1400 }

  M: { adresa yte si server { kodi huhet te jet 8-sifra }}

  D: { adresa klientave { porta jote porta client { kodi 8-sifra { A3 A3 }}}}

  Etjer etj
  .................................................. ..........................................

  Z: { 01 02 } 192.168.0.101 8024
  G: { 03 }
  C: { 01 }
  M: { 01 }
  A: { 01 }
  U: { 01 }
  H: { 01 }
  T: { 00 }
  O: { 00 } 192.168.0.101
  L: { 01 } 192.168.0.101 8020
  W: { 00 00 } 9600
  V: { F0 30 }
  .................................................. .................................................

  usr/bin Gbox.........atribute 755
  usr/keys gbox.cfg dhe cwshare.cfg.........atribute 644
  usr/script gboxcam-sh......atribute755
  usr/keys nagra,nagra,ignore.list,ident.info,
  knowns.ini.....etc


Similar Threads

 1. Question please help me with newcamd in dm 7020s
  By neo29200 in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 07-06-2009, 22:00:31
 2. Question Should I buy a DM 7020s?
  By neo29200 in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 22-03-2009, 01:09:32
 3. problem dreambox 7020s
  By sigli in forum French / Franais
  Replies: 1
  Last Post: 11-05-2008, 23:17:05
 4. Question 7020s will not share
  By nl08570 in forum Dreambox
  Replies: 4
  Last Post: 07-04-2008, 01:35:10
 5. Dreambox 7020S nouveau modele et canal sat officielle
  By pimseb in forum French / Franais
  Replies: 12
  Last Post: 05-08-2006, 04:38:50

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •