Results 1 to 8 of 8

Thread: Dreambox Image-t!

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  28-06-2006
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Dreambox Image-t!

  Pėrshėndetje

  Pėr tė funksionuar dremabox siē duhet ju duhet tė keni tė pajisur me tė ashtuquajtuar flash Image. Ka shumė lloje pėr secilin drembox veē e veē.

  Nėse ju intereson, ne jemi kėtu qė t ju japim informacione me tė hollėsishme.

  Nė nderkohė ju pėrshėndes

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  28-06-2006
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: Dreambox Image-t!

  Pėrshėndetje

  Aktualisht imaget mė tė pėrshtatshme pėr drembox 7020 s janė : gemini 1.90 dhe polar light.

  Polar Light Image mund ta shkrakoni kėtu: http://satandream.com/gaj/7020/Polar...0-20060413.nfi

  Nė nderkohė ju pėrshėndes

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  16-05-2006
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Dreambox Image-t!

  Une Perdor The Gemini Project v2.5.0 ne DM7020s dhe vete shume mire une i kam provuar pothuajse te gjithe gemini image dhe versioni 2.5.0 me eshte dukur me i miri sepse ka shume EMU's - PLUGIN's - SKIN's per kete image.Aktualisht me kete vrsion punoj dhe te them se eshte me i miri.

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  28-06-2006
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: Dreambox Image-t!

  Quote Originally Posted by gogoloce View Post
  Une Perdor The Gemini Project v2.5.0 ne DM7020s dhe vete shume mire une i kam provuar pothuajse te gjithe gemini image dhe versioni 2.5.0 me eshte dukur me i miri sepse ka shume EMU's - PLUGIN's - SKIN's per kete image.Aktualisht me kete vrsion punoj dhe te them se eshte me i miri.
  Pėrshėndetje gogolce :)

  Tė faleminderit pėr informatėn. Do tė provoj edhe unė gemini 2.5.

  P.S. Simbas mundėsive, herave tjera na trego a mund tė shkarkohen EMU, PLUGIN dhe SKINS nėpėrmjet internetit me crossover kabell?

  Tė pėrshėndes

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  16-05-2006
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Thumbs up The Gemini Image

  http://www.i-have-a-dreambox.com
  Pershendetie.
  The gemini Image te gjithe versionet mund te shkarkohen ne Adreasen officiale te Gemini Image.
  ( www.i-have-a-dreambox.com ) duhet te rregjirtroheni me pare ne Forum pastaj te hyni ne DATABASE
  KU MUND TE SHKARKONI ēDO GJE qe nevoitet per Gemini Image si..EMU-SKIN-PLUGIN-IMAGE- Pra ēdo gje qe nevoitet per te
  shfrytezuar me mire BreamBox tuaj.ketu do te gjeni dhe ēelsat qe instalohen automatikisht ne dreambox mjafton ti fusni ne kartelen e dreambox qe eshte( Var/Tmp )
  dhe ti instaloni me ane te (remote control)

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  16-05-2006
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Thumbs up Re: Dreambox Image-t!

  kablli (crossover kabell) cat5 LAN ose ne shqip ( kabell i kryqezuar LAN) Nvoitet per shume gjera per te riprogramuar dreambox me ane te internetit direkt nga dreambox per te bere te mundur lidhien e dreambox me kompiuterin per te trasferuar (file) pa kabllin LAN TE KRYQEZUAR Crossover cat5 LAN ēdo perpiekie do te ishte e kote.

 7. #7

  Thumbs up Re: Dreambox Image-t!

  per dm 7020 punon mir gemini 2.90 por me se miri punon davinci 5.7 ose 5.8 esht per dm7000 por me USB stick ose me CF mundesh me instalu edhe ne 7020s dhe punon shum ma mir se keto te tjerat njekohesisht mundesh me bo edhe time shift record. pra mundesh me ndal ne pause dhe me shiqu nga aty pas pak kohe. me respekt.

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  16-05-2006
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Thumbs up SDT DaVINCI IMAGE

  Kush Kerkon EMU - PLUGIN - SKIN - .....etj PER ( SDT DA VINCI IMAGE )
  TE FUTET NE KETE ADRES SE MUND TE GJEI DHE TE SHKARKOI ME LEHTESI TE GJITHA QE I NEVOITEN. DM7000s dhe DM7020s
  .................................................. .................................................
  http://www.satnews.tv.it Adresa ufficiale per SDT DaVINCI IMAGE ........
  .................................................. .................................................
  .................................................. .................................................
  http://www.luzyhell.sk/sdt/ SDT DaVINCI IMAGE
  http://www.luzyhell.sk EMU - PLUGIN - ADDONS - SKIN
  .................................................. .................................................
  ADRESA TE TJERA PER DREAMBOX

  http://www.olmi.cz
  http://www.dreamsatforum.altervista.org

Similar Threads

 1. Image dreamBox
  By dsr2 in forum French / Franēais
  Replies: 1
  Last Post: 14-05-2012, 05:36:30
 2. Which is the best Dreambox Image?
  By looi76 in forum Dreambox
  Replies: 16
  Last Post: 03-04-2010, 02:41:33
 3. Question Image for dreambox 100
  By joshua628 in forum Dreambox Information and Tutorials
  Replies: 2
  Last Post: 11-10-2009, 13:42:00
 4. dreambox image troubles
  By condorfly in forum Dreambox
  Replies: 5
  Last Post: 11-07-2009, 23:22:28
 5. Dreambox 800 + best image
  By kalagas in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 5
  Last Post: 06-05-2009, 16:12:22

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •