Results 1 to 9 of 9

Thread: ndonje sygjerim

 1. #1

  ndonje sygjerim

  me ka ndodhur dy here qe ictimai tv ne turksat42 bllokohet kur jep serine a.kam nje aparat sr-x50 cu usb.kodet ja kam futur.12 12 12 12 12 12 12 12.mos valle ka te tjera

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndonje sygjerim

  Quote Originally Posted by drtn74 View Post
  me ka ndodhur dy here qe ictimai tv ne turksat42 bllokohet kur jep serine a.kam nje aparat sr-x50 cu usb.kodet ja kam futur.12 12 12 36 12 12 12 36.mos valle ka te tjera
  duhet te provosh edhe keto celesa me poshte

  12 12 12 36 12 12 12 36

 3. #3
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: ndonje sygjerim

  e kemi folur nje here per kete problem dhe te pakten un e zgjidha ne kete menyre.duhet te regjistrosh nje kanal FEED1 dhe kur te japi ndeshje coje perpara ke ky kanal dhe me pas te ICTIMAI.(kodi duhet te jete mrena kuptohet se perndryshe nuk hapet)

 4. #4

  Re: ndonje sygjerim

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  e kemi folur nje here per kete problem dhe te pakten un e zgjidha ne kete menyre.duhet te regjistrosh nje kanal FEED1 dhe kur te japi ndeshje coje perpara ke ky kanal dhe me pas te ICTIMAI.(kodi duhet te jete mrena kuptohet se perndryshe nuk hapet)
  faleminderit.ky feed1 gjendet vetem kur jepet ndeshje apo ndodhet ne ndonje frekuence te fiksuar.

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndonje sygjerim

  Quote Originally Posted by drtn74 View Post
  faleminderit.ky feed1 gjendet vetem kur jepet ndeshje apo ndodhet ne ndonje frekuence te fiksuar.
  varet nga aparati qe ke ne perdorim,ictimai tv kodifikohet vetem kur ka ndeshje futbolli

  *Ictimai TV Azerbaijan 10968 H 11200 5/6 (42.0E)<--only football encrypted
  *Ident:0003
  *Index HEX key: 12 12 12 12 12 12 12 12 ose perdor edhe keto keys ===> 12 12 12 36 12 12 12 36
  ------------------------------------
  *Idman TV Azerbaijan 10968 H 11200 5/6 (42.0E)<--only football encrypted
  *Ident:0005
  *Index HEX key: 12 34 56 00 65 43 21 00

 6. #6
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: ndonje sygjerim

  ky FEED1 ka kete frekuence 11064 V ,symbol rate 13000 dhe FEC 5/6.regjistroje dhe eshte kanal me vete.nuk hapet gje se kodifikon ne BISS dhe del ekran i zi por qe sherben per ate pune qe un te thash (tpakten te aparati im).provoje njehere

 7. #7

  Re: ndonje sygjerim

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  ky FEED1 ka kete frekuence 11064 V ,symbol rate 13000 dhe FEC 5/6.regjistroje dhe eshte kanal me vete.nuk hapet gje se kodifikon ne BISS dhe del ekran i zi por qe sherben per ate pune qe un te thash (tpakten te aparati im).provoje njehere
  shume te faleminderit

 8. #8
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: ndonje sygjerim

  Dikush nga moderatoret edhe staffi ta mbylli temen, Sepse ka mundesi qe kalon ne chit-chat
  "problemi" u zgjidh! :)

 9. #9
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndonje sygjerim

  ok tema mbyllet.

Similar Threads

 1. nje sygjerim nga cunat e forumit
  By interisti_12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 29-04-2009, 16:07:30
 2. Question Sygjerim per tema te reja dhe nenseksione!
  By ^^^PIRATI^^^ in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 27-01-2009, 17:36:07
 3. Replies: 3
  Last Post: 30-08-2008, 12:42:49

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •