Results 1 to 9 of 9

Thread: He@d SD7200

 1. #1

  He@d SD7200

  Pershendetje si ja kaloni
  Kam nje aparat te till He@d SD7200 a mund te bej ndonje gje qa ta ve ne pun per te par kanalet qe shikohen me dream box
  Kush mund te me ndihmoj?

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: He@d SD7200

  Quote Originally Posted by newsalbania View Post
  Pershendetje si ja kaloni
  Kam nje aparat te till He@d SD7200 a mund te bej ndonje gje qa ta ve ne pun per te par kanalet qe shikohen me dream box
  Kush mund te me ndihmoj?
  hhhhh, a ka fish per eathernet ky?

 3. #3
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: He@d SD7200

  Quote Originally Posted by newsalbania View Post
  Pershendetje si ja kaloni
  Kam nje aparat te till He@d SD7200 a mund te bej ndonje gje qa ta ve ne pun per te par kanalet qe shikohen me dream box
  Kush mund te me ndihmoj?
  mesa di une jane tre lloj He@d SD7200 SD, USB, BP per cilen nga keto e ke fjalen.

 4. #4

  Re: He@d SD7200

  Cfar eshte kjo eathernet? daleje internet nuk ka
  Ka dalje usb anten etj
  Ne linkun e me poshtem ke nje foto ku jan te gjitha daljet e aparatit
  Flm

  http://www.google.com/imgres?um=1&hl...t:429,r:5,s:40
  Attached Images Attached Images

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: He@d SD7200

  Quote Originally Posted by newsalbania View Post
  Cfar eshte kjo eathernet? daleje internet nuk ka
  Ka dalje usb anten etj
  Ne linkun e me poshtem ke nje foto ku jan te gjitha daljet e aparatit
  Flm

  http://www.google.com/imgres?um=1&hl...t:429,r:5,s:40
  ethernet eshte nje lidhje lokale per porten LAN qe ka dekoderi dhe sherben per te lidhur dekoderin me ruterin dhe keshtu mund te besh sharing

  nga foto ky dekoder nuk e ka nje porte te tille

 6. #6
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: He@d SD7200

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  ethernet eshte nje lidhje lokale per porten LAN qe ka dekoderi dhe sherben per te lidhur dekoderin me ruterin dhe keshtu mund te besh sharing

  nga foto ky dekoder nuk e ka nje porte te tille
  edhe me shume keqardhje do te thote qe teoria jote per ta perdorur si dreambox, bie poshte :D
  por gjithsesi, mund t'i futesh celsa edhe shikon disa kanale :)
  Jo 100% poshte, shpresa vdes e fundit!
  ;) Gjithe te mirat! Une per vete nuk kam asnje info per kete aparat, por google po :)

  P.s, ethernet, jo eathernet, gabim shpejtesie!

 7. #7
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: He@d SD7200

  ky eshte nje Aparat Jo Satelitor,
  Dhe me Thuaj se ku jetoni?
  se per ne Shqiperi as me Emu nuk te ben.

 8. #8
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: He@d SD7200

  ky aparat qe thu ti eshte kabllor qe eshte futur tani ne perdorim ne Shqiperi.e kam dhe un nje te tille ne Elbasan.punojne me karta conax.nuk ma merr mendja qe te punoje me emu(per momentin).gjths kto te forumit nuk lejojne qe ne te hapim tema per kablloret

 9. #9
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: He@d SD7200

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  ky aparat qe thu ti eshte kabllor qe eshte futur tani ne perdorim ne Shqiperi.e kam dhe un nje te tille ne Elbasan.punojne me karta conax.nuk ma merr mendja qe te punoje me emu(per momentin).gjths kto te forumit nuk lejojne qe ne te hapim tema per kablloret
  ska si te bej me Emu ne shqipri se nuk ka kode.

  Tema Mbyllet.

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •