Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Digitalb ne USA??

 1. #1

  Digitalb ne USA??

  Pershendetje njehere dhe mire se ju gjej

  Kam kohe qe kerkoj neper net se a egziston mundesia per te perdorur Digitalb ne amerik dhe rastesisht sot vura re se ishte ky forum dhe ne gjuhen shqipe dhe vertet mu be qejfi sepse pergjigjen qe dua te mar une,mund ta gjej vetem ketu.

  Mederatori te me fale nqse egziston kjo pyetje,por nga sa bere une disa kerkime ketu ,nuk e vura re 1 gje te tille

  Nqse dikush mund te me thote se a mund te ve une ne perdorim receiver per te shikuar Digitalb ne amerik ja di per flm.

  Me cfare kam folur me disa shoket e mi qe punojn per dishnetwork apo direkt tv dmth meren me instalimin e dishit dhe aktivizimin e receiver per kompanite satelitore amerikane,me kane thene se koka e dishit nuk shikon dot satelitin e europes ku punon Digitalb.

  Kurse 1 shites eBay nga Londra qe shet Digitalb receiver me tha se mund te shikosh dhe ne amerik.

  Nuk kam mare mundimin ta ble receiver,dish,koke dhe ta provoj pa u sigurur.

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Digitalb ne USA??

  Te ftoj te prezantohesh njehere te temen perkatese dhe te pershendesesh antaret e tjere perpara se te besh poste ne forum.
  Quote Originally Posted by ToniToni View Post
  Pershendetje njehere dhe mire se ju gjej

  Kam kohe qe kerkoj neper net se a egziston mundesia per te perdorur Digitalb ne amerik dhe rastesisht sot vura re se ishte ky forum dhe ne gjuhen shqipe dhe vertet mu be qejfi sepse pergjigjen qe dua te mar une,mund ta gjej vetem ketu.

  Mederatori te me fale nqse egziston kjo pyetje,por nga sa bere une disa kerkime ketu ,nuk e vura re 1 gje te tille

  Nqse dikush mund te me thote se a mund te ve une ne perdorim receiver per te shikuar Digitalb ne amerik ja di per flm.

  Me cfare kam folur me disa shoket e mi qe punojn per dishnetwork apo direkt tv dmth meren me instalimin e dishit dhe aktivizimin e receiver per kompanite satelitore amerikane,me kane thene se koka e dishit nuk shikon dot satelitin e europes ku punon Digitalb.

  Kurse 1 shites eBay nga Londra qe shet Digitalb receiver me tha se mund te shikosh dhe ne amerik.

  Nuk kam mare mundimin ta ble receiver,dish,koke dhe ta provoj pa u sigurur.

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by ToniToni View Post
  Pershendetje njehere dhe mire se ju gjej

  Kam kohe qe kerkoj neper net se a egziston mundesia per te perdorur Digitalb ne amerik dhe rastesisht sot vura re se ishte ky forum dhe ne gjuhen shqipe dhe vertet mu be qejfi sepse pergjigjen qe dua te mar une,mund ta gjej vetem ketu.

  Mederatori te me fale nqse egziston kjo pyetje,por nga sa bere une disa kerkime ketu ,nuk e vura re 1 gje te tille

  Nqse dikush mund te me thote se a mund te ve une ne perdorim receiver per te shikuar Digitalb ne amerik ja di per flm.

  Me cfare kam folur me disa shoket e mi qe punojn per dishnetwork apo direkt tv dmth meren me instalimin e dishit dhe aktivizimin e receiver per kompanite satelitore amerikane,me kane thene se koka e dishit nuk shikon dot satelitin e europes ku punon Digitalb.

  Kurse 1 shites eBay nga Londra qe shet Digitalb receiver me tha se mund te shikosh dhe ne amerik.

  Nuk kam mare mundimin ta ble receiver,dish,koke dhe ta provoj pa u sigurur.
  mbasi te prezantohesh ne forum hidhi nje sy kesaj faqes ===> KETU aty kerko info per cfare te duhet ne usa

 4. #4
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: Digitalb ne USA??

  Shiko keto foto per bulimi e zones per satelitin eutelsat W3C 16E
  Attached Images Attached Images

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by ToniToni View Post
  Pershendetje njehere dhe mire se ju gjej

  Kam kohe qe kerkoj neper net se a egziston mundesia per te perdorur Digitalb ne amerik dhe rastesisht sot vura re se ishte ky forum dhe ne gjuhen shqipe dhe vertet mu be qejfi sepse pergjigjen qe dua te mar une,mund ta gjej vetem ketu.

  Mederatori te me fale nqse egziston kjo pyetje,por nga sa bere une disa kerkime ketu ,nuk e vura re 1 gje te tille

  Nqse dikush mund te me thote se a mund te ve une ne perdorim receiver per te shikuar Digitalb ne amerik ja di per flm.

  Me cfare kam folur me disa shoket e mi qe punojn per dishnetwork apo direkt tv dmth meren me instalimin e dishit dhe aktivizimin e receiver per kompanite satelitore amerikane,me kane thene se koka e dishit nuk shikon dot satelitin e europes ku punon Digitalb.

  Kurse 1 shites eBay nga Londra qe shet Digitalb receiver me tha se mund te shikosh dhe ne amerik.

  Nuk kam mare mundimin ta ble receiver,dish,koke dhe ta provoj pa u sigurur.
  info per ne ameriken e veriut:

  Satellite ----- AMC-4
  Location------101W.L.
  Transponder----21-Ku band
  Modulation-----QPSK
  Fec Rate------3/4
  Symbol Rate-----30000
  Polarity--------vertikal
  Frequency ------12120 MHz


  Per me shume ke me poshte numrin e tel ne amerike


  1-888-312-2182

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by ToniToni View Post
  Pershendetje njehere dhe mire se ju gjej

  Kam kohe qe kerkoj neper net se a egziston mundesia per te perdorur Digitalb ne amerik dhe rastesisht sot vura re se ishte ky forum dhe ne gjuhen shqipe dhe vertet mu be qejfi sepse pergjigjen qe dua te mar une,mund ta gjej vetem ketu.

  Mederatori te me fale nqse egziston kjo pyetje,por nga sa bere une disa kerkime ketu ,nuk e vura re 1 gje te tille

  Nqse dikush mund te me thote se a mund te ve une ne perdorim receiver per te shikuar Digitalb ne amerik ja di per flm.

  Me cfare kam folur me disa shoket e mi qe punojn per dishnetwork apo direkt tv dmth meren me instalimin e dishit dhe aktivizimin e receiver per kompanite satelitore amerikane,me kane thene se koka e dishit nuk shikon dot satelitin e europes ku punon Digitalb.

  Kurse 1 shites eBay nga Londra qe shet Digitalb receiver me tha se mund te shikosh dhe ne amerik.

  Nuk kam mare mundimin ta ble receiver,dish,koke dhe ta provoj pa u sigurur.

  shoku digitalb shifet ne amerike une per vete kam reth 2 muaj qe e shoh te gjithe paketen e digitalbit... por jo me ane te satelitit por me ane te netit.... mjafton te kesh net mbi 2 mbps se ketu ne usa eshte e veshtire ta kesh netin te shpejte {p:: une per vete e kam 24 mbps ... per sa i perrket kanaleve punojne perfekt klm

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  info per ne ameriken e veriut:

  Satellite ----- AMC-4
  Location------101W.L.
  Transponder----21-Ku band
  Modulation-----QPSK
  Fec Rate------3/4
  Symbol Rate-----30000
  Polarity--------vertikal
  Frequency ------12120 MHz


  Per me shume ke me poshte numrin e tel ne amerike


  1-888-312-2182


  kjo qe thua ti shif vetem topchannel dhe paguaj 30 usd ne muaj

 8. #8
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by billi23 View Post
  kjo qe thua ti shif vetem topchannel dhe paguaj 30 usd ne muaj
  prsh

  mesa kuptova une ai anetari kerkonte te shikonte nepermjet satelitit dhe jo nepemjet webit, megjithate edhe kjo zgjidhja qe afron ti nuk eshte e keqe (por edhe interneti eshte me pagese)

  klm

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  prsh

  mesa kuptova une ai anetari kerkonte te shikonte nepermjet satelitit dhe jo nepemjet webit, megjithate edhe kjo zgjidhja qe afron ti nuk eshte e keqe (por edhe interneti eshte me pagese)

  klm
  benard antari ne fjale do me shiku digitalbin dhe kjo qe them uen nuk eshte me e shiku nepermjet webit por nepermjet box iptv besoj se duhet te kesh pak njohuri se je dhe Contributing i regullt . per sa i perket digitalbit ne satelit as qe behet fjale te kapet eutelsat w3c .klm

 10. #10
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Digitalb ne USA??

  Quote Originally Posted by billi23 View Post
  benard antari ne fjale do me shiku digitalbin dhe kjo qe them uen nuk eshte me e shiku nepermjet webit por nepermjet box iptv besoj se duhet te kesh pak njohuri se je dhe Contributing i regullt . per sa i perket digitalbit ne satelit as qe behet fjale te kapet eutelsat w3c .klm
  sinqerisht nuk kam njohuri per ate qe po thua box iptv, kanale satelitore shikoj nganjeher edhe une nepermjet webit per kuriozitet me shume por nuk kane kurre kualitetin e larte ashtu si sateliti ne tv , vetem po te kesh internet me fibra optike atehere ndryshon puna,por une nuk e kam nje lluks te tille

  persa i perket eutelsat w3c 16 est nuk e kam idene fare nese shikohet apo jo ne ameriken e veriut, sateliti dhe infot qe afrova une jane ne faqen zyrtare te top-cannel dhe digitalb

  flm per infot qe afrove,me siguri do ti vlejne atij qe ka nevoje

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Digitalb Sky it C+
  By GeorgeFTW in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 05-07-2011, 12:10:49
 2. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 3. Digitalb down?
  By bigpete in forum Diablo Cam
  Replies: 13
  Last Post: 11-02-2009, 20:27:19
 4. Info DigitAlb HD
  By dadi75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 09-10-2008, 16:48:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •