Page 1 of 25 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 248

Thread: Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins - vetem stafi poston ketu

 1. #1
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Enigma 2 - Adons Plugins Picons dhe Skins - vetem stafi poston ketu

  Ju lutemi te perdoret kjo Teme vetem per Download & Upload te Aparateve me Enigma 2
  -Camds,addons,skins,plugins,picons, settings etj.
  Per diskutim-problemesh apo pyetje te ndryshme, perdorni temat perkatese te Aparateve perkates.
  Cdo postim qe nuk eshte Download apo Upload, do te fshihet.


  Faleminderit per mirekuptimin!

 2. #2
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Last changes:

  21.11.2011: C+NL
  13.11.2011: Bul
  06.11.2011: RAI - dec. 2011
  02.11.2011: Fox Life Greece (12.5W)
  01.11.2011: Telespazio Hungary (ex. Mediatech) - dec. 2011
  30.10.2011: Trace TV (12.5W)
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Nje falenderim nga ana ime per kete teme qe ishte e nevojshme ne kendin tone shqip.

  Per imazhin ICVS dhe Merlin3 g3wizard_0.15-r0_mipsel.ipk + GP3 OneStep CamFeed.ipk dreambox orgjinal.

  perpara se te instaloni keto ipk ne imazhin Merlin3 duhet ne fillim te fshini me ane te ftp Quickbuttons qe eshte i instaluar.

  usr/lib/enigma2/python/plugins/Extensions ketu e gjeni Quickbuttons.
  Attached Files Attached Files

 4. #4
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  22.11.2011

  Nese deshiron dikush ndonje satelit me shume te me coje nje PM.

 5. #5
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Digital+, sky_it & sky_de

  formati ri Picons.
  Picon 130x80 format per imazhin
  Blackhole nga v. 1,63 e tutje
  Army skin e me te ri.
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Picons Licher_Astra_19_2_HD_Kanalreferenc

  Picons Golden_Nugget_Astra_19_2_HD_Kanalreferenc

 7. #7
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  CardSharing Toolbox v1.0.1 Made by DiSaBoCo Team

  CardSharing Tools
  Mbox Manager 1.1
  MboxControlCenter
  Easy CCconfig v1.4
  CCCam Oscam Bionacle Control
  CCcam to Oscam Converter 1.1
  ccCamToolBox.v10
  CCcam SID Assigner
  Cccam Lines Manager v1.3
  CCCam Quick Edit Tool v5.1.09
  CCcam Info PHP for LINUX
  OneStep CCcamTool Xperience 1.0.0 RC1
  CCcam SoftCam Control Versions
  CCcam Control Center 1.5
  Cardsharing mit CCcam - Bildertutorial  Download

 8. #8
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Update 24/11/2011

  Changelog channel info:

  24/11/2011

  Sky Sports Sky Sports News Info modified in
  Sky Sports News HD entered with estimated Sid
  List of stations entered NSS6
  New header
  some duplicate entries removed
  other corrections  CCcam.providers changelog:

  24/11/2011

  new header

 9. #9
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  E2-satelltes.xml aktualisiert/updated 24.11.2011 24:00 CET

  for
  - Enigma
  - Enigma²
  - Neutrino

  updated/aktualisiert:

  - Atlantic Bird 2 (8.0W)
  - Intelsat 10-02/Thor (0.8W)
  - Intelsat 12 (45.0E)
  - Eutelsat W3C (16.0E)
  - Eutelsat W2A (10.0E)
  Attached Files Attached Files

 10. #10
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Gjithcka per Aparatet me Enigma 2-Adons Plugins Picons dhe Skins etj!!!!

  Barry Allen 6.0 Released

  6.0 BA ėshtė vetėm pėr imazhin me Loader> = 84 dhe pas tetori (3.2 Image Release)!

  6.0 BA ėshtė vetėm pėr imazhin me Loader> = 84 dhe pas tetori (3.2 Image Release)!

Page 1 of 25 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. New VU+ DUO Linux Skins, Picons
  By ylvi in forum Vu+
  Replies: 0
  Last Post: 04-02-2011, 00:05:00
 2. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16
 3. Enigma Installer Plugins for Azbox HD
  By aguda in forum AZBox Software and Tools
  Replies: 1
  Last Post: 22-04-2010, 00:28:41

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •