Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Kam sinjal shume te dobet

 1. #1
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  Kam sinjal shume te dobet

  pershendetje.doja ndihme tuaj ne lidhje me sinjalin..kam 2 jav qe kam probleme me sinjalin qekur Digitalbi bere kalimin ne W3C.kam sinjal shume te dobet dhe vetem 12 ore ne dite pothuajse.sinjali qendrueshmeria nuk shkon me teper se 55%.vetem AS ka sinjal te mire dhe e shof pa nderprerje.me pare nuk kisha probleme me sinjalin.problemet filluan mbas kalimit ne w3c.kam LNB 1-she (single) parabola eshte 1.2m,aparati eshte kaon hd.jetoj ne veri te norvegjise.

 2. #2
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  kthje ne gjendjen fillestare,opsion qe e gjen tek menuja kryesore(ky eshte njoftim i digitalb-it).provoje iher kshu mos te rregullohet sinjali

 3. #3
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  rrofsh per ndihmen..e provova por pa rezultat..po e njejta gje...

 4. #4
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  atje ku jeton ti duhet te kesh nje antene 1.50m edhe nje lnb me cilesi te mire qe te shikosh digitalb edhe tring.perndryshe nuk ke gje ne terezi.
  Quote Originally Posted by klodian View Post
  pershendetje.doja ndihme tuaj ne lidhje me sinjalin..kam 2 jav qe kam probleme me sinjalin qekur Digitalbi bere kalimin ne W3C.kam sinjal shume te dobet dhe vetem 12 ore ne dite pothuajse.sinjali qendrueshmeria nuk shkon me teper se 55%.vetem AS ka sinjal te mire dhe e shof pa nderprerje.me pare nuk kisha probleme me sinjalin.problemet filluan mbas kalimit ne w3c.kam LNB 1-she (single) parabola eshte 1.2m,aparati eshte kaon hd.jetoj ne veri te norvegjise.

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  27-09-2008
  Posts
  458
  Uploads
  0

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  Quote Originally Posted by klodian View Post
  pershendetje.doja ndihme tuaj ne lidhje me sinjalin..kam 2 jav qe kam probleme me sinjalin qekur Digitalbi bere kalimin ne W3C.kam sinjal shume te dobet dhe vetem 12 ore ne dite pothuajse.sinjali qendrueshmeria nuk shkon me teper se 55%.vetem AS ka sinjal te mire dhe e shof pa nderprerje.me pare nuk kisha probleme me sinjalin.problemet filluan mbas kalimit ne w3c.kam LNB 1-she (single) parabola eshte 1.2m,aparati eshte kaon hd.jetoj ne veri te norvegjise.
  keni parasysh se sinjali edne eshte shume i dobet ne keto frekuenca. Dikush thote se e ka zgjidhur si problem, duke nderuar sacin, syrin e antenes, ose kabllat, por nuk te rekomandoj kete pasi ne zonat skandinave eshte akoma i dobet kete, per arsye se nuk japin asnje garanci se duke nderruar paisjet do keni permiresim te sinjalit.

 6. #6
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  flm per sugjerimet..do provoj me sac 1.5 kurse per koken nuk e di se cfare LNB eshte me e mira sot per sot ne qarkullim..ndonje sugjerim per LNB???

 7. #7
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  Shiko te jete 0.1db low noise se per cilesi andej nuk jane te keqija per marka te mira jan alps, inverto, megasat etj
  Quote Originally Posted by klodian View Post
  flm per sugjerimet..do provoj me sac 1.5 kurse per koken nuk e di se cfare LNB eshte me e mira sot per sot ne qarkullim..ndonje sugjerim per LNB???

 8. #8
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  1)invacom, 2)televes 3) inverto, 4) alps,
  ndro vetem lnb nje here edhe shiko rezultatin
  kurse antenen
  po pate mundesi provoje nje here para se ta blesh.

 9. #9
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  Te gjithe kemi probleme me sinjalin. Une kam koke dyshe per astren dhe w3c, tek astra kap mire kurse w3c jo, nuk mund te leviz as antenen se prish astren.

  Hotbird e marr nga instalimet e pallatit por kam vene re qe pasi eshte leshuar W3C eshte dobesuar sinjali ne disa frekuenca ne Hotbird. Ka ndonjeri keto probleme apo vetem une?

  W3C duhej te permiresonte ndjeshem sinjalin dhe te bente te mundur shikimin e kanaleve edhe me parabola me te vogla por sic duket ja kane futur pordhes.

  Per momentin duhet vetem te presim.

 10. #10
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Kam sinjal shume te dobet

  Probleme ka ...Me sa duket Eutelsat per te kursyer ka drejtuar transponderet e digitalbit ne zonen e Ballkanit ,duke zvogeluar siperfaqen e mbulimit.Kjo gje bie ndesh me interesat dhe premtimet e Digitalbit per nje sinjal me te forte,qe do te thoshte dhe nje koperture me te madhe .Nuk e di ç'pergjigje japin u japin klenteve.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 2. Question Sinjal pas nderrimit te frekuences se Digitalb ?
  By keno135 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 03-12-2010, 01:26:17
 3. Question Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor
  By mr.ilirdanaj in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 20-11-2010, 13:21:10
 4. Question Me nje karde abonimi si mund ti shofim ne shume tv
  By kati2 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 27-02-2009, 23:00:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •