Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 49

Thread: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  cuna jam kurios te dij , dg ka hedh ne treg oferten edhe kanalet tokesore me HD,qe jan SS e te tier,,,,
  dim qe digitallbi tokesor punon dhe me modulin konax te integruar ne tv ,ateher pyetia ime eshte keto kanalet HD a mund te shifen me kete modul conax akoma, apo duhet nje modul tieter HD, natyrisht tv duhet te ket tunerin e kerkimit ne formatin HD,

 2. #2
  Giga68
  Join Date
  27-09-2007
  Location
  Shqiponja
  Posts
  337
  Uploads
  191

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  problemi eshte se tuneri i tv eshte vetem per 13°dhe 19°te pakten ketu ku jam une keshtu shiten

 3. #3
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Ka nje modul conax qe suporton kanalet hd(moduli normal nuk i hap),+ tuneri i televizorit qe po ashtu duhet te jete HD.

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  ok sna ngelete vecse te bej disa prova kur te kemi mundesin qe te jemi ne shqiperi, vet sietojm aty por pyetiet na i bejn nga shqieria ok

 5. #5

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Kane dale keta kanalet ne HD?
  Ne faqen e DGA nuk eshte frekuenca ...

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  djema normalisht nuk jemi ne respekt te rregullores kur flasim per sinjal tokesor, ketu ne seksjon duhet te flitet vetem per sinjal satelitor.

 7. #7
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  cuna jam kurios te dij , dg ka hedh ne treg oferten edhe kanalet tokesore me HD,qe jan SS e te tier,,,,
  dim qe digitallbi tokesor punon dhe me modulin konax te integruar ne tv ,ateher pyetia ime eshte keto kanalet HD a mund te shifen me kete modul conax akoma, apo duhet nje modul tieter HD, natyrisht tv duhet te ket tunerin e kerkimit ne formatin HD,
  Besoj se duhet te shihen sepse ne toksor DIGITALBI nuk ka paring.

 8. #8
  New Member
  Join Date
  26-09-2005
  Posts
  7
  Uploads
  0

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Ndoshta nuk kane paring, por problemi qendron qe kanalet HD nuk dalin ne listen e kanalave as nje decoderin normal as ne HDTV. Mund te kene frekuence te fshehur qe e njeh vetem decoderi origjinal?

 9. #9

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Frekuenca nuk ka si te jete e fshehur.
  Ndoshta modulimi mund te jete ndryshe, por nuk besoj.
  Pra mbetet:
  -thjesht nuk e dime sa eshte frekuenca
  -kanalet HD nuk kane filluar ende

 10. #10
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: kisha nje pyetie per digitalbin tokesor, oferta e re dg ne HD me kanalet e rinj

  Une bera skanim dhe nuk dolen kanalet HD, dekoderi im tokesor i integruar ne TV Sony Bravia suporton HD, ende nuk dihet situata ose dekoderi i Digitalb HD eshte me i avancuar ose specifik per keta kanale, kjo pune do qartesohet ne te ardhmen mendoj une.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Replies: 10
  Last Post: 21-11-2010, 21:47:43
 2. Question Karte TV per sinjal dixhital coax tokesor
  By mr.ilirdanaj in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 20-11-2010, 13:21:10
 3. pyetie
  By interisti_12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 14-10-2009, 14:05:26
 4. ndime per digitalb tokesor
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 27-05-2009, 08:27:50
 5. New digitalb tokesor + shijak + vizion+(ASC)
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 29-07-2008, 17:26:05

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •