Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1007

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!  Temat e vjetra i gjeni ketu  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...firm-soft-etj.

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj.

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Kush me ndihmon, pse kur e coj tek ntsc video mode., ne televizor, nuk qendron me resolucioni i sakte. Kualiteti i fig behet sh me i mire por resolucioni nuk qendron i sakt. A ka ndonje menyte qe ne ntsc te rregullohet kjo, behet fjale per dm500s dhe me scart. Klaloni mire, gezuar festat.

 3. #3
  Senior Member Montezuma 1's Avatar
  Join Date
  24-11-2010
  Location
  In shee's Heart
  Posts
  623
  Uploads
  1

  Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Mirėmbrėma tė gjithėve.
  Kam njė DREAMBOX 500s, dhe e kam te lidhur me LAN, e kisha bėrė Setup, tek nje shok dhe shikoja tė gjitha kanalet
  Por tani degjoj vetėm zėrin e kanalave pro s'shikoj figurė.
  Nqs mundet dikush tė mė ndihmojė,si mund ta 'rregulloj' Mė duhet kablli rs232 null modem apo rs 232 me usb??
  FALEMINDERIT sidoqoftė (Jam fillestar)

 4. #4
  Member aosaj1's Avatar
  Join Date
  16-02-2011
  Location
  Kosova
  Posts
  82
  Uploads
  0

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Quote Originally Posted by Montezuma 1 View Post
  Mirėmbrėma tė gjithėve.
  Kam njė DREAMBOX 500s, dhe e kam te lidhur me LAN, e kisha bėrė Setup, tek nje shok dhe shikoja tė gjitha kanalet
  Por tani degjoj vetėm zėrin e kanalave pro s'shikoj figurė.
  Nqs mundet dikush tė mė ndihmojė,si mund ta 'rregulloj' Mė duhet kablli rs232 null modem apo rs 232 me usb??
  FALEMINDERIT sidoqoftė (Jam fillestar)
  po te pergjigjem pak ndoshta me vones po sigurisht ju ka ska duar abonimi po kerko ndihm ketu
  http://www.satsupreme.com/showthread...-Falas!/page63
  se ndoshta ndonjeri nga amtaret do ta ofroj nje linj dhe ta vendosesh ne cccam cfg te pakten per ket fund vit te shikosh prap kalo mir dhe gezuar vitin e ri

 5. #5
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Si fillim sigurohu qe ke internet ne dm pastaj abonimin.
  Quote Originally Posted by Montezuma 1 View Post
  Mirėmbrėma tė gjithėve.
  Kam njė DREAMBOX 500s, dhe e kam te lidhur me LAN, e kisha bėrė Setup, tek nje shok dhe shikoja tė gjitha kanalet
  Por tani degjoj vetėm zėrin e kanalave pro s'shikoj figurė.
  Nqs mundet dikush tė mė ndihmojė,si mund ta 'rregulloj' Mė duhet kablli rs232 null modem apo rs 232 me usb??
  FALEMINDERIT sidoqoftė (Jam fillestar)

 6. #6
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Pershendetje

  Me sa vura re ky BTKCam-i hap edhe Tring & DGA. Ata qe e perdorin le te hedhin nje sy dhe nga keto buketa. Vec nese me bejne syte. Por tani me ket emu po i shof.

  Konfirmoj edhe SKY Anglez (28.2°E) dhe CanalSat France (19.2°E) gjithmone me BTKCam te dt 28.12

  Gezuar dhe kalofshi mire.

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  03-12-2010
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Pasi instalova BTKCam-in dje e vura re qe Tring-u hape j por mendova mos po benin ndonje promocion me rastin e fundvitit, ndersa DGA nuk mund ta konfirmoje. Megjithate ka dale BKTCam i dates 30.12.2011, te shofim se cfare hap.
  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Pershendetje

  Me sa vura re ky BTKCam-i hap edhe Tring & DGA. Ata qe e perdorin le te hedhin nje sy dhe nga keto buketa. Vec nese me bejne syte. Por tani me ket emu po i shof.

  Konfirmoj edhe SKY Anglez (28.2°E) dhe CanalSat France (19.2°E) gjithmone me BTKCam te dt 28.12

  Gezuar dhe kalofshi mire.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  13-02-2010
  Posts
  435
  Uploads
  8

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  mund te ne e dergoni kete btkam plugins per enigma2,ju lutemi,faleminderit

 9. #9
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Po postoj BTKCAM per Enigma2 te dates se sotme 30 dhjetor por une vet nuk e kam testuar.
  Po e bej upload zip pasi nuk ma lejon forumi ne tar.bz2

  Shtova edhe BTKCAM per Enigma1 se ndoshta do ti hyje ndonjerit ne pune.
  Kalofshi mire
  Attached Files Attached Files

 10. #10
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dėgjoj vetėm zėrin pro s'kam figurė

  Quote Originally Posted by ani2010 View Post
  Pasi instalova BTKCam-in dje e vura re qe Tring-u hape j por mendova mos po benin ndonje promocion me rastin e fundvitit, ndersa DGA nuk mund ta konfirmoje. Megjithate ka dale BKTCam i dates 30.12.2011, te shofim se cfare hap.
  Edhe i dt 30(sot) i hap te dyja.

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27
 2. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •