Results 1 to 10 of 10

Thread: Amiko 8300 HD series

 1. #1
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Amiko 8300 HD series

  Pershendetje djema... :) :D
  kam ne dore kete aparatin ketu, por nuk di si te bej card sharing!
  kush me ndihmon pak :)
  kaloni mire, gezuar festat~ :D
  ketu

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Amiko 8300 HD series

  ndihme ju lutem, po shoh disa video qe kthehet edhe ne enigma II :)
  si t'ia bej ju lutem, ndonje info qoft edhe ne anglisht! :D
  flm~! :D

 3. #3
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Amiko 8300 HD series

  Shiko se gjen diÁka interesante KETU(ne pm). E pamundur ,ti nuk pranon pm.

 4. #4
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Amiko 8300 HD series

  hej neim, beje linkun e fshehur, sepse ndoshta mund ti duhet edhe dikujt tjeter! :D
  i fshiva nja 2-3 PM qe ta sjellesh ti, por provoje se mund t;u duhet edhe te tjerve! :)

 5. #5
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Amiko 8300 HD series

  Po evidencoj nje version emu dhe nje soft.Hidhi nje sy vet,gjendet dhe procedura per E2,por jo per kete model.AMIKO_HD8300_Series_v1.3.91_emu,set by dinoel.rarAMIKO_HD8300_Series_v1.3.87_conax.rar

 6. #6
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Amiko 8300 HD series

  si thoni, i'a vlen ta marresh nje amiko alien 8900? ne vend te nje dm800 hd se, ketu ku jam une tani e sugjerojne shume kete aparat! :S

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Amiko 8300 HD series

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  si thoni, i'a vlen ta marresh nje amiko alien 8900? ne vend te nje dm800 hd se, ketu ku jam une tani e sugjerojne shume kete aparat! :S
  mere me vrap!
  me 120 euro ke dy dekodera ne 1 spark dhe enigma2
  ka 1 usb(do ishte mire te kishte patur 2)
  per te tjerat jemi ketu!

 8. #8
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Amiko 8300 HD series

  Quote Originally Posted by BIG BOBI View Post
  mere me vrap!
  me 120 euro ke dy dekodera ne 1 spark dhe enigma2
  ka 1 usb(do ishte mire te kishte patur 2)
  per te tjerat jemi ketu!
  vertet? Se une hera e pare qe degjoj per kete aparat :D
  a ka cccam emulator? po support a ka mjaftueshem?
  keshtu ne pamje te pare ishte sh me supper se nje clone dreambox... ne ndertim :D
  se e morrem ne tel, per nje clone 800hd se edhe na tha kam 2 ne gjendje, shkojm atje edhe :P vec kete na jep, wtf!

  nuk e di si t'ia bej, neser eshte limiti i fundit pasi nsr largohem

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Amiko 8300 HD series

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  vertet? Se une hera e pare qe degjoj per kete aparat :D
  a ka cccam emulator? po support a ka mjaftueshem?
  keshtu ne pamje te pare ishte sh me supper se nje clone dreambox... ne ndertim :D
  se e morrem ne tel, per nje clone 800hd se edhe na tha kam 2 ne gjendje, shkojm atje edhe :P vec kete na jep, wtf!

  nuk e di si t'ia bej, neser eshte limiti i fundit pasi nsr largohem
  i ka te gjitha,si nje dm,ne te dy sistemet spark dhe enigma2,+ browser opera per te naviguar ne internet!
  ta thash edhe me lart,merre me vrap!

 10. #10
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Amiko 8300 HD series

  me duket e pabesushme, vertet.... por kete punen e suportit e kam fixim, pasi e ka vetem ne greqi, une greqisht s'di fare damn!! :S
  kjo eshte... edhe me dreambox me i familjarizuar, nuk e di nqs ka edhe web-x

Similar Threads

 1. Amiko SSD 540 550 560 570 580 keys
  By YaRGI in forum Amiko
  Replies: 72
  Last Post: 12-11-2012, 15:03:43
 2. All Amiko HD Key by Traian
  By shahdad.m in forum Amiko
  Replies: 21
  Last Post: 17-10-2012, 23:23:59
 3. Update AMIKO SD EMU Patch last ver..
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 40
  Last Post: 08-02-2012, 14:32:21
 4. Film1 Series: Veel films en weinig series
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 29-12-2011, 00:06:03
 5. Amiko SHD 8900
  By Brabus78 in forum Videoguard (NDS)
  Replies: 1
  Last Post: 31-08-2011, 21:01:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •