Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: ndihme per karten conax

 1. #1

  ndihme per karten conax

  kam dy module.nje dragon dhe nje matrix reoladed.asnje nuk me hap karten e tring.a ka ndonje version te ketyre moduleve qe e hap kete karte.ju falenderoj paraprakisht

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by drtn74 View Post
  kam dy module.nje dragon dhe nje matrix reoladed.asnje nuk me hap karten e tring.a ka ndonje version te ketyre moduleve qe e hap kete karte.ju falenderoj paraprakisht
  matrix cam e lexon karten e tringut edhe te digitalb por duhet aktivizuar (skeda+abonimi) rreth 1 ore ne ndonje aparat pastaj mund ta vendosesh tek dekoderi yt

  une me pare i aktivizoja skedat e mija te dekoderi comag sega2 pastaj i kaloja te dekoderi im

  per matrix cam ka dale nje firmware qe lexon skeden conax quhet keyfly po ta sjell vendose me cas dhe aktivizoje ashtu sic eshte shkruar ne anglisht me poshte me te zeza

  cam-it duhet ti vendosesh nje firm qe lexon edhe sistemin conax,ose perndryshe te duhet ta aktivizosh skeden ashtu sic te kam thene me siper  extract the file then put the dump into cam matrix or magic with cas interface
  change the following afer choosing language :
  *cas on
  *conax off
  *bet off
  *irdeto off
  *cw off
  log the cam into receiver then put a crypted channel of jscsport on nilesat until the channel open ,
  you have three jsc +1,+2and +3 opened one year since the activation.
  Attached Files Attached Files

 3. #3

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  matrix cam e lexon karten e tringut edhe te digitalb por duhet aktivizuar (skeda+abonimi) rreth 1 ore ne ndonje aparat pastaj mund ta vendosesh tek dekoderi yt

  une me pare i aktivizoja skedat e mija te dekoderi comag sega2 pastaj i kaloja te dekoderi im

  per matrix cam ka dale nje firmware qe lexon skeden conax quhet keyfly po ta sjell vendose me cas dhe aktivizoje ashtu sic eshte shkruar ne anglisht me poshte me te zeza

  cam-it duhet ti vendosesh nje firm qe lexon edhe sistemin conax,ose perndryshe te duhet ta aktivizosh skeden ashtu sic te kam thene me siper  extract the file then put the dump into cam matrix or magic with cas interface
  change the following afer choosing language :
  *cas on
  *conax off
  *bet off
  *irdeto off
  *cw off
  log the cam into receiver then put a crypted channel of jscsport on nilesat until the channel open ,
  you have three jsc +1,+2and +3 opened one year since the activation.
  shume te faleminderit .vetem nje sqarim.duhet ti instaloj te tera keto apo vetem keyfly.rrofsh edhe njehere

 4. #4
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  matrix cam e lexon karten e tringut edhe te digitalb por duhet aktivizuar (skeda+abonimi) rreth 1 ore ne ndonje aparat pastaj mund ta vendosesh tek dekoderi yt

  une me pare i aktivizoja skedat e mija te dekoderi comag sega2 pastaj i kaloja te dekoderi im

  per matrix cam ka dale nje firmware qe lexon skeden conax quhet keyfly po ta sjell vendose me cas dhe aktivizoje ashtu sic eshte shkruar ne anglisht me poshte me te zeza

  cam-it duhet ti vendosesh nje firm qe lexon edhe sistemin conax,ose perndryshe te duhet ta aktivizosh skeden ashtu sic te kam thene me siper  extract the file then put the dump into cam matrix or magic with cas interface
  change the following afer choosing language :
  *cas on
  *conax off
  *bet off
  *irdeto off
  *cw off
  log the cam into receiver then put a crypted channel of jscsport on nilesat until the channel open ,
  you have three jsc +1,+2and +3 opened one year since the activation.
  pershendetje... :) une kam nje matrix revolutions... a ka nje soft per kete modul? FLM

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme per karten conax

  ===>KETU keni programet qe ju duhen per matrix cam

  edhe KETU keni nje tjeter faqe qe mund tju beje pune

  besoj se duhet te mbaroni pune ,njeri nga programet lexonte edhe cas7,por une nuk kam abonim qe te mund ta provoj,ndersa cam-in tim matrix e mbaj per koleksion

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  pershendetje... :) une kam nje matrix revolutions... a ka nje soft per kete modul? FLM
  ky softi me poshte ka emu edhe per sistemin conax, por nese nuk e lexon skeden duhet ta aktivizosh ashtu sic beja une shume kohe me pare me dekoderin comag sega2,pastaj me skede te aktivizuar mund ta vendosesh ne dekoderin tend te preferuar
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by drtn74 View Post
  shume te faleminderit .vetem nje sqarim.duhet ti instaloj te tera keto apo vetem keyfly.rrofsh edhe njehere
  provoi te gjitha me rradhe ,dhe te menuja shiko kush ka brenda emu conax ,ate aktivizoje sipas menyres qe beja une dikur kur kisha abonim digitalb

 8. #8

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  provoi te gjitha me rradhe ,dhe te menuja shiko kush ka brenda emu conax ,ate aktivizoje sipas menyres qe beja une dikur kur kisha abonim digitalb
  karta eshte e aktivizuar dhe prape nuk e hap .kareten e dg e hap.me duket se eshte problemi se karta e tringut eshte conax cas7.sidoqofte te falenderoj per vemendjen e kushtuar dhe ndihmen e ofruar.rrofsh

 9. #9

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by drtn74 View Post
  karta eshte e aktivizuar dhe prape nuk e hap .kareten e dg e hap.me duket se eshte problemi se karta e tringut eshte conax cas7.sidoqofte te falenderoj per vemendjen e kushtuar dhe ndihmen e ofruar.rrofsh
  me duket se per mrv matrix blu ka nxjerr lordi nje soft qe lexon skeden tring dhe hap i2 biss cw

 10. #10

  Re: ndihme per karten conax

  Quote Originally Posted by inter4ever View Post
  me duket se per mrv matrix blu ka nxjerr lordi nje soft qe lexon skeden tring dhe hap i2 biss cw
  une kam matrix reoladed.nese ben softi per kete mund ta dergosh te lutem.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. ndihme per karten lokal te digitalb
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 15
  Last Post: 31-03-2013, 01:56:07
 2. Info ndihme per Technosat 7000 IR Plus, per conax card
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 04-12-2010, 22:15:03
 3. ORF gibt neue ICE-Karten aus
  By kiliantv in forum Neues aus Österreich
  Replies: 0
  Last Post: 17-09-2009, 01:46:30
 4. Sat+ per karten tring
  By west2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 02-03-2009, 17:08:54
 5. ndihme per ILLUSION conax c3....
  By gogoli in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 06-05-2008, 12:14:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •