Results 1 to 7 of 7

Thread: oscam+mgcamd 2в1 ?

oscam+mgcamd 2в1 ?

Привет,
    пускам нова тема, тъй като смятам, че този проблем не е разискван до момента и може да заинтересува и други членове на форума.
    от известно време забелязвам, че когато малкия иска да гледа детски не получавам ключовe за картуун нетуърк 39Е.

Направих си експеримент поблазнен от 1 тема за mgcamd и си инсталирах този кам+ актуални ключове - и заработи.

Проблем:
    Оскам и mgcam не могат да работят заедно поне при мен. Ако искам да гледам със софткам конкретния канал - трябва да изключа оскам и после обратно. Получава се едно постоянно превключване по менюто.

Бих искал оскам да работи с ключетата на мгкам само за този канал. Как трябва да се конфигурира:
    1. Нов рийдър да емулира мгкам - oscam.server?
    2. Конкретния SID 0071 за този рийдър.

Въобще възможно ли е всичко това?

Dreambox 500s с openPli
    Поздрави

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: oscam+mgcamd 2в1 ?

В Gemini 4.7 може да си настроиш конкретен канал дати се отваря с даден кам правиш оскам по подразбиране а мгкам само за тоя канал и си готов. Настройките се извикват със син бутон. Двата не вървят заедн понеже имат активирано dvb-api и на двете места.

В Пли е подобно-син бутон и т.н., но оскам ми излиза само като кардсървър. Иначе избирам мгкам за конкретния канал, но понеже е активен и кардсървъра - на екрана няма никой.
    Затова се питам дали не може самия оскам да гледа с ключе този конкретен сървиз.
    Може би трябва да сменя имиджа с Gemini.
    И въпреки всичко може ли оскам да чете ключета? В уикито не фигурира мджикам протокол. Има камд - различни версии, ССкам и т.н....

Uploads
    113

Oscam никога няма да чете софткам товае основната идеология на този кам и поради тази причина е с отворен код. Ако има ему кода му трябва да е затворен, за да може да работи той, а разработчиците му не искат това.Минавай на джемини.

Реших си проблема! Сложих оскам и в софткам менютата по следния начин:
    копирах файла oscam от /var/etc/plimgr/cardservers в /var/etc/plimgr/cams.

По този начин ми се появява в кутийките за софткам и мога да избирам различни комбинации от синия панел, включително и гореописаната от Боби.
    Внимание: Прочетох в една тема, че не трябва да се избира оскам едновременно като кардсървър и софткам. Аз лично не бих пробвал защо

Дано съм бил полезен на някой с ОпенПли!

Поздрави!

New Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by bobiturboto View Post
    Oscam никога няма да чете софткам товае основната идеология на този кам и поради тази причина е с отворен код. Ако има ему кода му трябва да е затворен, за да може да работи той, а разработчиците му не искат това.Минавай на джемини.
    Не е верно това . Има модифициран OSCAM от един руснак , който аз ползвам на SH4 приемник и в момента работи едновременно на ЕMU за Б.....сат , и C и N линии за Сате.......т БГ .

p.s. Който го интересува да търси OSCAM версии ymodv

Uploads
    113

Я намери сорса на тоя модифицираният според мен няма да можеш. Пък сам ти го написа модифициран което значи, че е различен от официалният, а ние дискутираме за официалната версия на този кам.