Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: soft per pace 831 hd

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  soft per pace 831 hd

  kam nje aparat pace 831hd. Eshte aparat i paketes nova greke. Me kete aparat kap vetem kanalet e lira, doja te dija nese mund te shikoja dicka me shume. Ka emulator apo jo?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  ka dikush informacion per kete aparat?

 3. #3
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: soft per pace 831 hd

  Quote Originally Posted by milanisti2 View Post
  ka dikush informacion per kete aparat?
  milanist per fat te keq ky aparat eshte thjesht <nje kotec>nuk mund te besh asnje gje ..............

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  po porta e lanit qe eshte pas aparatit per cfar sherben??

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: soft per pace 831 hd

  Quote Originally Posted by milanisti2 View Post
  po porta e lanit qe eshte pas aparatit per cfar sherben??
  pershendetje,eshte per shume gjera per on line pay tv,modem,software etjeee.....keto opcione i kontrollon te gjitha platforma qe ke.....n.q.s duan ata.(provoje tek eutelsati se kap tvsh,vizionin........)

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  problemi eshte se nuk mund te bej frekuenca manualisht. Kap vetem hotbird. A ka gje ndonje firmware te ri per kete decoder?

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  po e shoh qe nuk behet fjale per firmwer te ri. Nese dikush ka, apo ka pas nje aparat te tille tme tregoj si te kerkoj sat te tjere pervec hotbird sepse eshte e pamundur te kerkoj ne sat tjeter. Nese keni mundesi me ndihmoni.

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: soft per pace 831 hd

  Quote Originally Posted by milanisti2 View Post
  problemi eshte se nuk mund te bej frekuenca manualisht. Kap vetem hotbird. A ka gje ndonje firmware te ri per kete decoder?
  milanisti12, siÁ te tha tamo edhe me lart per kete dekoder mos u lodh kot se nuk ka programe qe mund ti axhornosh nepermjet pc!
  kete aparat e perdor edhe sky it dhe azhornimi behet vetem online nga vete sky italia!

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  me vjen cudi ,futet ne kerkim vetem tek hotbir dhe kap vetem 400 kanale nuk kap as kanalet e novas kurse per satelit te tjer nuk behet fjal. Mund ti ndryshoj vetem nje frekuenc por dhe ajo nuk memorizohet.

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  09-06-2009
  Posts
  210
  Uploads
  0

  Re: soft per pace 831 hd

  mund tme tregoni ndonje menyre si ta ve ne kerkim tek satelitet e tjere, sepse futet ne kerkim vetem tek hotbird

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Pace
  By Andrushenka in forum Receiver-Ecke
  Replies: 6
  Last Post: 27-02-2012, 13:52:59
 2. Pace dvr 500
  By LapoLupin in forum Pace
  Replies: 1
  Last Post: 06-09-2008, 16:10:31
 3. Pace dvr 500
  By LapoLupin in forum Italian / Italiano
  Replies: 12
  Last Post: 06-08-2008, 11:33:11
 4. dec pace???
  By cris711 in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 03-10-2006, 18:28:31

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •