Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1006

Thread: AMIKO: 8840, 8200, 8300, 8360, 8140, 8110, 8820, 7900, MiniHD...etj'

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  AMIKO: 8840, 8200, 8300, 8360, 8140, 8110, 8820, 7900, MiniHD...etj'

  Pershendetje kush me ndihmon me ndonje informacion per kete aparat, me ra ne dore dhe nuk di nga tja filloj, po shikoj qe suporton enigma2 por te gjitha jane ne MULTIUPLOAD dhe nuk kam mundesi ti shkarkoj, si eshte me mire ne enigma 2 apo spark kush ka eksperience te me ndihmoj una kam linja dhe ne cccam dhe ne mgcamd,

 2. #2
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  Pershendetje kush me ndihmon me ndonje informacion per kete aparat, me ra ne dore dhe nuk di nga tja filloj, po shikoj qe suporton enigma2 por te gjitha jane ne MULTIUPLOAD dhe nuk kam mundesi ti shkarkoj, si eshte me mire ne enigma 2 apo spark kush ka eksperience te me ndihmoj una kam linja dhe ne cccam dhe ne mgcamd,
  qe te dyja image te mira jan por varet nga gusto cfare preferon ti enigma2 apo spark image ka plot po nuk ne the ke model ke por me duket kemi diskutuar njiher bashke per kete tem te gjitha procedurat i ke ketu ne forum

  http://www.satsupreme.com/showthread...-Alien-enigma2

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  12-02-2011
  Location
  «•»Albania«•»
  Posts
  4,395
  Uploads
  3,139

  Re: Amiko alien

  Ne fund te ksaj faqeje ke te gjitha gjerat qe do per amiko alien.
  Mua ma kane vleresuar shume si aparat , per firmware dhe plugin spark setting ,keys, emulatos te gjitha ,shif kete link.

  http://www.satsupreme.com/forumdisplay.php/312-A


 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Amiko alien

  Shume faleminderit, problemi qendron qe ky aparat ka evoluar shume une i hodha enigma ARP tani si te eproj per emulatoret, cccam psh.

 5. #5
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  Shume faleminderit, problemi qendron qe ky aparat ka evoluar shume une i hodha enigma ARP tani si te eproj per emulatoret, cccam psh.
  menu plugins download plugins emu te kam derguar dhe nji pm nga ku te marresh image par amiko alien

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  14-07-2011
  Posts
  164
  Uploads
  0

  Re: Amiko alien

  Pershendetje djema,
  mund te me postoj ndonjeri cccam per amiko shd 8900 alien . :) ...ose ndonje link ku mund te gjej tera plugins per ket aparat :)

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by double s View Post
  Pershendetje djema,
  mund te me postoj ndonjeri cccam per amiko shd 8900 alien . :) ...ose ndonje link ku mund te gjej tera plugins per ket aparat :)
  po ta nis me mp adresen qe kerkon

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by double s View Post
  Pershendetje djema,
  mund te me postoj ndonjeri cccam per amiko shd 8900 alien . :) ...ose ndonje link ku mund te gjej tera plugins per ket aparat :)
  New plugin for Spark with last version oscam_ymod , mgamd 1.35 , CCcam.sh4 , and MCAS1:04
  C+Nl OK , ORF : OK , ORF HD : OK ; I2 is ok
  - new version of Oscamd.sh4
  OSCam_ymod is a special version of OSCam developed by yuriks.
  OSCam_ymod is the emu version of OSCam
  i.e. it can read softcam.key ( It should be renamed as oscam.keys)
  It can handle Clines without problems.
  OSCam_ymod = CCCam + good Emu support ( I2 is ok )
  - new skin for Oscam WebIF
  - new plugin e2upgrade
  - new version for MCAS
  /var/keys is the standard config folder
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  Shume faleminderit, problemi qendron qe ky aparat ka evoluar shume une i hodha enigma ARP tani si te eproj per emulatoret, cccam psh.
  Per te gjithe ata qe kane nje aparat me sh4 procesor STi si ne rastin konkret "Amiko Alien" nuk kane Cccam
  ata kane bere nje modifikim ne mgcamd qe te punoj si nje cccam por ne fakt nuk eshte cccam

 10. #10
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Per te gjithe ata qe kane nje aparat me sh4 procesor STi si ne rastin konkret "Amiko Alien" nuk kane Cccam
  ata kane bere nje modifikim ne mgcamd qe te punoj si nje cccam por ne fakt nuk eshte cccam
  po e vertet eshte qe eshte nji mgcamd e testuar nga une dhe nuk punon mir

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update AMIKO SHD 7900-8000-8800 Firmware
  By dreamer1983 in forum Amiko Firmware
  Replies: 26
  Last Post: 21-05-2017, 20:56:47
 2. Amiko HD 7900 8000 8800 keys
  By YaRGI in forum Amiko
  Replies: 74
  Last Post: 25-04-2014, 23:40:53
 3. amiko 8820 help please
  By yac74 in forum Amiko
  Replies: 1
  Last Post: 06-12-2012, 21:35:50
 4. amiko sthd 8820 combo
  By mirk67 in forum Amiko
  Replies: 0
  Last Post: 05-08-2012, 14:26:42
 5. 8200 et 8300 firm?
  By batmanu in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 05-09-2006, 01:36:08

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •