Results 1 to 9 of 9

Thread: Alma s-2200hd

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Alma s-2200hd

  Pershendetje keni ndonje informacion per kete aparat, i hodha sw e fundit por kam problem per hedhjen e celsave me usb nuk di si te veproj per hedhjen e celsave, punon shume mire ne cccam dhe newcamd.

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Alma s-2200hd

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  Pershendetje keni ndonje informacion per kete aparat, i hodha sw e fundit por kam problem per hedhjen e celsave me usb nuk di si te veproj per hedhjen e celsave, punon shume mire ne cccam dhe newcamd.


  perte hyre te menuja celesave:

  shko te menuja => tv settings => enter 0000 => shtyp butonin e kuq
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Alma s-2200hd

  rrofsh kete e dija doja vetem si ti hedh celsat me usb si te veproj, sepse tek menuja e celsave di si te futem

 4. #4
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Alma s-2200hd

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  rrofsh kete e dija doja vetem si ti hedh celsat me usb si te veproj, sepse tek menuja e celsave di si te futem
  keto jane celsat

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Alma s-2200hd

  Quote Originally Posted by efenberg View Post
  rrofsh kete e dija doja vetem si ti hedh celsat me usb si te veproj, sepse tek menuja e celsave di si te futem
  keys kane nje format qe nuk e kam perdor ndonje here dhe nuk e di si vendosen,shif se mos gjen zgjidhje ne google

 6. #6
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Re: Alma s-2200hd

  cuna si lot ky aparati alma s2200.ehste i mire.......????eshte stable me cccamin.....???Do doja nje aparate te lire per disa shok per te bere klienta......
  E rekomandoni si aparat.....????Punon me mgcamd...??
  faleminderit...

 7. #7
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Alma s-2200hd

  Nuk punon me mgcamd, vetem cccam newcamd dhe gbox eshte aparat i mire jo i shkelqyer por per cmimin e tij ja vlen

 8. #8
  Member denisvl's Avatar
  Join Date
  14-06-2011
  Location
  Athens
  Posts
  95
  Uploads
  0

  Re: Alma s-2200hd

  cfar me keshilloni te blej si klient.....????Nuk dua dreambox clone.....Kam provuar edision por nuk me pelqente ashtu shic punonte me cccam......

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Alma s-2200hd

  Quote Originally Posted by denisvl View Post
  cfar me keshilloni te blej si klient.....????Nuk dua dreambox clone.....Kam provuar edision por nuk me pelqente ashtu shic punonte me cccam......
  blej dreambox 500 hd origjinal dhe nuk do zhgenjehesh

Similar Threads

 1. Alma S-2200 HD Receiver Firmware
  By *Besmiri* in forum Alma Firmware
  Replies: 14
  Last Post: 17-10-2016, 12:49:35
 2. Alma Softcam Key
  By *Besmiri* in forum Alma
  Replies: 17
  Last Post: 24-04-2014, 17:50:38
 3. key alma işlemi
  By gerimter in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 12-05-2006, 08:09:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •