Results 1 to 5 of 5

Thread: Htpc с възпроизвеждане на 3Д филми.

Member
    Uploads
    1

Htpc с възпроизвеждане на 3Д филми.

Привет на всички. Темата е малко в страни от сателитната телевизия ама някой по знаеш може да помогне.
    Идеята е следната:
    Да се сглоби един компютър който ще може да възпроизвежда blue ray и 3D филми закачен към 50" Samsung 3D телевизор(за момента не съм сигурен за точния модел)
    Имам дъно P5E3 WS Professional и Е8500 Core2Duo с няколко гига памет и 2 диска по 1ТБ.
    Ще взема една кутия с 750W захранване и единственото което ми мъчи мисълта е видео картата която трябва да подържа и възпроизвежда 3D филми.
    Някой пробвал ли е или поне виждал ли е подобна система в действие?
    Ако има такива очаквам да ме посъветват каква карта ще свърши работа.
    Сглобявам го за много добър приятел който се е запалил по 3D филмите и ме помоли да пробвам да му сглобя система за домашно 3D кино и персонален компютър.
    Всички са добре дошли да споделят мнение и предположения.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Htpc с възпроизвеждане на 3Д филми.

Пиши какъв е лимита на цената и какъв тип 3d ще се гледа, така ще може да се даде по-точно предположение. Линкове към търговци и рекламата са забранени, но описването на компонентите не.

Member
    Uploads
    1

Лимита за целия компютър е около 600+ евро. Дъното,процесора,паметта и вътрешните дискове са в наличност.Единствен остава въпроса каква графична карта да се купи за да работи с телевизора който е купен с очила.Точния модел ще го знам по късно следобед.Не разбрах въпроса за какъв тип 3D?
    Не знам какви типове има и каква подръжка трябва. Горе долу знам какво искам ама нямам точна идея как да го направя.Линкове не ми трябват само модел и шина на картата.Дъното подържа PCI-E 2.0x16 . Предполагам ще стане за новите модели карти на пазара с 3D подръжка.Лимита за картата е 100-130евро или каквото трябва да се купи.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Това са типовете http://en.wikipedia.org/wiki/3-D_film Виж какъв тип поддържа телевизора (очилата) и каква е скороста на сваляне от интернет на приятеля ти. Ако сваля големи файлове за много време, няма смисъл да се скача на най-високият клон по отношение на хардуера.

Member
    Uploads
    1

Samsung PS50C680G5 това е модела на телевизора.Купен е комплект с очила.

Попрочетох малко и навсякъде пише че ми трябва GeForce 430 минимум за да се гледа 3D.