Results 1 to 2 of 2

Thread: Dreambox 500s probleme konfigurimi!!!

 1. #1
  New Member
  Join Date
  10-02-2012
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Exclamation Dreambox 500s probleme konfigurimi!!!

  Djema me ndihmoni,
  Aparati eshte be flash me null modem kablo "Darkstar 2" eshte bere upload, eshte i lidhur me rrjet (komunikon),

  ****Tani pasi qe jam fillestar me duhet ta di cilin EMU ta perdor (CCcam apo diqka tjeter) dhe si te vendosi qelsat.****

  Falemderit ne avance dhe per mirkuptim...

 2. #2
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox 500s probleme konfigurimi!!!

  E para duhet te prezantohesh njehere, e dyta ke nje tem tjeter per dreambox dhe seshte e nevojshme te hapesh tjeter, e treta ke tema e manualeve ke plot info per dreambox.
  Quote Originally Posted by rten View Post
  Djema me ndihmoni,
  Aparati eshte be flash me null modem kablo "Darkstar 2" eshte bere upload, eshte i lidhur me rrjet (komunikon),

  ****Tani pasi qe jam fillestar me duhet ta di cilin EMU ta perdor (CCcam apo diqka tjeter) dhe si te vendosi qelsat.****

  Falemderit ne avance dhe per mirkuptim...
  Tema mbyllet.

Similar Threads

 1. Probleme signal dreambox 500s
  By aftassi in forum French / Français
  Replies: 9
  Last Post: 11-06-2010, 22:51:55
 2. probleme dreambox 500s
  By buscetta in forum French / Français
  Replies: 6
  Last Post: 02-05-2010, 19:05:26
 3. Question probleme avec ma dreambox dreambox M 500s
  By ced.goffiin in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 06-03-2010, 21:33:55
 4. probleme dreambox 500s
  By curva sud in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 22-04-2009, 15:34:25
 5. Probleme dreambox 500s
  By chidra60 in forum French / Français
  Replies: 11
  Last Post: 29-06-2007, 12:29:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •