Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1004

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!  Temat e vjetra i gjeni ketu  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...firm-soft-etj.

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj.

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...firm-soft-etj.

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  versioni fundit i programit qe sherben per riparimin e difektit NO CA FOUND ne dreambox

  ncf2.png
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Member aosaj1's Avatar
  Join Date
  16-02-2011
  Location
  Kosova
  Posts
  82
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Kujdes99

  E provova por prap nu po punon te lutem rregulloje dhe nje her
  ja se qfar me paraqitet pasi qe provoj te istaloj ket Screenshot
  Screen01.jpg


 4. #4
  Contributing Member The-Rock's Avatar
  Join Date
  07-01-2009
  Location
  The-Rock
  Posts
  345
  Uploads
  6

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  versioni fundit i programit qe sherben per riparimin e difektit NO CA FOUND ne dreambox

  ncf2.png
  spari te falenderoj shum per kete program

  kshtu kete problem e ka pas vllavi me dreambox800 hd se
  qe ka kerku ndihem para pak ditesh me user timi per kete problem NO CA FOUND
  edhe aj e mur kete program edhe ja ka ber me ket program keshtu siq duket ne foto
  tash ne rregull e ndez dreambox e fut ne rrym edhe fillon normal dreambox po si ta fik tash dreambox i shfaqet i njeri problem me keta NO CA FOUND
  pas qe tja ben keta ne fund nuk ja qet keshtu qe shkrun ne kete program
  NO CA FOUND Repaired Successfully
  po edhe pse nuk ja qet keta aj po e ndez dreambox po osht problemi se si ta hek nga rryma nuk ndezet mo dreamboxi shfaqet prap ky NO CA FOUND
  kshtu qe thjesh me tha vllavi t'ju pys perseri se a mos keni naj ide per kete program

 5. #5
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by aosaj1 View Post
  Kujdes99

  E provova por prap nu po punon te lutem rregulloje dhe nje her
  ja se qfar me paraqitet pasi qe provoj te istaloj ket Screenshot
  Screen01.jpg

  Ne pritje te riparimit te programit nga Kujdes99
  Perse nuk provon kete metoden e thjeshte per te bere foto prej DM.
  Ne browser fut IP e DM/body?mode=controlScreenShot dhe i jep 'enter' ose sipas shembullit te meposhtem:

  htp://192.168.0.115/body?mode=controlScreenShot thjesht pas IP se DM shto keto me blu.

  Screenshot.jpg

 6. #6

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetie,po mundohem te lith nje dm500 clone ne permiet kabull serial rs232 po nuk jep asnje sinjal,dekoderi u shojt dhe nuk nxier me figure,po korent dergon!Mos keni do nje mendim car munt te ndodhe?

 7. #7
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by aosaj1 View Post
  Kujdes99

  E provova por prap nu po punon te lutem rregulloje dhe nje her
  ja se qfar me paraqitet pasi qe provoj te istaloj ket Screenshot
  Screen01.jpg

  Eshte problemi jot ai!!! me sa shof ti nuk i benke update pc!!! Instalo net framework 2.0 qe te punoj!
  Click: ketu

 8. #8
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by aosaj1 View Post
  Kujdes99

  E provova por prap nu po punon te lutem rregulloje dhe nje her
  ja se qfar me paraqitet pasi qe provoj te istaloj ket Screenshot
  Screen01.jpg

  Eshte problemi jot ai!!! me sa shof ti nuk i benke update pc!!! Instalo net framework 2.0 qe te punoj!
  Click: ketu


  Pastaj mund te perdoresh dhe metoden qe te tha fillestari...

 9. #9
  Banned Kujdes99's Avatar
  Join Date
  06-04-2009
  Location
  Anonimati eshte i rendesishem:P
  Posts
  220
  Uploads
  4

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Keshtu mund te jete.
  Une sapo e testova kete program dhe punon shume ne regull.
  Te lumshin duart Kujdesi99.
  Rrofsh fillestar(pse nuk e ke ven noob emrin ti do shkonte me bukur:P)...
  Ai program eshte i bere ne vb.net dhe do net farmework qe te hapet(95% e pc e kane ose instalohet me update po siduket disa nuk i kane kopjet e windowsit te licensuara qe te bejne vete update)

  Un thjesht e krijova si program qe te krijonte lehtesi por qe mund te perdoret dhe ajo qe the ti...

 10. #10
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  303
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje cuna.a mund te me thote dikush se cfare imazhi eshte me i mire per dm800hdse me sim ferrari dhe ku mund ta gjej ?ju faleminderit.

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53
 2. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 4. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •