Page 1 of 11 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 105

Thread: ZHD200 - Inside

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

ZHD200 - Inside

Булсат пуснаха новият си HD приемник ето и първите снимки отвътре. На пръв поглед процесора няма охлаждащ радиатор и по-малкото на брой RAM чипове сравнение с по-старият моде, също има и JTAG конектор. Ако някой от вас има такъв приемник моля да сподели какъв е тип ана процесора, флаш паметта и RAM. Също и изглед на платката отдолу ще е любопитен пускам негова снимка и снимката на старият модел за сравнение. Моля не споделяйте мнение за заводският софтуер, защото това не е важно.

ZHD-200

ZHD-100

Re: ZHD200 - Inside

Еми единственото което мога да кажа за приемника на този етап, е че като хардуер е добре, но ако някой се постарае може де се сложи през 232 един нормален линукс защото сегашния му е доста орязан и трябва да се правят много настройки за да го ползва един обикновен потребител! Например аз за по-голямо удобство съм си преместил каналите във фаворити за да мога да си правя каквото си искам с тях. ;)

Uploads
    113

Имаш ли възможност да направиш по хубави снимки на платката отгоре и отдолу? Също и да напишеш типа на процесора, флаш паметта и рама. Според мен една енигма би му приличала повече от колкото заводският софт

Senior Member
    Uploads
    0

На кой приемник е клонинг?

Uploads
    113

Платката си е тяхна. Иначе процесора е на St Electronics - поддържа STLinux.

Senior Member
    Uploads
    0

Процесор
    sti 7111bduc
    cdl-vq130dvr
    mlt 22 152 22w68

флаш
    Spansion GL128P90FFCR1

РАМ
    NANYA NT5TU64M

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Имаш ли възможност да направиш по хубави снимки на платката отгоре и отдолу? Също и да напишеш типа на процесора, флаш паметта и рама. Според мен една енигма би му приличала повече от колкото заводският софт
    Значи сега нямам възможност да го отворя, но ето спецификациите от книжката!scan0001.jpg

Ето малко снимки както обещах!
    IMG287.jpgIMG288.jpgIMG289.jpgIMG290.jpgIMG291.jpgIMG292.jpgIMG293.jpg

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Платката си е тяхна. Иначе процесора е на St Electronics - поддържа STLinux.
    За този STLinux прочетох някои неща и ми стана ясно че само през JTAG може да се осъществи връзка!! И с малко повече напън може да му се сложи стабилна версия с U-boot!!!
    p.s. Между другото каде си е Боби? Хич не пишеш вече! Да не се мъчих да му пишеш софт на 200?

Uploads
    113

За жалост аз съм малко в застой понеже съм в чужбина в момента, но ще се върна (часовата ми разлика е доста по голяма от БГ и няма как да отговарям бързо, понеже при мен е нощ). Значи за да станат нещата вариантите са 2 или дасе чете с JTAG или да му се препрограмира флаша през програматор. Ако имаш познания по електроника опитай се да се закачиш с към RS-232 на приемника и да се вържеш през putty предполагам скороста е 115200. Така ще се види дебъг информацията и ще се даде насока. Иначе STLinux може да стане, теоритично.

Page 1 of 11 1236 ... LastLast