Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: TBS6984 Quad с Phoenix Card Reader или сигурния вариант TBS6991 Dual с вграден CI ?

New Member
    Uploads
    0

TBS6984 Quad с Phoenix Card Reader или сигурния вариант TBS6991 Dual с вграден CI ?

Натъкнах се на тази голяма дилема, защото и TBS и BG Satellite ми казват, че с Phoenix и TBS6984 Quad е възможно, но пък другото е сигурно, че ще стане . Ето ви линкове с продуктите:

Лесния вариант:
    http://www.tbsdtv.com/products/tbs69...pcie-card.html

и предпочитания вариант:

http://www.tbsdtv.com/products/tbs69...pcie-card.html

http://www.tbsdtv.com/products/tbs31...rd-reader.html

Нямам личен досег с нито един от продуктите тъй, че всякаква информация за тях би ми била полезна :)

Senior Member
    Uploads
    1

Re: TBS6984 Quad с Phoenix Card Reader или сигурния вариант TBS6991 Dual с вграден CI

Кам модула работи много по-бавно от софтуерния кам и може да не успееш да разкодираш всички канали от 2-та транспондера които ще ти предостави tbs6991. При софтуерният имаш възможност да разкодираш повече канали само с една карта за достъп, при това двб тунера не е задължително да е на същата платка или дори на същия компютър, имаш много по-голяма свобода на действие.
    Ще ти е полезно да разгледаш sasc-ng wiki и sasc-ng smardcard read

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: TBS6984 Quad с Phoenix Card Reader или сигурния вариант TBS6991 Dual с вграден CI

mc_m_ne

Ти с каква операционна система искаш да подкараш въпросната платка?
    Ти ми писа като лично, че искаш да правиш записи, но колко канала едновременно искаш да записваш и ще гледаш ли канала който записваш в момента. Ако си замислил да пускаш стрийм са по друг начин. Сподели цялата си идея хардуер и софтуер за испълнение и ще ти дадем полезен отговор.

Относно написаното от колегата adskiqtнапълно съм съгласен с него има възможност за подкарване на CAM модули, но софтуерният вариант първо е по-евтин второ софтуерната поддръжка му е много по-добра от хардуерният.

Относно поръчката на платка. В момента мисля да си купя 2 тунерният модел и го намерих дирекно от производителя като ми потвърдиха че могат да ми го пратят като подарък. Като обявена стойност до 20 долара така се избягват митата имало вариант и за OEM вариант без кутий дистанционни и т.н. като цената щяла да падне още. В момента като норм платка съм с близо 50 лв. под цената в България чакам отговор за още по евтиният вариант и ще споделя в нова тема как става точно номера.

New Member
    Uploads
    0

Целта на занятието е да се записват едновременно минимум 10 канала. Без да се гледа нито един. За целта мисля да използвам Media Portal която за съжаление не работи под Linux. Иначе хардуерно ще използвам Satellite BG, който използват CONAX кодировка и както личи от полезната информация която ми дадохте до тук (мерси adskiqt туториала беше много полезех) май ще трябва да изпозлвам Quad картата за да успея да записвам няколко канала от тунер.

Uploads
    112

Значи купуваш една четворна платка и един феникс, това ти е нужно. Може и с модул, но аз лично незнам как се подкарва това под windows.

Senior Member
    Uploads
    1

Под windows ще е мъка, за хардуерния вариант ще е още по-голяма мъка, няма написан софт който едновременно да управлява 2 тунера и да чете от каммодула, ще можеш да разкодираш канали само от единия тунер. При софтуерния вариант както казах имаш пълна свобода, спокойно ще можеш да използваш 2-3 отделни платки или дори втори компютър. Щом ще се използва windows варианта е OSCam или NewCS за сървър и ACamd за клиент.

New Member
    Uploads
    0

Благодаря Ви много! Поръчах Quad картата като дойде ще ходя да взема и Phoenix-a на TBS от БГ сайт. А за Windows-a - колко му е ако не стане на едното да пробваме на другото :)

New Member
    Uploads
    0

Бихте ли ми дали някакви предложения за софтуер, с който да записвам каналите след като инсталирам SASC-NG на Ubuntu?

Uploads
    112

По принцип дай подробно обяснение какво точно искаш да правиш и защо. Така бих помислил за конкретно решение, но всепак трябва да се знае информацията по заданието. Опиши и с какъв хардуер разполагаш за тази задача сат картата е ясна но другото като компютър и най-важното хардове не се знае. Важно е също дали искаш да записваш HD или SD. Темата е обширна и мисля, че това доста голям проект и доста познания са нужни от линукс и dvb приложенията за него най-малко. Изясни първо каква е ситуацията, за да не изпадам в заблуждения.

New Member
    Uploads
    0

Добре, ситуацията е следната! Вече уточнихме картата, идеята също - да се записват като за начало около 10 канала в SD, а може някои и в HD.

Ето и хардуера който ще използвам:

Case: Corsair Carbide 500R

CPU: Intel Sandy Bridge i5 2500K

Motherboard: ASUS P8P67 LE LGA 1155 SATA 6Gbps and USB 3.0 Supported Intel P67 DDR3 2200 ATX Motherboard

RAM: Mushkin Enhanced Silverline 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10666) Desktop Memory Model 996770

Storage: Crucial 64 GB m4 2.5-Inch Solid State Drive SATA 6Gb/s

GPU: ZOTAC GeForce 9500GT 1GB PCI Express DDR2 VGA/DVI/HDMI Graphics Card

Cooling: Freezer i30

PSU: CORSAIR Professional Series HX650

Предполагам ще видиш че няма HDD на който да се записват каналите, но това е защото имам FTP сървър на който ще се записват. Ако беше под Win OS щях да добавя FTP-то като "Map Network Drive" и MediaPortal-а да пише направо на него. Сега под Linux, защото до колкото разбрах под Win ще стане трудно, ще трябва да търся как да направя "Map Network Drive" там :)

Все пак ако все още неясно питайте, но мисля че обясних подробно....

Page 1 of 2 12 LastLast