Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: [help]DM500 JTAG Reinstall

Exclamation [help]DM500 JTAG Reinstall

Имам нужда от голяма помощ проблема е следния... сложих на бокса ми sifteam 1.9.4 не ми хареса после като го върнах на gemini 4.50
    свети само зеления диод и не стартира :( и виждам на телевизора че се рестартира след определено време...
    Вързах му jtag, търсих много из нета и намерих 2 програми едната под cmd а другата си има интерфейс и се казва dreamflash 0.1 .. тя се пуска заедно с бокса... но и тя не оправи нещата :((
    Моля дайте ми програма с която да му кача направо .img файла- или не е възможно ?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: [help]DM500 JTAG Reinstall

dreamup за софтуер кабел RS-232 и ще можеш да възтановиш имиджа някъде към 30 мин. е нужно.

С дреамъп го опрваих малко след като пуснах темата.. трябваше ми около 30мин да направа нул-модем от стандартен.
    Вързах го и тръгна, програмата му качи неин буутлодер и тъй като бях сменил мак-а по-погрешка чрез една друга програма трябваше пак с нея да го и върна :)
    Общо взето около 45мин и повече изтриваше и записваше.. общо време - след като направих нулнатия кабел.

И още нещо да питам, значи като търсех из интернета за jtag попаднах на много които пишат че гемини има "time-bomb" но не разбрах дали важи само за клонингите? Моя си е орлигиналка проверих "00 09 34" :P
    Има ли за какво да се тревожа ако съм с 4.50 от сайтът им?

Senior Member
    Uploads
    0

Не съм сигурен на 100% но май е само за клонингите. Аз ползвам и на оригиналните и на клонингите само Nemesis и не мога да потвърдя на 100%.

Uploads
    113

Слагай един gemini 4.70 и няма да имаш проблеми. Иначе таймбомбата се оправя лесно, но трябва да се запояват кабели за JTAG ако успея да достъпя компютъра си в бг ще се опитам да кача инфото в JTAG секцията. Когато имах 500 няколко пъти го оправях от досадната бомба. Между другото вижте в сайта на дрийм мултимедия те никога не са продавали модел DM-500 S единствено 500+ и хдто е от тях. Тази бомба винаги ми е била странна срещу кого е.

Senior Member
    Uploads
    0

Продаваха 500S и то като топъл хляб. Модела е вече доста стар и го махнаха от сайта , както правят много други фирми със старите си модели .

Clones of the DM500-S are wide spread
    . As a result, Dream Multimedia introduced the DM500+, with changes to try to prevent further counterfeiting.

In April 2008, Dream Multimedia allegedly introduced a time bomb into their latest flash to disable the boot loader on counterfeit models. An unofficial firmware group called Gemini who used the latest flash drivers in their firmware, found that flash corruption would be caused on clone DM500-S receivers. Other developers of unofficial firmware groups would find boxes to be affected by this if they use the latest drivers, providing another time bomb is to be introduced.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

На dm500s (китаеца) jtag-a се намира на J61 (До серийния порт, и скарта). Предполагам на немеца няма да е по различно.
    До колкото имам информация краката са така:
    LPT <---------------> Dreambox

2 --> 100 ohms --> 11
    3 --> 100 ohms --> 9
    4 --> 100 ohms --> 7
    5 --> 100 ohms --> 3
    11--> 100 ohms --> 1
    25 -->-->-->-->--> 16
    |
    18
    НЕ СЪМ ТЕСТВАЛ ЛИЧНО

Дано да помогне на някой.

Regards

Стана тя каквато стана.....
    Както си работеше боклука и замръзна, нито телнет нито нищо пуснах го през дреамЪп мислех че са е сасипал боотлодера но и пак не тръгна, след това през jtag-а и лодера за алфите.. но след това стана тя една- дреамЪп-а не го засича вече..
    давайте идей за решене

Uploads
    113

Хм ако и жтаг не бае лошо нещо по тоците или заминал флаш. Каква е тази алфа имах навремето с жтаг как се оправя бомбата ако ти върши работа мога да я кача.

Contributing Member
    Uploads
    278

ето колега blagynchy всчко необходимо с обяснение както и за двата модела тунери Алпс и Филипс. успех
    преди това бих опитал с друго захранване, ако адаптера има проблем има абсолютно същите симптоми не реагира на нищо
    Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast