Results 1 to 3 of 3

Thread: DM500 JTAG ext root via samba

Exclamation DM500 JTAG ext root via samba

Те краката са ката и работи и при мен. Но забрави едно нещо- че трябва с пускането на захранването на бокса се пуска и програмата, за да може тя да си му качи лоадър.
    Така и дриймЪп- но тя е много до лесна като интерфеис само няма опцията за смяна на мак адреса а през дж-тага може :>)

ps /out of topic/:
    Пуснах самба с нет-биос и уинбинд под дд-врт в24 - най-накрая успешно!
    Папките с отварят навсякъде но не ми излиза като устройство в "прозорците 7" :D а в убунту всичко си е ток и жица.
    Друг е въпросът че и с nice -99 транфера на 2-3 мб от 300 файла е около 10-15 секунди като се има предвид че процесора е клокнат на 250 - може би може и повече но не искам да опитвам :D
    И сега боксът ми бачка с /вар папка от самбата + авто моунт на /var(replace) в скрипта на mgcamd който първоначално се стартира от енигмa, от 3-4 дни съм пуснал MGCam като клиент от оскама на рутера /който играе много важна роля :D/ през newcamd и в Softcam си зима и ирдето ключовете пак от ретура :D

И имам един въпрос но не ми се пуска нова тема и за това направо тук драскам.
    Намерих апликация за бокса която прави снимки на output-а в png/jpg/bmp обаче искам да се пуска с някой от цветните копчета... някой знае ли как става фокуса ?
    Ръзгледах системните файлове на енигма но не намерих конкретен файл който да им казва какво да прави с бутоните.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: DM500 JTAG ext root via samba

Относно скороста - толкова си е, трансфера от картата и към нея не е голям ограничението е от хардуера на 54gl опитай с клока, но според мен това няма да промени нещата.

Относно самбата и win7 моя nslu2 го настройвах по това упътване и работи под 7 опитай процесорите и софтуера са подобни. http://www.nslu2-linux.org/wiki/SlugOS/Samba32
    Според мен NFS е най-бърза и добра за споделяне на файлове между линукси. Има програмки които ти позволяват да виждаш файлове и под 7.

За снимките дай повече информация за какви снимки става въпрос и как се правят.

Поздрави

Re: DM500 JTAG ext root via samba

Не намерих работещ nfs за mipsel пробвах с пакет на open-wrt но и то не ми тръгна.
    А за снимките намерил съм арр която прави снимка/и на /dev/video -->

root@dreambox:~> grab -h
    grab: /lib/libpng12.so.0: no version information available (required by grab)
    AiO Dreambox Screengrabber v0.8

Detected STB: Vulcan
    Usage: grab [commands] [filename]

command:
    -o only grab osd (framebuffer)
    -v only grab video
    -d always use osd resolution (good for skinshots)
    -n dont correct 16:9 aspect ratio
    -r (size) resize to to a fixed width, maximum: 1920
    -l always 4:3, create letterbox if 16:9
    -b use bicubic picture resize (slow but smooth)
    -j (quality) produce jpg files instead of bmp (quality 0-100)
    -p produce png files instead of bmp
    -h this help screen

If no command is given the complete picture will be grabbed.
    If no filename is given /tmp/screenshot.[bmp/jpg/png] will be used.
    И искам да си направя като натисна зеленото копче на Д-У да пуска скропт който ще е за стартиране на грапа
    /var/scirpt/snap-grab.png.sh >
    grab -p /var/empty/snap-(date/time).png

това с времето мисля че знам как да го направя- но това с копчето не успях да намеря начин.