Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: EDISION ARGUS PINGULUX и Oscam

Junior Member
    Uploads
    0

EDISION ARGUS PINGULUX и Oscam

Понеже вече се писа че тая версия oscam-ymodv18-t30-sh4 работи на спарк, имам нужда от малко разяснения.В момента ползвам 1.10rc-svn Rev. 5983 , когато сложих ymodv бина нещо не зацепва.Не мога да вляза през уеб интерфейса и кама не работи.Моля тези които са го подкарали да кажат при коя версия на спарк е тръгнал.Конфигурационни фаилове бяха дадени...Има ли нещо което влиза в конфликт и трябва ли да се изтрият някой файлове от var/tuxbox

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: EDISION ARGUS PINGULUX и Oscam

Здравей Колега,

Пусни oscam през конзолата и дай изхода от въведената команда.

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by AriesBG View Post
    Понеже вече се писа че тая версия oscam-ymodv18-t30-sh4 работи на спарк, имам нужда от малко разяснения.В момента ползвам 1.10rc-svn Rev. 5983 , когато сложих ymodv бина нещо не зацепва.Не мога да вляза през уеб интерфейса и кама не работи.Моля тези които са го подкарали да кажат при коя версия на спарк е тръгнал.Конфигурационни фаилове бяха дадени...Има ли нещо което влиза в конфликт и трябва ли да се изтрият някой файлове от var/tuxbox
    Постави конфигите в /var/keys и ще "зацепи".
    /var/keys е директорията по подразбиране на всички приемници със sh4 процесори

Junior Member
    Uploads
    0

Усетих се ,че ровичкам не там където трябва.Вместо в /var/keys директорията ръчках в var/tuxbox където са файловете на другия кам.В момента чистя всичко ненужно и се надявам да постигна оптималните настройки.Благодаря!

Junior Member
    Uploads
    0

Опитвам се главно през уеб интерфейса с IE9 да следя статистиката.На oscam-1.10rc-svn-sh4-linux свързването става мигновенно и не съм имал никакви проблеми с каквото и да било. Оscam-ymodv18-t30-sh4 го сложих вървя известно време и след един рестарт на приемника изобщо не потегли повече.Когато го стартирам през дистанционното на приемника дава че тръгва, но резултата е нулев.Нито се отваря нещо ,нито мога да вляза през уеб интерфейса.Опитвах различни неща но за сега нямам резултат.От var/tuxbox копирах конфиг файловете които ползва 1.10rc-svn кама в /var/keys ,но нищо.Правих редакции само и само да тръгне през уеб интерфейса да си го донастроя но така и нищо не се получава.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

За да го стартираш през дистанционното трябва да сложиш игрекмода с същото име на стария ти оскам или друг кам.
    (примерно: ако ползваш cccam който е в директория /var/bin/, трябва да си преименуваш игрекмода като cccam, и да го сложиш в директория /var/bin/, и да не забравиш да му оправиш прермициите, защото няма да тръгне)
    Не знам как е СХ4 версията, аз ползвам ППЦ версия (предполагам е същото), и като я стартирам от конзолата, показва от коя папка си търси файловете. Изрежда 10тина директории от които си търси файловете. Аз си избрах /var/oscam/, и са ми там.

Regards

Junior Member
    Uploads
    0

Нещата до някъде придобиват яснота, но все още опитите продължават.С две думи обопщавам резултатите.Ползвам 2 оскама игрекмода и svn, и двата са в /var/bin/.Единият е именуван oscam а другият oscam-1.10rc-svn-sh4-linux.Успях да стартирам и двата/по отделно/ през дистанционното.За сега и двата кама ползват конфигурационните файлове намиращи се в var/tuxbox/config.Идеята ми беше oscam/игрекмода да ползва конфизите от директорията /var/keys а svn оскама от var/tuxbox/config.За сега това не се получава.Отварям през уеб интерфейс на порт 8888 и двата и каквито и промени да правя по конфигурацията, всичко се записва в var/tuxbox/config.Все още не съм пробвал бул карта, но ако игрек мода се държи добре може да остана само с него.

Senior Member
    Uploads
    1

Дръпни си оскам, който ползва директория var/keys и игрекмода за var/tuxbox/config, направи си конфигурационните файлове и на двата оскама и няма начин да не запали. Макар, че последната версия на игрека е направена сама да си търси конфизите по папките, но нищо не ти пречи да опиташ така.

Junior Member
    Uploads
    0

В момента съм настроил игрек мода и ползвам само него.Не виждам разлика от другия оскам по отношение на стабилноста към 5-6 риидъра.Чакам да ми донесат карта да видя дали всичко съм направил както трябва и друг оскам не ми трябва.Просто искам да ползвам картата с моя приемник ,не друго.Плащам на брат ми в чужбина пълен пакет така че що да не добавя още 1-2 карти.

Junior Member
    Uploads
    0

Здравейте искам да попитам , коя е последната версия oscam работеща на този приемник.Почти всеки ден излизат нови версий и вече им загубих края.Ако може някой да постне линк за работещ бин на sh4 за спарк.
    Поздрави и благодаря!

Page 1 of 2 12 LastLast