Results 1 to 10 of 10

Thread: Нужен хардуер за проекта oscam-bulcrypt

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Нужен хардуер за проекта oscam-bulcrypt

В тази тема ще бъдат описвани хардуера нужен за да бъде доразвиван и поддържан проекта. Мисля че въпросният проект е една сбъдната мечта за всички, а за да бъде полезен и за напред трябва да се набави нужният хардуер. Ако някой иска и може да помогне нека да го направи. Проекта е с не стопанска (полза роду - beerware, пари не се приемат), така че единствените спънки са в хардуер които нямат разработчиците.

Ако някой иска да се включи в проекта, с писане на код или с дарение на хардуер който ще се използва за движението напред, моля да пише лично на atilla74 и да добави отговор в тази тема за да се знае че нужното нещо е набавено, за да знаят останалите.

Uploads
    112

Re: Нужен хардуер за проекта oscam-bulcrypt

Към този момент са нужни:

Активна карта в2 за едно седмичен период - след това ще бъде върната на собственика.
    Читав Season Interface (в България не може да се открие такъв за да бъде закупен).

New Member
    Uploads
    0

Уточни читав - имам season които сам правил аз - навремето го използвах с lincardemu да гледам conax.Ако това върши работа - давам го веднага,ако не дай схемата която трябва и ще го направя веднага (в хардуера ми е силата).Карта също не е проблем да се осигури - според публикуваното в форума - новите ХД приемници са задължително с В2.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by diviqm View Post
    Уточни читав - имам season които сам правил аз - навремето го използвах с lincardemu да гледам conax.Ако това върши работа - давам го веднага,ако не дай схемата която трябва и ще го направя веднага (в хардуера ми е силата).Карта също не е проблем да се осигури - според публикуваното в форума - новите ХД приемници са задължително с В2.
    Нека atilla74 да обясни параметрите му, сигурен съм че твоя ще свърши работа. Моля те, публикувай схемата му, за да ускорим комуникацията. Относно картите, всички карти от приемниците с чинчове са версия 2.

Senior Member gfto's Avatar
    Uploads
    0

По принцип освен season (който смятам да си купим, намерихме един готин обаче при цена от 20 евро да ми искат 60 евро доставка, няма да го бъде) и една активна в2 карта, друго като хардуер няма да трябва. То и картата можем да си я купим, но вече имаме две активни и не ми се дават още пари на Булсат. Това което ще помогне най-много е, от карта v2 да се направи лог на ECM-ите и отговорите (DCW) в продължение на един час.

Лога е задължително да се направи докато приемника (или това което налива ECM-та) е на BNT 1. Пуска се oscam -d6 за час, след което лога се компресира и се праща на atl@unixsol.org и gf@unixsol.org

Ние логваме постоянно отговорите от нашите карти и валидните кодови думи (върнати от Irdeto и Bulcrypt v1 картите), така че когато имаме и отговорите от v2 картата вече ще може да се видят разликите в CCW-тата, които връща. Ако просто използват друг сесиен ключ - game over за v2. Ако използват някакво различно обфускиране от XOR със сесиен ключ, ще се гледат дъмповете на DCW и CCW и ще се мисли. Горе - долу това е за v2.

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Ще участвам с картата, ако някой не ме е изпреварил вече.

New Member
    Uploads
    0

season.gif - с това разполагам, колкото до карта също имам

Така наречения сизън си е прост преобразовател TTL към RS232
    така че може да се изпълни с 1 част от max232 (понеже ви трябва само I/O от приемника)
    и нищо повече, за предпочитане е ползването на ftda чип - стабилна работа при различни ПЦта
    Към @gfto ще ти пусна 1 лог с ЕЦМи но поради нежеланието на автора да се публикува тук държа да съм
    сигурен че ще остане само при теб а не да се появи изпляскан някъде публично
    в противен случай това ще е последното инфо от мен.
    Очаквам потвърждение за лоялност от твоя страна и къде да ти го пратя (на ЛС).

Писал съм на колегите ако имат нужда от карта им я давам.

Senior Member
    Uploads
    1

26042012396.jpg26042012395.jpg26042012398.jpgЗдравейте колеги имам сизън интерфейс изработен с транзистори и доста дълъг кабел,около10 метра,наремето работеше идеално с с фаусто и сбцл ,ето снимки.
    Ако ви устройва предоставям го.