Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1000

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Temat e vjetra i gjeni ketu  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

  ose

  http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  @Moderatoret,
  dikush nga ju ta heqe sticky temen qe ishte per dreambox! :)

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pėrshendetje ,, jamė nė kėrkim tė njė '' image '' pėr dm800se,,original .. deri tani kamė provuar dream-elite dhe NewNigma 2.
  kurse tani desha ta ndėrroj ... ndoshta ka dikush ndonjė propozim tė ndonjė image tjetėr qė ėshte ndoshta mė i preferuar
  se kėta 2 qė kamė provuar une..

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Mendimi im imazhi me i mire eshte ICVS pastaj ka edhe te tjere si OoZooN dhe EDG-Nemesis

 5. #5
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,519
  Uploads
  188

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje kushe eshte imazhi me i mire per dm500s kam instaluar gemini 4.7 no bomb por nuk arrij te hap karten e tringut kam instaluar cccam 2.1.3 ka ndonje menyre te gatshme per ti hedhur kto cccam-e me backup prsh.....faleminderit.......

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Mendimi im imazhi me i mire eshte ICVS pastaj ka edhe te tjere si OoZooN dhe EDG-Nemesis
  ICVS ndoshta do ta provoj kėtė ,, vetėm se mė duhet ta shikoj nė qoftė se ka OPENVPN pėr ta instaluar ..

 7. #7
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatlum View Post
  pėrshendetje ,, jamė nė kėrkim tė njė '' image '' pėr dm800se,,original .. deri tani kamė provuar dream-elite dhe NewNigma 2.
  kurse tani desha ta ndėrroj ... ndoshta ka dikush ndonjė propozim tė ndonjė image tjetėr qė ėshte ndoshta mė i preferuar
  se kėta 2 qė kamė provuar une..
  cfare te duash ti te gjithe derrat nje turi kane! :D

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  11-02-2012
  Posts
  16
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  nuk shikoj dot kanalet me pagese,sinjali eshte i mire dalin dhe informacionet por ska as figure as ze,para nje jave i shikoja te gjitha por tani nuk i hapen me,cfare duhet te bej,kur bleva aparatin db800hd clone ma dhane me abonim nje vjecar,por nuk e di cfare trazova dhe spo e rregulloj dot,me firezilla futa cccam.cfg tek /temp kaq munda te kuptoja nga nje forum,kush mund te me jape nje ide se cduhet te bej,flm

 9. #9
  Senior Member M-P's Avatar
  Join Date
  25-12-2010
  Location
  München
  Posts
  569
  Uploads
  5

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by tino82 View Post
  nuk shikoj dot kanalet me pagese,sinjali eshte i mire dalin dhe informacionet por ska as figure as ze,para nje jave i shikoja te gjitha por tani nuk i hapen me,cfare duhet te bej,kur bleva aparatin db800hd clone ma dhane me abonim nje vjecar,por nuk e di cfare trazova dhe spo e rregulloj dot,me firezilla futa cccam.cfg tek /temp kaq munda te kuptoja nga nje forum,kush mund te me jape nje ide se cduhet te bej,flm
  nqs instalon teamwiever ne kompiuter une dhe shume te tjere besoj se mund te te ndihmojme

 10. #10
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by tino82 View Post
  nuk shikoj dot kanalet me pagese,sinjali eshte i mire dalin dhe informacionet por ska as figure as ze,para nje jave i shikoja te gjitha por tani nuk i hapen me,cfare duhet te bej,kur bleva aparatin db800hd clone ma dhane me abonim nje vjecar,por nuk e di cfare trazova dhe spo e rregulloj dot,me firezilla futa cccam.cfg tek /temp kaq munda te kuptoja nga nje forum,kush mund te me jape nje ide se cduhet te bej,flm
  cccam cfg do ta vendosesh tek var-etc jo tek tmp

Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37
 2. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27
 4. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 5. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •