Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Thread: Protek 9600 ip

 1. #1
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Protek 9600 ip

  Kam nje PROTEK 9600 IP.
  me postoni ju lutem softin e fundit+loaderin per kete aparat.
  si mund te shoh me server sepse ka nje porte ethernet mbrapa?nuk e di a punon me cccam apo ndonje gje tjeter.me pak fjale cfare mund te shoh me kete aparat.me duket se klonohet me nji NANOXX.
  faleminderit!

 2. #2
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Protek 9600 ip

  Vini-EL
  nje pyetje per kuriozitet, ku dreqin te bien ne dore gjithe keto aparate?? :D

 3. #3
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Protek 9600 ip

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  Kam nje PROTEK 9600 IP.
  me postoni ju lutem softin e fundit+loaderin per kete aparat.
  si mund te shoh me server sepse ka nje porte ethernet mbrapa?nuk e di a punon me cccam apo ndonje gje tjeter.me pak fjale cfare mund te shoh me kete aparat.me duket se klonohet me nji NANOXX.
  faleminderit!
  vini dikur keta aparte hapnin noven sepse kishin server vet nga.......por para 1 viti keto aparate u mbyllen te gjitha,,,,, luan dhe ccam....sa per file dhe loader ke ne seksionin perkates.
  http://www.satsupreme.com/showthread...atest-Firmware
  (ky aparat se bashku me apar.techview kishin vet server nga mama compani)

 4. #4
  Senior Member vini-el's Avatar
  Join Date
  26-03-2011
  Location
  Albania
  Posts
  301
  Uploads
  10

  Re: Protek 9600 ip

  spo kuptoj ku ndryshon kur thot 29t,29e dhe t71?diferencat dmth midis "t' para dhe mbrapa nr si dhe me prapashtese "e" dhe a punojne me emulator dmth me kode per te hap paketat ne qarkullim si BISS,IRDETO2,VIACESS etj?dmth me keto file-t k160 psh

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  425
  Uploads
  1

  Re: Protek 9600 ip

  Pershendetje: Kam dy aparate te vjeter dhe doja te dija ne se hapin ndonje kanal qe mund te hapen ato Biss per shembull apo te tjere.. Njeri eshte Protek 9000FTA? tjetri eshte Worldsat iperial 300sl? Te dy kane porten rs232... Edi qe jan aparate shum te vjeter por nese mund te kapim noj kanal sporti! flm klm tgjithe.

 6. #6
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Protek 9600 ip

  shikoni keto softe
  k69 NanoXX - Protek - Funbox - 9600IP key

 7. #7
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Protek 9600 ip


 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Protek 9600 ip

  Quote Originally Posted by vini-el View Post
  Kam nje PROTEK 9600 IP.
  me postoni ju lutem softin e fundit+loaderin per kete aparat.
  si mund te shoh me server sepse ka nje porte ethernet mbrapa?nuk e di a punon me cccam apo ndonje gje tjeter.me pak fjale cfare mund te shoh me kete aparat.me duket se klonohet me nji NANOXX.
  faleminderit!
  vini el ketu ke material per nanoxx dhe protek dhe ketu per 9600 ip dhe ketu te shpiegon diferencen me shkronjat 'e' dhe 't'!

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  425
  Uploads
  1

  Re: Protek 9600 ip

  Njazi... ato softet qe ke hedh per Worldsat imperialin hidhen me rs 232 dhe cfar mund te hapi ky aparat nese mundesh te me shpjegosh me aq sa di. si mund te veproj per te rregullu kete aprat per tkap ndonje kanal me teper. res klm,..

 10. #10
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Protek 9600 ip

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  Njazi... ato softet qe ke hedh per Worldsat imperialin hidhen me rs 232 dhe cfar mund te hapi ky aparat nese mundesh te me shpjegosh me aq sa di. si mund te veproj per te rregullu kete aprat per tkap ndonje kanal me teper. res klm,..

  shiko ketu

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Opticum HD 9600 & HD TS 9600
  By dreamer1983 in forum Opticum Firmware
  Replies: 33
  Last Post: 02-01-2015, 21:11:34
 2. Novo software para Protek ou xxnano 9600
  By anterocouto in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 2
  Last Post: 07-11-2009, 20:35:43
 3. Protek 9600
  By Jivan in forum Polish / Polski
  Replies: 0
  Last Post: 17-08-2009, 23:16:51
 4. protek 9600 tps
  By houcine92000 in forum Protek
  Replies: 0
  Last Post: 10-08-2009, 00:52:01
 5. protek 9600 ip
  By mici2 in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 0
  Last Post: 13-09-2008, 20:11:56

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •