Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Stream

 1. #1

  Stream

  Ju pershendes t gjithve.Realisht ka koh q nuk kam hyr n forum,kshtu q ju deshiroj suksese t gjithve.Kam nevoj per ndihm nese dikush nga ju mund t m ndihmoj.Kam nj DM 500S dhe nj pjes t madhe t kohes jam jasht shtpie.Desha t di nese mund ta shikoj Dreamboxin tim n Iphone 4S.Po provoj me e streama por pa sukses.FLM dhe kaloni mir.

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by guliveri View Post
  Ju pershendes t gjithve.Realisht ka koh q nuk kam hyr n forum,kshtu q ju deshiroj suksese t gjithve.Kam nevoj per ndihm nese dikush nga ju mund t m ndihmoj.Kam nj DM 500S dhe nj pjes t madhe t kohes jam jasht shtpie.Desha t di nese mund ta shikoj Dreamboxin tim n Iphone 4S.Po provoj me e streama por pa sukses.FLM dhe kaloni mir.
  nuk besoj megjithate futi edhe nje kerkim ne google se nuk i dihet

  ai mostra qe vdiq i beri me sistem te mbyllur prodhimet e veta te molles se kafshuar sepse ishte mjeshter ne marketing

  me duket se te enigma 2 realizohet nje gje e tille

  ndoshta te ndihmojne edhe ata qe dine me shume ne kete drejtim

  kalo mire

 3. #3
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Stream

  Pershendetje,

  per enigmen 2 ben kjo pa problem me Enigma Web TV por jo per enigmen1,
  sic thote benardi bej nje kerkim e ndoshta gjen dicka.

 4. #4
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Stream

  une per android kam gjetur, per enigma I edhe Enigma II

 5. #5
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  une per android kam gjetur, per enigma I edhe Enigma II
  Nese ke gjetur per android nxirre ketu se ndoshta i hyn dikujt ne pun.

 6. #6
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by guliveri View Post
  Ju pershendes t gjithve.Realisht ka koh q nuk kam hyr n forum,kshtu q ju deshiroj suksese t gjithve.Kam nevoj per ndihm nese dikush nga ju mund t m ndihmoj.Kam nj DM 500S dhe nj pjes t madhe t kohes jam jasht shtpie.Desha t di nese mund ta shikoj Dreamboxin tim n Iphone 4S.Po provoj me e streama por pa sukses.FLM dhe kaloni mir.
  me Iphone nuk e di po di qe ka program per streaming nga Iphone dhe me te then te drejten nuk jam interesuar shum kurse sa per android po se e punoi vet

 7. #7
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by fushkrujs View Post
  Nese ke gjetur per android nxirre ketu se ndoshta i hyn dikujt ne pun.

  mjafton po te kesh android dhe te jesh i rregjistruar ne google hyn ne google play dhe gjen cfare te duash si fre dhe $ une per vete perdore AndroidDreamer dhe Enigma Signal Meter-SatFinder

 8. #8
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  une per android kam gjetur, per enigma I edhe Enigma II
  android eshte nje sistem tjeter qe nuk perdoret nga apple,por nga samsung dhe celulare te tjere por jo nga prodhimet e steve jobs

  enigma 1 per te cilen kerkon ndihme anetari nuk besoj se i ben pune celulari qe ka(dekoderi qe ka eshte relativisht i vjeter,dhe celulari relativisht i ri)

  nese ke ndonje gje te re sille ne forum se ndoshta i ben pune ndokujt

  tani cdo dite dalin gjera te reja dhe nuk i dihet

 9. #9
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  mjafton po te kesh android dhe te jesh i rregjistruar ne google hyn ne google play dhe gjen cfare te duash si fre dhe $ une per vete perdore AndroidDreamer dhe Enigma Signal Meter-SatFinder
  @mile une skam nevoj per veten time se kam,
  dhe per Googel play e di,
  si program te mir e kam nxjerre si ketu dhe ne shum forume te ndryshme dhe me te punon si per iPhon dhe me Andoid.

  @benardi kjo ndoshta ka dhe nevoj per sqarime nese dikush ka nevoj si per E1 por dhe E2 dhe sbesoj se jemi jashte teme.

 10. #10
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Stream

  Quote Originally Posted by fushkrujs View Post

  @benardi kjo ndoshta ka dhe nevoj per sqarime nese dikush ka nevoj si per E1 por dhe E2 dhe sbesoj se jemi jashte teme.
  them ndoshta sepse dikur dm500 nuk ishte wi-fi ,ndersa sot fale nje paisje shtese behet wi-fi

  pc me kuante dikur ishin vetem teori ndersa sot jane prodhuar dhe bile edhe jane shitur

  pra them ndoshta sepse nuk e ndjekim dot ritmin e shpejte te botes se informatikes-elektronikes, dhe matematikes (ku bazohen algoritmet)

  ndoshta ka ndonje program qe ka dale se fundmi per enigma1 dhe ndoshta une nuk e di por dikush tjeter ndoshta e di dhe mund ta sjelli ne forum

  klm

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. stream bm 210
  By ramo1169 in forum French / Franais
  Replies: 0
  Last Post: 24-10-2011, 15:15:16
 2. stream web tv
  By beric1975 in forum French / Franais
  Replies: 0
  Last Post: 23-11-2009, 19:25:21
 3. Update New CTO for Stream TV
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 05-04-2009, 09:44:49
 4. Stream Box
  By marchinho91 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 23-10-2008, 14:08:48
 5. Pb stream ?
  By sophiefamilly in forum French / Franais
  Replies: 4
  Last Post: 26-05-2008, 10:31:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •