Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Bolt hd

 1. #1
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Bolt hd

  Prsh Djema ,Me ra ne dore nje aparat BOLT HD TV BOX me keto te dhena:
  MAC 00-18-BD-5B-9D-8F
  MACHINE 06-07-01-01-00-00-00-00
  NC C3-BD-3C-2B-4A-3B-BD-82
  VERSION HD S2
  Ka ndonjeri info per kete aparat dhe mundet te na jape ndonje softe .Ja kalofshi mire

 2. #2
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Bolt hd

  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Prsh Djema ,Me ra ne dore nje aparat BOLT HD TV BOX me keto te dhena:
  MAC 00-18-BD-5B-9D-8F
  MACHINE 06-07-01-01-00-00-00-00
  NC C3-BD-3C-2B-4A-3B-BD-82
  VERSION HD S2
  Ka ndonjeri info per kete aparat dhe mundet te na jape ndonje softe .Ja kalofshi mire
  Prsh Djema ska njeri info per kete aparat?

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: Bolt hd

  Ky resiver nuk duket keq. Pas nje kerkimi te vogel gjeta kto te dhena per kte resiver.. BOLT HD High Definition Digital Satellite Recorder, Personal Video Recorder 1common interface Mainboard: 396MHz MIPS CPU, 128MB DDR400 RAM, Memory Clock 198Mhz, 4MB Serial Flash, Single Tuner, DVB-S2 demodulator Standard:DVB-S2 Standard (ETSI EN 302 307) Decode mode: QPSK, 8PSK, 16APSK. MPEG-2/H.264 Hardware Decoding, Videotext Decoder. Transport Stream: MPEG-2 ISO/IEC 13818 Transport Stream Specification MPEG: MPEG2 SD, MPEG2 HD, H.264/AVC SD, H.264/AVC HD, Supports MPEG4/MPEG2-HD/SD, DVB-S2/DVB-S. Tuner voltage and format: Vertical +13.5V, Horizontal 18V, Current: MAX 500ma, CA&CI : Common Interface Slot*1,CA card reader Slot*1, 10/100Mbit Ethernet Interface Aspect Ratio: Auto, 16:9 Pillar box, 4:3 Pan & Scan, 4:3 Letter Box. F. MPEG: MPEG1 layer I, MPEG1 layer II, MPEG1 layer III, MPEG2, AC3. Multimedia Files Playback(by USB). Screen Format:4:3/16:9 Auto,2Scarts. Automatic And Manual Channel Scan Options. Audio frequency mode: Stereo/ LEFT/ R-CH, HDMI Video & Audio Output (576i, 576p, 72op, 1080i) Digital Audio Output: S/PDIF By Coaxial And Optical, YcbCr Available. Support DVR: DVR with USB HDD, Time shifting with USB HDD.PVR (External USB), EPG For7 Days Supported, USB: USB2.0 Port*1, Upgrade software & Update Channel Database Through USB2.0 Port. File system: FAT12, FAT16, FAT32, NTFS (only support first partition) MIME: Support JPG, BMP, MP3, WMA Language: Multi-lingual on Menu Screen Supported (English, French, Deutsch, Spanish, Italiano, Portuguese, Turkish, Russia, Polish, Arabic, Hungary.) Multi-lingual DVB Subtitle And Teletext supported, Teletext And Subtitle Out Through OSD. A/V output interface: YPrPb, RCA with CVBS, SCART with CVBS, HDMI(HDCP),Left/Right analog audio, output(RCA), Digital audio output(SPDIF with coaxial or fiber). Power consumption: 30W Max / 1W Standby (itís optional by customerís board) Input:100V ~ 240V 50/60Hz Input frequency range: 950MHz ~ 2150Mhz Input signal: -25dBm ~ -65dBm

 4. #4
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Bolt hd

  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Prsh Djema ska njeri info per kete aparat?

  Me duket se eshte Klon me Openbox S9.

 5. #5
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Bolt hd

  Prsh Djema ju falenderoj,problemi qendron se nuk me nxjere menun e celsave ,Ndonje kode per te nxjere menun n.q se ka ?ose po pati ndonje soft?qe veshtire eshte besoj. Te dhenat ja pashe tek" Ananda Co., Ltd".Ja kalofshi mire

 6. #6
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Bolt hd

  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Prsh Djema ju falenderoj,problemi qendron se nuk me nxjere menun e celsave ,Ndonje kode per te nxjere menun n.q se ka ?ose po pati ndonje soft?qe veshtire eshte besoj. Te dhenat ja pashe tek" Ananda Co., Ltd".Ja kalofshi mire
  Atehere, menune per celsat e ke te Opsionet e Cccam, te softcam.Key dhe Constant.cw

 7. #7
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Bolt hd

  Rrofsh Durresi.Ja kalofsh mire(se kuptoj pse nuk pranon ylli Flm)

 8. #8
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: Bolt hd

  Kur shkon tek info, shtyp 8888 dhe na trego cfare versjoni cipi te del, megjithese une kam frike, se ky aparat eshte clone dhe do kesh probleme me softwerin, kalo mire.

 9. #9
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Bolt hd

  Prsh Search 37, me 8888 nuk nxjere gje vecse ky kanal nuk ekziston?Durresi Prsh,tek menyja me del vetem cccam dhe Constant.cw por jane boshe pa celsa,mos ndoshta te gjithe celsat do hedhur me dore?Ja kalofshi mire.

 10. #10
  Super Moderator durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,602
  Uploads
  319

  Re: Bolt hd

  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Prsh Search 37, me 8888 nuk nxjere gje vecse ky kanal nuk ekziston?Durresi Prsh,tek menyja me del vetem cccam dhe Constant.cw por jane boshe pa celsa,mos ndoshta te gjithe celsat do hedhur me dore?Ja kalofshi mire.
  Jo me dore jo, shko te tema Openboxit, ke te postuara celsat, vetem se dosja duhet te jet me emertim Softcam.key dhe Constant.cw dhe hidhi ne usb, pastaj ngarkoji nga USB

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •