Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Tvsh hd

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Tvsh hd

  Keni ndonje ide nese trasmetohet free apo jo ??

 2. #2
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: Tvsh hd

  Quote Originally Posted by pigeone View Post
  Keni ndonje ide nese trasmetohet free apo jo ??
  Patjeter qe free sepse eshte kanal kombetar dhe ne paguajme taksa per ta pare.

 3. #3
  Contributing Member
  Join Date
  02-11-2010
  Posts
  516
  Uploads
  157

  Re: Tvsh hd

  Patjeter qe eshte free. Por me tv te thjeshte HD ready mund te shikohet vetem kanali RTSH1 SD (ne digital tokesor dhe cilesi goxha te larte figure) dhe jo RTSH HD qe si duket do tv full HD apo LED ( sic jane dhe kanalet e Klanit).

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: Tvsh hd

  eshte vetem per Tiranen apo edhe ne rrethe te tjera qe ka digitalb tokesor ???

 5. #5
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: Tvsh hd

  Vetem per Tiranen per momentin, me vone per nja 10 vjet do shtrihet dhe ne rrethe, cfare mund te presesh nga kjo TVSH si eshte katandisur!!!!!!!!!!!!!

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  08-02-2009
  Posts
  115
  Uploads
  8

  Re: Tvsh hd

  Sigurisht edhe ne Sat do te jet ???

 7. #7
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: Tvsh hd

  Quote Originally Posted by g_landboy View Post
  Sigurisht edhe ne Sat do te jet ???
  Jo, ky eshte vetem transmetim tokesor, kjo behet per arsye te digitalizimit te vendosur si rregull nga Evropa!!!!!!!!!!

 8. #8
  Member
  Join Date
  25-01-2010
  Location
  Tirana, Albania
  Posts
  56
  Uploads
  0

  Re: Tvsh hd

  Quote Originally Posted by keno135 View Post
  Patjeter qe eshte free. Por me tv te thjeshte HD ready mund te shikohet vetem kanali RTSH1 SD (ne digital tokesor dhe cilesi goxha te larte figure) dhe jo RTSH HD qe si duket do tv full HD apo LED ( sic jane dhe kanalet e Klanit).
  S'ka lidhje full HD apo LED, varet cfare dekoderi tokesor ka te integruar televizori SD apo HD, nqs eshte HD e sheh dhe me HDready e LCD, po ishte SD jo, cfaredo ekrani te kete.

 9. #9
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: Tvsh hd

  "S'ka lidhje full HD apo LED, varet cfare dekoderi tokesor ka te integruar televizori SD apo HD, nqs eshte HD e sheh dhe me HDready e LCD, po ishte SD jo, cfaredo ekrani te kete."
  Drejt. Vetem nje saktesim :Normalisht televizoret HDReady kane sintonizator digital jo hd qe nuk jane ne gjendje te perpunojne nje sinjal Full HD (1920x1080 pixel).

 10. #10
  Member
  Join Date
  25-01-2010
  Location
  Tirana, Albania
  Posts
  56
  Uploads
  0

  Re: Tvsh hd

  Quote Originally Posted by Neim20 View Post
  "S'ka lidhje full HD apo LED, varet cfare dekoderi tokesor ka te integruar televizori SD apo HD, nqs eshte HD e sheh dhe me HDready e LCD, po ishte SD jo, cfaredo ekrani te kete."
  Drejt. Vetem nje saktesim :Normalisht televizoret HDReady kane sintonizator digital jo hd qe nuk jane ne gjendje te perpunojne nje sinjal Full HD (1920x1080 pixel).
  Po zakonisht ashtu eshte ne shumicen e rasteve jam dakort, thjesht desha te saktesoja qe nuk lidhet direkt me llojin e ekranit, nuk ben ekrani perpunimin e sinjalit. Pasi njerezit mund ta marrin si te mireqene qe nqs blejne TV full HD do e kene dhe dekoderin te tille, por jo gjithnje eshte keshtu, duhet te pyesin.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. problem sinjali TVSH
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 19-12-2007, 21:16:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •