Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen m temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

 2. #2
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Kam provuar te hedhe shume softcam te edituar me celsat e fundit
  por nuk kam hapur asgje vetem Rai .
  A e ka testuar njeri te hap paketat si Austriasat , n.q.s.
  a ka mundesi te postoje softcam apo menyren si me
  vendos celsat ne menyre manuale .

 3. #3
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  A e di njeri si mund te hapet Dorcel TV te Austriasat me keto
  celsa hapen te gjithe kanalet vetem ky jo .:
  W 0D050C 00 0000000000000000C2E01777E69B850D ;AustriaSat (19.2E)
  W 0D050C 01 0000000000000000307E4DAC065BA686 ;AustriaSat (19.2E)
  W 0D050C 01 0000000000000000C2E01777E69B850D ; OP key

 4. #4
  Senior Member elio.c's Avatar
  Join Date
  02-10-2010
  Location
  mystic falls
  Posts
  323
  Uploads
  5

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by MATJANI View Post
  A e di njeri si mund te hapet Dorcel TV te Austriasat me keto
  celsa hapen te gjithe kanalet vetem ky jo .:
  W 0D050C 00 0000000000000000C2E01777E69B850D ;AustriaSat (19.2E)
  W 0D050C 01 0000000000000000307E4DAC065BA686 ;AustriaSat (19.2E)
  W 0D050C 01 0000000000000000C2E01777E69B850D ; OP key
  Programi i tij fillon ne 22:00 diten nuk trasmeton gje!!! Naten i ben gjerat ky!

 5. #5
  New Member
  Join Date
  14-06-2012
  Posts
  2
  Uploads
  0

  ndim

  mire dita ku mundem ta gjej nje sowter cas per golden interstar 890 crci hd excellrnce .ju flm

 6. #6
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,760
  Uploads
  20

  Re: ndim

  Quote Originally Posted by irush View Post
  mire dita ku mundem ta gjej nje sowter cas per golden interstar 890 crci hd excellrnce .ju flm
  Me pare prezantohu ketu http://www.satsupreme.com/showthread...rit-t%C3%AB-ri!!!

 7. #7
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: ndim

  card sky italy ok;
  card tivsat italy ok;
  per nje sw me te ri shiko ketu
  network settings so you have access to the network at all are set to yes?

 8. #8
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  893
  Uploads
  27

  Re: ndim

  Quote Originally Posted by irush View Post
  mire dita ku mundem ta gjej nje sowter cas per golden interstar 890 crci hd excellrnce .ju flm
  ktu e ke posti nr 310
  http://www.satsupreme.com/showthread...irmware/page31

 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: ndim

  nje sw pak me i ri se ai qe kam postuar me larte

  TRE CARD FIX 13.02.2011

 10. #10
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Pershendetje kush me ndihmon me hap paketat , Canal Digitaal NL,Canalsat dhe
  TNT SAT France , me starsat sr-x3200 . Ne menu te celsave dekoderi ka vetem irdeto
  jo irdeto2 qe eshte Canal Digitaal NL.
  Dhe ne Viaccess ka Viaccess1 dhe Viaccess2 dhe jo Viaccess3.

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 30-06-2012, 21:03:32
 2. Old STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 20-03-2011, 13:39:51
 3. Question golden interstar emu
  By sansiro96 in forum DVB Emulators
  Replies: 0
  Last Post: 24-10-2010, 12:29:36
 4. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 5. starsat or interstar golden?
  By hassan2006 in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 27-02-2007, 21:12:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •