Results 1 to 9 of 9

Thread: ecmwhitelist

ecmwhitelist

Колеги, някой има ли наблюдение, приблизително кога е добавен параметъра (коя версия) "ecmwhitelist" в официалните билдове на оскам? Пробвах последните версии, параметъра за който питам работи коректно, но имат други бъгове, затова искам да пробвам по-стара версия на оскам с работещ "ecmwhitelist". В stable билдовете 1.10 не работи, въпреки, че в документацията към тях, пише, че работи.

Senior Member
    Uploads
    2

Re: ecmwhitelist

Не съм впечатлен от този филтър...не върши работата, която се очаква . При заявки по нюкамд тотално зле - валят заявки за 6C /например/ . При този оскам така и не направиха някакви грамотни филтри...а не да ставаш на маймуна в ситуации като 0b01 ползвани от няколко оператора. И не ми казвайте за номера със сървизите... несеризоно е ! Пиниза - да строшиш 5 бири...за да изпиеш една ! :)
    Поправете ме , ако греша !?

Junior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by galiano View Post
    Колеги, някой има ли наблюдение, приблизително кога е добавен параметъра (коя версия) "ecmwhitelist" в официалните билдове на оскам? Пробвах последните версии, параметъра за който питам работи коректно, но имат други бъгове, затова искам да пробвам по-стара версия на оскам с работещ "ecmwhitelist". В stable билдовете 1.10 не работи, въпреки, че в документацията към тях, пише, че работи.
    Ревизия 5133: http://streamboard.gmc.to:8001/changeset/5133#

След няколко часа тестове на различни билдове, според мен, най-добре се справя последната стейбъл версия. Имам предвид, че се справя най-добре като цяло, а не конкретно с ecmwhitelist. От време на време пропуска някоя грешна заявка, но в комбинация с oscam.sevices се справя значително по-добре в сравнение с предишния стейбъл който ползвах.
    Последните версии работят коректно с ecmwhitelist, но пък при тях има други бъгове, забелязах един особено фрапиращ. Така, че се спирам на последния oscam-stable-1.10-i686. Да уточня: пробвал съм билда за ПЦ останалите не знам как ще се държат. За тези които исакт да пробват, трябва да си инсталират тази библиотека: libcrypto.so.10, ако вече не сте го направили разбира се.
    Attached Files Attached Files

Senior Member
    Uploads
    2

Аз съм с компилирана версия 1.20-unstable_by_EasyBuild_svn build #6921 , която Боби ми даде и се справя добре. Общо взето без трика със сървизите ми дава 20-25% грешни завки. И много се дразня. Качете фейк сървизите за Сатбг да ги има, който ги е правил. Благодаря предварително !

И за какво са ти? Да си гледаш в лога invalid sid ли? Че то си е същото или поне така си мисля. Към оскам пак си получаваш заявките и си се товари равносилно. Ако ти трябват тези сидове ги давам но не виждам смисъл.

Senior Member
    Uploads
    2

Предполагам, че сскама си вижда 0б01 и си му ги праща въпреки всичко...няма как да се изреже още от сскам така или иначе, вероятно пак ще отчита същия процент грешни заявки. Дай да пробвам...трябва се ръчка нещо :)

Quote Originally Posted by Devnull View Post
    И за какво са ти? Да си гледаш в лога invalid sid ли? Че то си е същото или поне така си мисля. Към оскам пак си получаваш заявките и си се товари равносилно. Ако ти трябват тези сидове ги давам но не виждам смисъл.
    Как ще е същото!? Когато даде invalid sid, заявката въобще не стига до картата. Нали точно това е целта: грешните питания да не стигат до картата. Махни oscam,services, да почне да ти дава not found, вместо invalid sid, да видим едно и също ли е ECM time? Поляците като напънат картата ти с искания за N-ka, не само по-бавни ECM ще раздаваш, а и фрийзвания ще има при пиърите ти.

Senior Member
    Uploads
    2

Прав си - за оскама ясно...но това не ти оправя статистиката за ЕЦМ ОК на сървъра/сссам/ ...и при пиърите ти съответно. Това ми беше идеята, че няма как да се изчисти всичко по линията. Cccama си ги търси...оско ги отхвърля. И накрая пак си с кофти баланс...особено при пиърите.