Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Оscam cacheex=3

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Оscam cacheex=3

Колеги имам предложение какво ще кажете да си направим общ сървар за форума. Активирате на всичките си readers cacheex = 3 същото го правите и на потребителя с които ще ми пратите линия. Изпращате ми c линий единствено с reshare =3 за потребителя или сървара.

Uploads
    113

Re: Безплатен сървър

Сървара работи отлично. По този начин се настроиват нещата при вас. Пращайте ми cccam линий с 1 решер за да може да се разменят и с други, за да има повече карти. Ще има панел за да можете да си разменяте и вие в рамките на сървара. Версията на оскам трябва задължително да поддържа cacheex
    Code:
    [reader]
    label                         = cache
    protocol                      = cccam
    device                        = ipaddress,port
    user                          = user
    password                      = pass
    inactivitytimeout             = 30
    cacheex                       = 3
    cacheex_maxhop                = 3
    group                         = 1
    dropbadcws                    = 1
    cccversion                    = 2.3.0
    ccckeepalive                  = 1
    cccreconnect                  = 0
    audisabled                    = 1
    Code:
    [account]
    user                          = user
    pwd                           = pass
    group                         = 1
    uniq                          = 3
    cacheex                       = 3
    cacheex_maxhop                = 2
    suppresscmd08                 = 1
    keepalive                     = 1

Uploads
    113

Re: Безплатен сървър

Колеги благодарение на помоща от колегата lacosa сървара е настроен в оптималният вариант cacheex=3 . За целта си променете в reader и account стойността от 2 на 3 . Не забравяйте в потребителя които правите за сървара да зададете групите на всичките ви readers. С въпросният режим не е нужно да пускате reshare защото няма обръщения към картите ви.

Относно pptp няма нужда във въпросният сървар не влизат никакви линии за кард шер. За да се позлва сървара трябва да имате картата в приемника или да я получавате чрез норм шер от някъде без значение на кои хоп е. Въпросният сървар единствено ви позволява да гледате каналите с по-добри времена за ecm.

За пример получавате карта на SkyUK на 4 хоп каналите ще се отварят с големи закъснения и насичане, но ако в нашия сървар има кеш за въпросният канал които гледате ще ви се получи гладко отваряне на програмата без каквото и да е насичане, но гледане от сървара без виртуална или реална карта при вас няма как да се получи.

За помалко от ден активност се събраха смайващи статистики (hit e 0 защото реално никои не гледа директно от сървара), но и компютъра на които е пуснат постоянно е на 100 % cpu тоест таи акробатика на приемник няма как да работи. За да не нарушавам правилата за пускане на тема за картшер моля за въпроси и размяна пращайте на лично или отваряйте тема в секцията за oscam. Според мен в cacheex e бъдещето на кардшаринга.

Total push Total got Total hit Cache size
    4879400 445230 0 (0.00%) 610

Uploads
    113

Re: Безплатен сървър oscam cacheex=3

За разискване на темата за cacheex=3 използваите тази тема http://www.satsupreme.com/showthread...083#post925083

Uploads
    113

Колега сървара е само за cacheex=3 за него е нужен единствено oscam. Няма размяна на карти а единствено на кеш, ако в твоя сървар има трафик тоест разменяш линии и знаеш как се настройва cacheex = 3 изпрати ми camd35 линия на лично съобщение. По горе съм дал линк към тема за настройки за подобна размяна възползвай се от нея за да разбереш как се пуска,

Uploads
    113

За въпроси само в темата за целта, след като я прочетеш те ще са уточняващи, така че ще са полезни и за останалите потребители.

Uploads
    113

Ами те хората хората четат и експериментират, като мен самият. Нашенците са по недоверчиви заради необразованоста си най-вече. Като цяло в момента са най-много е чуждият кеш този на скайовете, но има и нашенски. Аз малко в директен превод написах безплатен сървар. Това не значи че е платен сървар пуснат безплатно, а че е сървар в които се разменя само кеш няма карти или заявки към карти. Трика е да заделиш един оскам само за това и така не ти се бъркат другите размени. От норм размяна пускаш кеша към въпросният оскам и разменяш, даже вече намалих и хопа до които да получавам и нещата са финосани и по отношение качество.

Само за информация аз за момента, приключих с норм размени кеша е по бърз и там fakers е трудно да има.

Uploads
    113

Продължавам размяната само със сериозни, които имат средно или голямо количество размени на сърварите си.

Uploads
    113

Размяната ми продължава, само за колеги с cachesize > 1000 . Ако искате да разменяте кеш моля, направете си ваша тема, тази не е универсална за всички. В началото има няколко уточняващи поста, за да популяризирам размяната (тогава никой не знаеше за какво се използва cacheex=3), вече нещата са ясни така че темата е за реклама само на моят сървар.

Uploads
    113

Продължавам да обменям - само със сериозни отговарящи на изискванията отгоре. Приемам кеш само до хоп 2 единствено от компютър за сървар, според мен приемниците нямат достатъчно хардуер за стабилна кеш размяна internet с минимум 4 Mbit/s upload.

Page 1 of 2 12 LastLast