Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: AB IPBox 910 HD

 1. #1
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  AB IPBox 910 HD

  Sonte me ra ne dore nje IPBox 910 hd,ka nje ore qe nuk mund ti bij ne fije,a mos rastesisht ka dikush ket llo j dekoderi ose ku mund te marr imagen e tij e ku addonds ja kisha dit per nder shume se qenka shume i komplikume flm

 2. #2
  VIP Member fushkrujs's Avatar
  Join Date
  19-06-2009
  Posts
  2,585
  Uploads
  1,070

  Re: AB IPBox 910 HD  News

  Weather plugin pre-installed (the 6 key SifPanel)
  Changes made ​​to the plugin
  1 - use the original icons of weather_DGS
  2 - added the file / var / plugins / weather.list weather_code with the main Italian cities

  For those who use the backup-restore script ... now restore scripts are 2
  1 - scrplg-myfiles_restore_standard.sh (reset all settings to the receiver except multiboot)
  2 - scrplg-myfiles_restore_with_multiboot.sh (reset all settings including the multiboot)

  Liberation_Sans_Regular new default font (a font is 'thin')
  With images DGS does not seem to have ever been utlizzati alternative to the default font arial_bold
  but in reality it is very easy to install new fonts ...
  and to facilitate the installation I prepared some packages installed by sifpanel-fonts (available online)
  So everybody can choose the font you prefer
  (after the package installation-font is necessary to restart dec)
  NOTE:
  To find out which font is used in the decoder .. run the script from Sifpanel Show.Info.System


  FLASH VERSION

  IPbox 910 HD - 091-13791-Extended-910


  USB VERSION

  IPbox 910 HD - 091-13791-Extended-910-USB


  Ky eshte imagi me i ri per IP box 910,me fal se spo e nxjerr ne shqip por skam as ko me e perkthyer.
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: AB IPBox 910 HD

  Falimderit Fushkruj por nuk po mundem te zgjidh problemi ku mund te gjej loader per te fllashu sepse softw po gjej mirpo me qka ta flashoj po me duhet loaderi e kame kerku 3 ore e askund nuk kam gjet flm edhe njeher

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: AB IPBox 910 HD

  Provoje me kete loader per ta flashu
  Attached Files Attached Files

 5. #5
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: AB IPBox 910 HD

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Provoje me kete loader per ta flashu
  Falimderit OVES12 tash e kom instalu me sifteam enigma 2 por problemi eshte qe nuk po muj me i aktivizu ccam une po e fus me dcc por kur po du me aktivizu atje thot NO emu cam.sh
  mund te me ndihmoj ndokush se u me zuri mengjesi

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: AB IPBox 910 HD

  Quote Originally Posted by pleshina View Post
  Falimderit OVES12 tash e kom instalu me sifteam enigma 2 por problemi eshte qe nuk po muj me i aktivizu ccam une po e fus me dcc por kur po du me aktivizu atje thot NO emu cam.sh
  mund te me ndihmoj ndokush se u me zuri mengjesi


  provo vete te ky siti ketu

  edhe ====> ketu

  aty ke ato qe kerkon,po nuk mbarove pune na trego se ka te tjera

  klm
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: AB IPBox 910 HD

  Quote Originally Posted by pleshina View Post
  Sonte me ra ne dore nje IPBox 910 hd,ka nje ore qe nuk mund ti bij ne fije,a mos rastesisht ka dikush ket llo j dekoderi ose ku mund te marr imagen e tij e ku addonds ja kisha dit per nder shume se qenka shume i komplikume flm
  prsh

  meqenese i ke vendosur imagine sifteam e2

  vendosi edhe kete url2 extra dhe pastaj shkarko gjithshka qe do me ane te telekomandes

  klm

 8. #8
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: AB IPBox 910 HD

  ndersa ketu ke nje tjeter plug shume te thjeshte dhe praktik nga sifteam forum

  manualin e perdorimit (dhe file-plugun me poshte ) e ke ne anglisht

  klm

 9. #9
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: AB IPBox 910 HD

  Quote Originally Posted by pleshina View Post
  mund te me ndihmoj ndokush se u me zuri mengjesi
  Spo ndihesh me, te paska zene gjumi i mengjesit dhe nuk po kujtohesh me u zgju

  mjafton qe e vune ne pune kjo eshte kryesorja

 10. #10
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: AB IPBox 910 HD

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  Spo ndihesh me, te paska zene gjumi i mengjesit dhe nuk po kujtohesh me u zgju

  mjafton qe e vune ne pune kjo eshte kryesorja
  Jo e kunderta eshte e pata instalu sifteam por adoodnds nuk po mi nhej errorr me dalin gjithmon e qe nja dy dit e kom lane krejt se mi prishi nervat e po dua te pushoj se vertet mka lodh deri sa te gjej naj plugin se kto qe i keni postu nuk po i pranon ose une nuk po i vendosi ashtu siq duhet,kurr resiver me te keq nuk kame pare ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New Skin For IpBox
  By Tunimax in forum CubeRevo / IPbox (ABCom)
  Replies: 17
  Last Post: 14-08-2011, 16:53:33
 2. IpBOX 9000HD dhe NAS
  By j.l.k. in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 26-01-2010, 16:55:51
 3. New Ipbox keys
  By maosat in forum Satellite Receivers A to Z
  Replies: 3
  Last Post: 05-06-2009, 06:28:07
 4. IPBox 250 with NDS card
  By edge of reality in forum English (UK)
  Replies: 0
  Last Post: 02-05-2009, 12:21:19
 5. Password per ipbox
  By Monte79 in forum Italian / Italiano
  Replies: 4
  Last Post: 05-04-2009, 23:21:09

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •