Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: oscam bad requests

oscam bad requests

Колеги, някой забелязал ли е, че новите версии на оскам, правят изключително много грешни искания към ццкам?

Тази статистика е записана само за 15 мин., лога на ццкам стана 20 МБ през този кратък интервал.
    Code:
    |my_oscam         |remote 0100:00006a 157(25)             |
    |              |local 0baa:000000 28(28)               |
    |              |remote 0baa:000000 5386(30)            |
    |              |local 0d02:0000a0 13(13)               |
    |              |remote 1810:004001 17462(0)            |
    |              |remote 0d02:0000a0 18335(0)            |
    Имам три бокса, които досега бях със стабилна версия 1.10 и нямаше такива проблеми. Сега реших да пробвам последните билдове и първото което забелязах е огромния брой отхвърлени заявки. Попадал ли е някой на този проблем, и какво е решението?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: oscam bad requests

Пробвай обмяна само между два оскама. Публикувай си конфига за да го разгледаме.

След едночасови тестове с различни конфигурации и настройки, резултата беше същия. Според мен причината е в "cacheex". Въпреки, че не съм активирал опцията, оскам прави буквално хиляди питания и проверки вероятно за да търси кеш.

Contributing Member
    Uploads
    278

колега galiano, в ъплауд центара съм качил оскам компилации без cacheex. ако ти се занимава пробвай с някоя от тях и кажи дали има промяна

@ceco2000
    Идея та ми беше да ъпдетна до последните версии. Иначе ако ще се слага по-стара версия, има си stable build, който работи наистина стабилно.

Contributing Member
    Uploads
    278

вчера колега съм качил 7187 версия, така че не ти предлагам стари версии. и става въпрос за компилации за дриимбокс приемници Е1 и Е2

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Quote Originally Posted by galiano View Post
    @ceco2000
    Идея та ми беше да ъпдетна до последните версии. Иначе ако ще се слага по-стара версия, има си stable build, който работи наистина стабилно.
    Зависи от какви функционалности имаш нужда. От както gfto работи по оскама е пренаписан в по голята си чат и е мега стабилен. Според мен стабле версиите не отстъпват по стабилност на последните сле включването в тима на Георги Чорбаджийски.

Относно стабилността на новите версии, нямам наблюдения, но предполагам, че няма да има проблем. Изненада ме конкретно ситуацията с могото искания към ццкам. Ако ползвам чужда линия и собственикът им види, че съм му направил 50 000 питания за 5 мин. към сървъра му вероятно ще ме делне, аз също бих изтрил подобен пиър. Явно тенденцията е всичко да се случва само с оскам, останалите камове постепенно ще отпаднат.

Contributing Member
    Uploads
    278

колега има опция Request timeout в риидърите можеби там има някаква врътка. задава се време в ms можеш да си поиграеш с времето и да дадеш оптимална настройка, при мен е на 12000ms но това е по подразбиране понеже несъм обръщал внимание на тази настройка.

@ceco2000
    Не помага. Минавайки през линията за-по малко от секунда, оскам вече е лепнал примерно 30000 питания на ццкам. Вероятно има нещо в кода, което не се влияе от потребителските настройки. Вчера писах и в техния форум, но все още тишина.

Page 1 of 2 12 LastLast