Page 24 of 101 FirstFirst ... 1419222324252629344974 ... LastLast
Results 231 to 240 of 1003

Thread: Spark Box: Golden Media, Amiko 8900 HD & Amiko Alien2, Edison Argus, SAB, etj

 1. #231

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  pershendetie miq.

  nuk e di pse ne tring kanalet e sportit 2,3 dhe 4 nuk mi hap as ne spark as ne enigma.
  them se mund ta ket serveri,por ne spark kur nje kanal nuk mund te hapet me nxjer nje tabel ku me tregon qe ku kanal eshte i kuduar(me pagese),
  kurse ne keto kanale qe fola pak me perpara nuk me ndoll kjo gje(qendron thjesht imazh i zi pa ze)
  ku mund te jet problemi?

 2. #232
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,203
  Uploads
  111

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  Quote Originally Posted by jetmir2012 View Post
  pershendetie miq.

  nuk e di pse ne tring kanalet e sportit 2,3 dhe 4 nuk mi hap as ne spark as ne enigma.
  them se mund ta ket serveri,por ne spark kur nje kanal nuk mund te hapet me nxjer nje tabel ku me tregon qe ku kanal eshte i kuduar(me pagese),
  kurse ne keto kanale qe fola pak me perpara nuk me ndoll kjo gje(qendron thjesht imazh i zi pa ze)
  ku mund te jet problemi?
  Pershendetje jetmir
  Sipas mendjes time kjo tregon se ata te hapen si kanale, por nuk kane figure. Figura u hapet vetem kur ka ndeshje. Se e njejta gje me ndodh edhe mua, pra vetem kur transmetojne ndeshje live u hapet figura. Dhe kjo ndodh edhe me aparate te tjere psh me DM.
  Te pakten keshtu e di une.
  KLM

 3. #233
  Senior Member
  Join Date
  14-07-2011
  Posts
  149
  Uploads
  0

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  pershendetje a ka ndonje plugin Cccaminfo per spark ??

 4. #234

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  ka mar nje mgcamd-1.38_sh4 kam provuar ti fus ne dosjet perkatese po nuk me punon ne e2(me nxjer pamje jeshile box-i dhe restarton,dhe sa startoj emun me tregon se nuk e pranon).
  a ka ndo njeri
  mgcamd-1.38_sh4 po qe te jen dhe dosjet perkatese ku duhen hedhur ose ti konvertoj ne tar.gz dhe intalohen vet ato pastaj.

 5. #235
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  ProtoLux v.5 nga NF-EOS-Dev-Team per GM 990 dhe reloaded

  ProtoLux is back


  Code:
  what all is in it?
  
  
  - EOS panel to Protolux V4 greatly expanded and improved
  - WebIf ver 1.7.1
  - Videowizzard on V.Format
  (Tested drivers: rt3070, rt2870, rt5370, rtl8187, 8712u) wireless support -
  - RC selection: Pingu RC1, RC2 Pingu, Pingu RC1 +2, GM Triplex, Amiko Alien (untested), Pingulux Plus, Standard
  - Receiver switchable display
  - Audio-eleven to for switching from normal DTS
  - Overclocking
  - Red LED set for Deepstandby
  - Direct switching to Spark Soft
  - Backup out of the Spark software from E2
  - Faster backup
  - Boot volume adjustable
  - Samba
  - PEARL USB Display support (pre-configured)
  - All screenshots on WebIF are supported (except in HD channels, only possible OSD)
  - Webif Bouquet Editor in NF-Design
  - DLNA media server (experimental)
  Note: Settings via minidlna menu under System> Preferences> minidlna, start by PPanel
  - 2nd WebIF
  - Pingulux Plus display support
  - Pluginnavibar
  - Select Boot Logo or Video
  - Various backup options
  - Teletext Speedup
  - NT mounts mount only Ppanel for Lasting
  - Sleep timer fixed
  - Full language support (as far as we can tell, dehalb is not entitled to correct is what da)
  
  
  Keys:
  V-format = Video Wizard
  Time = Time and Channel Display (with Time again be switched off)
  Find = tuning
  Tms = Record Set Path
  USB = Dream Explorer
  Blue = PPanel
  F1 + Blue = Display Switching (clock, transmitter, and from standby clock out)
  F1 + Red = Reboot
  F1 +1 = Mcas start
  F1 +2 = Oscam start
  F1 +3 = Mgcamd start
  F1 +4 = Camd3 start
  F1 +5 = start Incubus
  F1 +6 = Vizcam start
  F1 +7 = NewCS and Camd3 start
  F1 +8 = Oscam and Mgcamd start
  F1 +0 = All Stop Emus
  
  
  Known Bugs:
  - HD recordings on sticks can cause problems on ext3 HDD No problems found.
  - Set the First Boot no wifi then skip better network settings
  - Are DLNA stop before Guirestart or format e otherwise it tuner problems and it needs to be rebooted
  
  
  
  Screenshots:
  
  2nd webif (that there is ONLY the EOS-Image)
  download
  Attached Images Attached Images

 6. #236
  Senior Member
  Join Date
  14-10-2010
  Location
  London, UK
  Posts
  200
  Uploads
  0

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  Kush me ndihmon per aparat Golden Media Spark Triplex, sepse e kam blere jashte( UK) pres te me vije kto dite! Cfare nevojitet per te punuar me linja! Me falni nese jam jashte teme! Pres ndihmen tuaj!

 7. #237
  Junior Member
  Join Date
  17-12-2005
  Posts
  16
  Uploads
  2

  Re: Spark Box STI 7111 HD/7162 (Triplex)

  Quote Originally Posted by satsat_1 View Post
  Kush me ndihmon per aparat Golden Media Spark Triplex, sepse e kam blere jashte( UK) pres te me vije kto dite! Cfare nevojitet per te punuar me linja! Me falni nese jam jashte teme! Pres ndihmen tuaj!
  Sa per fillim, duhet te kyqesh ne rrjet, me wlan(wireles) ose lan(kabell).
  -beje nje upgrade, new software... qe eshte soft i fundit 1.2.61, duke klikuar ne ikonen SPARK, e mandej ne upgrade.
  -instalo plugins, permes USB ...ketu i ke plugins me te ri http://www.satsupreme.com/showthread...riplex)/page20
  -nga PC me DCC program fut linjat ne Resiver.
  -te menyja plugins aktivizo plugin e posainstaluar sic eshte mgcamd ose oscam.

 8. #238

  Re: Amiko alien

  Persh forumi ky amiko alen 2 twin sat + sat
  se kuptova dot pse eshte keshtu sat+sat se toksor nuk qenka
  cfare ndryshimi kane
  mini hd
  amiko 8240
  amiko 8340 sat cxe
  pyes per keta se kishin edhe cmime te arsyeshme
  flm kalofshi mire

 9. #239
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0

  Re: Amiko alien

  per mua ka keto karakteristika 2 twin sat +sat ,se nje linje eshte per te pare direkt dhe tietra per te regjistruar , un vet nuke disponoj kete por me sa duket ndoshta ka te njejtat gjerat si dekoderi i sky it, e kam fialen per mnurene tynerti , lnb 1lnb 2 per ergjistrim

 10. #240

  Re: Amiko alien

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  per mua ka keto karakteristika 2 twin sat +sat ,se nje linje eshte per te pare direkt dhe tietra per te regjistruar , un vet nuke disponoj kete por me sa duket ndoshta ka te njejtat gjerat si dekoderi i sky it, e kam fialen per mnurene tynerti , lnb 1lnb 2 per ergjistrim
  Flm se po mebente pershtypje prandaj pyeta

Similar Threads

 1. Amiko Alien2
  By edsonsimplicio in forum Portuguese / PortuguÍs
  Replies: 0
  Last Post: 22-06-2014, 21:52:36
 2. Update Amiko SHD-8900 emu_plugin_Oscam_MgCamd_Mcas
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 13
  Last Post: 17-06-2014, 10:08:32
 3. Question Amiko 8900 cccam
  By ardalanjooni in forum Amiko
  Replies: 3
  Last Post: 13-02-2012, 23:15:59
 4. Amiko SHD 8900
  By Brabus78 in forum Videoguard (NDS)
  Replies: 1
  Last Post: 31-08-2011, 21:01:29
 5. Info Usermanual for Amiko SHD-8900 Alien SPARK
  By dreamer1983 in forum Amiko
  Replies: 0
  Last Post: 23-08-2011, 14:30:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •