Results 1 to 2 of 2

Thread: Sunray sr4 3 tuner

 1. #1

  Sunray sr4 3 tuner

  Pershendetje shokė,

  Kam 1 pytje per ket sunray sr4 me 3 tunera. E instalova Dream-Elite v.3 dhe kur e provova digitalbat 21tv me ktv me dalin sikur te bllokuar dalin shumė kadale dhe pa zė !
  Por ne tring tv 21 tv dhe ktv muj ti shikoj shum mirė pa problem !

  A i ka ndodhė dikujt ky problem dhe qka duhet me bė pėr me rregullu ket problem ?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  372
  Uploads
  14

  Re: Sunray sr4 3 tuner

  Quote Originally Posted by Kovaqi28 View Post
  Pershendetje shokė,

  Kam 1 pytje per ket sunray sr4 me 3 tunera. E instalova Dream-Elite v.3 dhe kur e provova digitalbat 21tv me ktv me dalin sikur te bllokuar dalin shumė kadale dhe pa zė !
  Por ne tring tv 21 tv dhe ktv muj ti shikoj shum mirė pa problem !

  A i ka ndodhė dikujt ky problem dhe qka duhet me bė pėr me rregullu ket problem ?
  Po ky problem eshte ke te gjithe jo vetem tek ty.

Similar Threads

 1. Question Sunray SR4 DVB-C
  By sambote in forum French / Franēais
  Replies: 2
  Last Post: 26-07-2012, 08:48:29
 2. Sunray sr4 triple tunner + dvbc ,patchage obligatoire!
  By Pouski in forum French / Franēais
  Replies: 0
  Last Post: 26-05-2012, 20:08:16
 3. Drivers - Tuner DVB S/T/C Sunray 4
  By znobox in forum Dreambox Clones
  Replies: 0
  Last Post: 11-05-2012, 11:18:04
 4. Replies: 0
  Last Post: 28-02-2012, 21:28:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •