Results 1 to 9 of 9

Thread: Sagemcom DS78 HD

Member
    Uploads
    2

Sagemcom DS78 HD

Здравейте, и аз като колегата в секция булсат ще покажа малко снимки :)
    Та въпроса ми ... търсих firmware, ни никаде не откривам и прегледах инструкци и установих че липсав и вход за usb ... та на ако на някой му се занимава да го мислим съм готов да предоставя техника :) за тест ... само желание да има . За съжаление няма никакъв вход за тестове през usb може и да се получи нещо , но го няма заложено в софтуера на vivacom. Пак казвам ако има желаещи .... нека го разпарчетим :D
    DSC00015.jpgDSC00009.jpgDSC00010.jpgDSC00011.jpgDSC00012.jpgDSC00013.jpgDSC00014.jpg

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Sagemcom DS78 HD

sagemcom, leading set-top box manufacturer, chooses st’s latest-generation sti7108 for units offering ultimate high-definition viewing, internet browsing and content-handling experiences
    Процесора се разбра какъв е, отпред до бутоните има порт за jtag трябва да се пробва дали се може да се чете. Крайният резултат е да му се подмени фирма с нещо енигма базирано или да се използва да чете картата и да се решерва директно от приемника към компютър, но липсата на лан е най-големият минус на този приемник и ще бъде подходящ само а второто ако се получи нещо изобщо.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Тези пинове между бутоните и ir-то са усб-то, 50% съм сигурен, самоче има някъква 6 пинова интеграла която липсва (мисля че са трафчета).
    А отзад до тунера е Лан, самоче там ми се струва че липсват бая части.

Паметта е
    DDR2
    1Gbit 8K/64ms
    x16
    SSTL_18 (1.8v, 1.8V)
    FBGA FLIP CHIP
    Commercial Temp & Normal power
    533MHz@CL=7 tRCD=7 tRP=7

Дефакто имаш 2 парчета по 128МБ памет

Флаш:
    256 Mbit Page-Mode Flash Memory
    90 ns
    64 ball-FBGA
    Vio=Vcc=3.0 to 3.6V
    Highest address sector protrcted

Дефакто имаш 32МБ

@dstb много си прав за усв-то и лан-а но и при 2те липсват части- на усв-то е някаква 6 пинова интеграла която може да са транзистори, и по-край нея има 4 съпротивления ако съдим по размера.
    Нека водомера да мерне 1вия пин от дясно ако са 5в значи е това. А за лан-а го няма контролера..
    Колкото до фирмуер вариянта е през ж-таг, чиповете са лепени на машина и няма реален шанс за махане и презапис или замяна с друг който да е с отключен софт.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Може и да се разчете през jtag но какъв е смисъла да се слага друг софт ако няма ланн или usb. Usb си трябва за алтернативният софт. Решаре на nds4 е трудна работа.

Member
    Uploads
    2

Утре ще замеря, и ще потърся от някаде някав кабел за усб да запоикам ... пак може и лан да забоча ако си намеря от някоя друга платка :) , а джи таг-а ще го мислля сед тези процедури ...

Говориш не свързано обаче.
    Усб няма да тръгна защото на 2ри и 3ти крак няма нищо вързано с тях, а това е датата.
    За лан-а пак говориш глупости, виж че контролера го няма и не се знае какъв е- а пък и да се знае има още други по-край него дето ги няма.

Member
    Uploads
    2

Съжалявам за неразбираемото по горе. Няма да си губя времето с този безмислен операторска кошница, щом експертния щаб казва така :) , благодаря на всички че дадоха по едно мнение :) , мерси отново .

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by blagynchy View Post
    @dstb много си прав за усв-то и лан-а но и при 2те липсват части- на усв-то е някаква 6 пинова интеграла която може да са транзистори, и по-край нея има 4 съпротивления ако съдим по размера.
    Нека водомера да мерне 1вия пин от дясно ако са 5в значи е това. А за лан-а го няма контролера..
    Колкото до фирмуер вариянта е през ж-таг, чиповете са лепени на машина и няма реален шанс за махане и презапис или замяна с друг който да е с отключен софт.
    blagynchy, Най вероятно са трафчета (като на изходите на ланкартите, знаеш ги, за галванчно разделяне)(такова изпълнение го гледах на юесбитата един лаптоп сони, аз ги съсипах без да изкам, после на късо ;) ).
    Тези неща дето съм задраскал най вероятно са кондензатори, с цел някви филтри.
    Двете неща от горе са резистори, с цел пад напрежение или диоди, за защита от обратни напрежения.

Vodоmer, измери с уреда това дето съм ти го дал с жълто, трябва да е 5 волта, ако не е, ще е по-сложно.
    Червеното и синьото ги връзваш както съм ти ги дал.
    И накрая, НЕ ОТГОВАРЯМ ЗА ФЛАШКАТА, КОЯТО ЩЕ СТАНЕ ЖЕРТВА, АКО НЕЩО СЕ ПРЕЦАКА ИЛИ НЕ Е КАКТО ИЗГЛЕЖА.

bibacom.jpg